O czym chcesz poczytać na blogach?

Urbańska

Teatr Sztuki - bloog.pl

Marek Kraszewski.Podziel się:
Trackback: http://bloog.pl/id,330802322,trackback

komentarze (1) | dodaj komentarz

Bydgoszcz. Pamiętają o Poli Negri

poniedziałek, 30 stycznia 2012 11:50

Aktorka Natasza Urbańska, grająca rolę Poli Negri w musicalu "Polita", którego premiera odbyła się w HSW Łuczniczka odsłoniła tablicę pamiątkową na kamienicy przy ul. Zamoyskiego 8, gdzie w latach 1920-1925 przebywała światowej sławy aktorka. Artystce towarzyszył mąż, Janusz Józefowicz.

Niecodzienni goście przyjechali na uroczystość unikatowym, białym "zimmerem". Mimo mrozu czekała na nich ponad setka bydgoszczan. Przed uroczystością Urbańska i Józefowicz przez kilkanaście minut rozdawali autografy. - To dla nas zaszczyt, że możemy tu być - mówili artyści tuż po odsłonięciu tablicy. - Będziemy odwiedzać Bydgoszcz, kiedy to tylko będzie możliwe.

Autografy Ani i Doroty-wymiana/sprzedaż - Onet.pl Blog

11 Pobijemy Rekord Ginesa

26 sierpnia 2008
Nowe...

Nowe autografy :DD

*Cezary Pazura-z planu "Strzału w 10"

*Anna Ilczuk(serialowa Emilka) i Jarosław Jakimowicz z planu "Pierwszej miłości"

 

Prócz tego listownie

*Kabaret Skeczów Męczących

*Kabartek młodych panów

*Doris Day **Dorota

 

Pozdrawiamy i zapraszamy do wymiany za Cyarka Pazure :))

Dorota&Ania (19:10)
3 Dodajecie Nam Sił Na Prowadzenie Bloga

20 sierpnia 2008
Nowe autografy :))

Dzisiaj u mnie (Ania) z wymiany Natasza Urbańska, Anna Guzik, Szymon Wydra i Ewa Gawryluk xD <jupi>

Ponad to przypominam o.

F o t o k a d r y

Oraz jednocześnie nadzorował najmniejsze szczegóły spektaklu.

Artyści Teatru Studio Buffo wykonali m.in. szlagiery: Kayah & Gorana Bregovića – Prawy do Lewego, Ta-Bakiera, Byłam Różą, Mój Przyjacielu, Kałasznikow; Demisa Roussosa – Goodbye My Love Goodbye, Forever and Ever; Tarkana – Kiss Kiss; Antique – Opa Opa; Haiducii – Numa Numa oraz innych. Koncert był przepełniony żywiołowymi, pełnymi namiętności i wzruszeń dźwiękami.

Utwory na scenie śpiewali m.in. Monika Ambroziak, Natalia Krakowiak, Justyna Chowaniak, Mariola Napieralska, Jerzy Grzechnik, Krzysztof Rymszewicz, Artur Chamski, a także Natasza Urbańska, która zaśpiewała piosenkę Wierne Róże. Wszystko odbyło się w rytm narzucany przez Janusza Stokłosę i jego orkiestrę.

Spektakl trwał blisko dwie godziny, natomiast publiczności było wciąż mało klimatów Bałkańskich. Cała Atlas Arena wstała, klaskała i skandowała, zmuszając tym wykonawców do podwójnego bisowania.

Więcej zdjęć w mojej fotorelacji na MMLodz :

katik6

W kolejnym koncercie "Hitów na czasie". Ten wyjątkowy koncert odbędzie się w Telewizyjnej Dwójce już 5 sierpnia o 21:00.

"Hity na czasie" to cykl ośmiu letnich koncertów z udziałem największych gwiazd współczesnej sceny muzycznej. Jest to wielkie wydarzenie muzyczne przygotowywane przez TVP2 oraz Radio Eska.

Komentarzy: 0 2007-07-17 Natasza Urbańska (30 l.) wystąpi w "Tańcu z gwiazdami" - wynika z nieoficjalnych informacji.

Aktorka najwyraźniej doszła do wniosku, że warto zaryzykować i po raz kolejny wziąć udział w telewizyjnym show. Bo choć Brylantowego mikrofonu w "Jak oni śpiewają" nie wygrała, to jednak dzięki temu programowi zaczęła gościć na okładkach kolorowych czasopismach, wszędzie pełno było jej zdjęć i wywiadów.

A, jak wiadomo, w zawodzie aktorskim popularność bardzo się przydaje. Twórcy seriali chętnie zatrudniają takie osoby, bo dzięki nim mają darmową promocję na łamach kolorowej prasy, która pilnie.

Notatki z Kociewia - Onet.pl Blog

Pączki, lub faworki, ktoś inny przywiezie owoce lub warzywa i jakoś sobie radzimy. Nikt nie chodzi tu głodny. – mówi ksiądz Kamecki -  Przed laty bardzo pomagał nam Stefan Medeński, właściciel firmy Polpak ( przedtem masarni w Dworzysku). Niestety firma została sprzedana i nasz kontakt się urwał. Także przywoził skrzynie z mięsem i przetworami kiełbas Mirosław Wołowicz, właściciel masarni w Grucznie, która dziś już nie istnieje - ciężko przełyka ślinę, widać,że to trudny temat dla księdza. - Gorszy problem mam z dorosłymi opiekunami. Mało,kto chce się angażować tak dogłębnie w nasze działania. Na stałe wspierają mnie moi przyjaciele Hanna Urbańska: katechetka z Pruszcza, Mirosław Klarkowski i Jan Barczyński z Tczewa. Czasem w prace nad biwakiem angażują się bliscy uczestniczących w nim dzieci. Bywają tu też studenci, wszyscy pracują na zasadach wolontariatu. Przed laty, bardzo aktywnie pomagała mi Dorota Kiedrowska, niestety opuściła nasz piękny kraj i dziś mam dziś  od niej mało wieści - wspomina.

Samoudzielanie się i samoobsługa

Cały dzień spędzony na biwaku w Grucznie pozwolił mi dobrze poznać ludzi współpracujących z księdzem. Miałam niepowtarzalną możliwość.

rozgardiasz blog


wzmacnia w niej poczucie niekompetencji i zagubienia, nakręcając rynek poradników. Błędne koło.

Wiecznie winna

Macierzyństwo to dziś fantastyczny rynek zbytu, a matka i dziecko – istotna grupa docelowa. „Funkcje macierzyństwa oraz wymóg sprostania stale specjalizującym się standardom wychowania wykreowały nieustanny, rynkowy cykl podaży i popytu. Brak wyraźnie zdefiniowanego sukcesu przy stale zmieniających się kanonach sprzyja wykształceniu się wśród rodziców permanentnego poczucia winy i niepewności. W konsekwencji kobieta zaczęła podlegać nieustannej ocenie za całokształt serwisu, jaki dostarcza swojemu potomstwu” – podsumowuje Urbańska.

I tu zaczyna się kolejne błędne koło, bo eksperci w poradnikach ostrzegają, że poczucie winy i zdenerwowanie matki mają na dziecko zgubny wpływ. Po całej serii instrukcji, jak sterylizować, dezynfekować, nawilżać, ćwiczyć poszczególne obszary osobowości dziecka, radzą: „naucz się zarządzać swoimi emocjami”, „powinnaś bronić swojej równowagi psychicznej”. „Masz prawo być zmęczona, owszem” – czyta młoda matka w miesięczniku „Twoje dziecko” – „ale pamiętaj, że nie ma nic lepszego dla dziecka niż zadowolona mama”. Ale nie wolno też udawać, bo dziecko wyczuwa fałszywe emocje. Jak to.