O czym chcesz poczytać na blogach?

Urny

gdy rozpada sie świat wiara kończy sie..

Obecnie wszyscy producenci urządzeń kremacyjnych korzystają z zastosowanego wówczas patentu generatora cieplnego. Współczesne piece kremacyjne (które w Polsce instalują Szwedzi i kompania francusko-angielska) są sterowane przez komputery, a proces spalania jest bezdymny, bezzapachowy i nie stanowi najmniejszego zagrożenia dla środowiska. Kremacja odbywa się w temperaturze 800-1000 stopni Celsjusza, w silnie rozgrzanym powietrzu, bez bezpośredniego oddziaływania ognia na ciało zmarłego. Trwa – wraz z chłodzeniem popiołów, przesypaniem ich do urny i załatwieniem formalności – ok. dwóch godzin. Z dorosłego człowieka pozostają 2 – 3 litry popiołów.

Kremację w Polsce wykonuje się od połowy 1993 roku. Obecnie istnieją u nas cztery nowoczesne krematoria, w Poznaniu (cmentarz Miłostowo), Rudzie Śląskiej (cmentarz Park Pamięci), Warszawie (Komunalny Cmentarz Północny) i Wrocławiu (cmentarz komunalny przy ul. Kiełczowskiej). W pierwszym kwartale 2001 roku uruchomione zostanie krematorium przy.

Fantastyka i Społeczeństwo


– I to jest prawdziwa prawda? – dobiegł czyjś głos z mroku. Didactylos wzruszył ramionami.
– Żółw istnieje. Świat jest płaskim dyskiem. Słońce okrąża go raz dziennie i ciągnie za sobą światło. I tak będzie się działo niezależnie od tego, czy w to wierzycie, czy nie. To jest rzeczywistość. Nie wiem nic o prawdzie. Prawda jest o wiele bardziej skomplikowana. Właściwie nie przypuszczam, żeby Żółw choć trochę się przejmował, czy jest prawdziwy, czy nie.
Filozof mówił dalej, gdy Symonia odciągnął Urna na bok.
– Oni nie to chcą usłyszeć. Nie po to przyszli. Zrób coś.
– Nie rozumiem.
– Oni nie chcą filozofii. Chcą powodu, by ruszyć przeciw Kościołowi! Teraz, kiedy Vorbis nie żyje, a cenobiarcha całkiem zdziecinniał, cała hierarchia zajęta jest wbijaniem sobie nawzajem sztyletów w plecy. Cytadela przypomina wielką, przegniłą śliwkę.
– Tylko że wciąż siedzi na niej kilka os – przypomniał Urn. -Mówiłeś, że popiera was tylko dziesiąta część żołnierzy.

Blog Waldemara Mystkowskiego - Onet.pl Blog

Gdy staje po stronie kiboli. Gdy pocztą pantoflową rozpowszechniana jest możliwość zawarcia koalicji z SLD dla rządu fachowców. Ta ostatnia możliwość jest to nad wyraz czytelna.

Swój elektorat ma utwardzony. Nikt i nic nie zwiedzie ich ze słusznej drogi do prawdy. Prawdy wg PiS. Jest to dwadzieścia kilka procent Polaków, którzy zagłosują na partię prezesa. Chodzi też o elektorat PO, który podobnymi hasłami, pochodami pod Pałacem Prezydenckim, zwarciem szeregów z kibolami, zdemobilizować w wyborach, aby nie udali się do urny.

O tym w wywiadzie dla portalu Wyborczej mówi Radosław Markowski. Uzyskując demobilizację Polaków, niską frekwencję przy urnie wyborczej, może liczyć na lepszy wynik, nawet w okolicach trzydziestu procent. A gdy zsumuje się to z procentami SLD, koalicja przeciw Tuskowi jest gotowa. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że taki sojusz jest możliwy. Elektorat przełknie postkomunistów, zwłaszcza gdy zaserwuje mu się sprawdzoną dialektykę, przerabianą przy okazji sojuszniczego proklamowania IV RP razem z Lepperem i Giertychem.

Night Whisper

O tym, że nie odkleiłam się od ekranu przez następne osiemdziesiąt... zryczalam się przy tym jak głupia... a potem nadeszły dziwne refleksje...

oczyma wyobraźni zobaczyłam siebie, rozkładającą się w jakimś małym, zatęchłym pudełeczku z tektury... wszystko wskazywało na to, ze coś podgryza mnie w piętę a ja nie mogę nawet się sprzeciwić... w dodatku moja skóra zaczyna protestować i zdecydowanie odmawia współpracy z powodu nadmiernej wilgotnosci :D

NIE, NIE I JESZCZE RAZ NIE...

koniec... postanowione... ja chce do urny! :) nie wiem, kiedy umrę... nie chcę wiedzeć... jednego tylko jestem pewna... chce zostać spalona po śmierci... chcę, żeby moje prochy spoczęły sobie w jakiejś przyjemnej urnie... ślicznie ozdobionej... biorąc pod uwagę moje rozmiary ta urna byłaby pewnie wielkości wanny ale co tam... raz się żyje... można poszaleć ;)
może kiedyś moje dzieci biorąc przykład z "modnego" zachodu postawią sobie mamusine [czyt. moje] prochy np. na kominku i co roku, w Wigilię będą spędzały ze mną święta :D no fantastyczna wizja :P mieszkać z truposzczakiem łosz....

Album Przekonań

I wybiega krzycząc – „Tyle kurwów na całym świecie, a Ty z największą nakryty”

Delikatnie na tace nakładają szkła szlachetne, jedna drugą obserwując, czy coś w nieodpowiednich rękach nie pęka. Spod wisienką nakrytego nadgryzionego zlepka ryżowego Aneczka, co na zastępstwo karteczkę z napisem wyciąga:

„Nie największą, ale najzwinniejszą”

Nie wiedząc, co z owym przesłaniem zrobić, zwraca się w kierunku urny.

Tagi: doradca doradców przywódca reforma urna zastępstwo
21:16, spolitapr
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 21 sierpnia 2011
Odnoga - prolog

- Ale panie komendancie on jakiś ciemny jest - i jakby dwa lewe buty miał na nogach?

Dzień po dniu. Tydzień po tygodniu. Miesiąc po miesiącu. Rok po roku. Wieczność czy nieskończoność.

Wybory , no i co z tego .

     Za kilka dni wybory , ale sam nie wiem kiedy , bo pan prezydent namawia do głosowania 4 czerwca , a Pan Premier do głosowania 7 czerwca . No sam nie wiem kogo ja prosty człowiek zamieszkały na jakieś tam wichurce mam słuchać , czy to pana prezydenta , czy to Pana Premiera . Jednakowoż i zważywszy wszystkie za i przeciw (a i logikę wypowiedzi tych panów) jestem skłonny posłuchać Pana Premiera .

      Lecz cóż to da jak i mój głos znajdzie się wreszcie w tej urnie , jak znowu nie trafię . A może poproszę o jededn głos na chybił-trafił , ale to też ogromne ryzyko , bo szczęściami brak w grach losowych . Przyjdzie jednak wybrać ale nie z głowy i za lecz i tym razem głosować będę przeciw . Tak , tak przeciw , przeciw tym ludziom co to kłamstwem , hamstwem , oszustwami i sianiem nienawiści władzę chcą przejąć . Wprawdzie tych 50 posłów w Europarlamencie nie jest w stanie nic zmienić ale namieszać mogą zdrowo .

      Namawiam wszystkich - Idźcie do urn i oddajcie swoją kartkę !