O czym chcesz poczytać na blogach?

Urologia

Witaj Wędrowcze w krainie Białej Wilczycy

Cos takiego miało miejsce. Ze było to możliwe utwierdziłam ją w tym iż nie zmyślam, iż po to dzwonie by dowiedzieć się czy było to zgodne z prawem.( Nie rozumiem tylko dlaczego ludzie z Wołomina , byli jakoby w rejonie- ot drobny szczegół).

Niepochlebnie się także wyrażę o FALCKu, który przywiózł matkę do szpitala , a w związku z końcem pracy (pracuje do 18 na zasadach NFZ), obsada ambulansu- przewozówki, zamiast matkę zarejestrować, czmychnęła czym prędzej , z Wołoskiej. Dobra wola lekarki ze szpitala iż przeprowadzone wstępną  diagnostykę a lekarz z urologii wystawił polecenie przewozu do „właściwej” jednostki względem miejsca zamieszkania. Może dlatego iż wiedziała iż przewozówka zwiała a mama jest niepełnosprawna.

Za cholerę nie wiem co NFZ robi z kasą chorych i dlaczego jest taki burdel i samowola w szpitalach- podejrzewam iż długo się nie dowiem w czym rzecz.


biala-wilczyca 2011-09-17 19:46:09
skomentuj (0)
Sowa, sówka i TrissUpolowane dla Triss*  :)


* patrz notka.

rakietka89 blog


Zmarł mój uczestnik z obozu.
Znałam go też z zajęć
Przyznam, czasami wkurzał mnie za bardzo
Bywał erotomanem ;) i mówił mi rzeczy, których mówić nie powinien...
a teraz nie żyje...

Tak nagle to sie stało
Na wakacjach miał zacząć rehabilitacje, mieliśmy wtedy być w tym samym ośrodku...

Brat z mamą weszli do jego mieszkania i zastali go nieprzytomnego
Był w szpitalu, w śpiączce, po tygodniu zmarł...
Nie wiadomo dokładnie, jaka jest przyczyna
Podobno nerki przestały pracować...

Niestety, tak to jest u osób z URK
Siedzący tryb życia, zmieniona fizjologia, zmieniona urologia, itd.
I czasem można nie "zapanować" nad tym
Muszą szczególnie dbać o siebie, o higienie, obserwować swoje ciało

Chociaż, Tomek wydaje się osobą, co dbał o to... Nigdy nie mówił, że miał jakieś problemy...
i nagle nerki przestały działać, miał infekcje w moczu...
i nie żyje

A zaczął sobie życie układać, chodził do szkoły, uczył się języka obcego, miał dostać pracę,
chciał też wyremontować mieszkanie, lepiej żyć...
Miał synka, 7 latek... Mały, młodziutki chłopaczek...

Jak to ksiądź powiedział na pogrzebie...
Nie wiadomo, dlaczego Bóg zabiera do.

Hagandy

I dla kazdego . Okolo 12 przywoza zupe. Cos w koncu przez te 11 godzin trzeba jesc. Przed operacja wypada przeczytac ksiazke,zeby wiedziec co sie bedzie dzialo, mozna do tego celu wykorzystac czytelnie internetowa na bloku...Zeby czlowiek takich czasow w Polsce dozyl...

Mialam szczescie, bo widzialam juz kilka bardzo rzadkich operacji onkologicznych - np.hemiparatyroidektomia u pacjentki w 33 mcu ciazy, z objawami pierwotnego przerostu przytarczyc. Moj lekarz specjalizuje sie w nowotworach watroby, wiec nawet z drugiego konca kraju ludzie do niego zjezdzaja na operacje.

Poza tym chirurgie tutaj dzieli sie na toraklana, brzucha i onkologiczna. Swoje sale ma tez ginekologia, urologia, ortopedia i pediatria. I ostry dyzur oczywiscie. Jest co robic.A lekarze chetnie tlumacza co robia, anestezjolodzy tez.

Aktywnie dziala tutaj IFMSA, mamy codziennie jakas kolacje z nimi, poza tym w piatek i sobote bedzie wyjazd do Maastricht.Ich prezydenta jedzie ze mna na GA.

16:27, ehaladyj
Link Komentarze (1) »
poprzednie
1 , 2

Latarką w oczy mroku zaświecić i wygrać...

nie piszę

tu, bo nie wiem co pisać... Prima aprilisową noc spędziłem pod kroplówką na oddziale urologii szpitala MSWiA w Warszawie, całkiem dobrze zostałem tam potraktowany, na pewno lepiej, niż by było w nieistniejącym już szpitalu na Goszczyńskiego (tego, w którym szczury zjadły trupa w kostnicy - mój były rejonowy). Na razie nie będzie chyba dobrze.

Piszę magisterkę, idzie do przodu, choć może nie w jakimś bardzo imponującym tempie.

Spirit gra próby, choć na ogół w niepełnym składzie, więc mój optymizm jest umiarkowany. W każdym razie ciągle powstają nowe kawałki.

Czekam na wyjazd do Poznania, spotkanie z A. i z przyjaciółmi z forum Armii, i oczywiścoie koncert. Dzień później powtórka w Warszawie. Byle.