O czym chcesz poczytać na blogach?

Uraz

bloog.pl - Wyraź siebie

Naszego zespołu. Czy w tej kwestii cos pan zamierza zmienić?

 

Łukasz też będzie grywał jako rozgrywający. W niektórych sytuacjach podczas meczów jeden zawodnik występuje na boisku przez więcej minut niż inny. Łukasz może grać jako rzucający obrońca, ale dla nas ciągle jest rozgrywającym. Będę go testował na tej pozycji w kolejnych meczach. Na pewno dostanie więcej minut gry. Jest dla nas bardzo ważnym zawodnikiem. Nie możemy grac tylko Davidem i Krzyśkiem. Potrzebujemy dobrej rotacji.

 

Marcin Gortat leczy uraz mięśnia pleców. To na pewno dla wszystkich zła nowina. Z drugiej jednak strony ma pan szansę sprawdzenia innych graczy...

 

Po pierwsze chcemy by Marcin był z nami. Jego wpływ na drużynę jest ogromny. Nie tylko kiedy gra, ale i wtedy, kiedy siedzi na ławce rezerwowych. To facet, który wnosi ducha walki do drużyny. Ale to fakt, że nie grał z nami w dwóch przegranych meczach i prawdopodobnie nie zagra także w kolejnych. Ryzykowanie poważniejszej kontuzji nie byłoby dobrym pomysłem. Ale inni zawodnicy mają szansę się pokazać. Wszyscy.

Polska siatkówka - Onet.pl Blog

Głównej...
    

W międzyczasie rozwiązał się problemy zdrowotne Mariusza. Urazu stopy doznał Łukasz Kadziewicz. Kontuzja była na tyle poważna że na prawie trzy miesiące wykluczyła go z gry...
  

Ale nie na tym koniec... Następni w kolejce stali Paweł Zagumny i Marcin Możdżonek...
  

Koniec listopada był  powrotem z dalekiej podróży naszych siatkarzy.  W całym turnieju straciliśmy tylko jednego seta. Belgia i Finlandia dostały upragniony rewanż za ME... Niestety, trzecią już w tym sezonie kontuzję odniósł Mariusz Wlazły. Tym razem doznał urazu stawu skokowego...
 

Futbol po mojemu...

I pięć w Champions League. Z reguły prezentował się dobrze. Kiedy wydawało się, że na stałe wywalczył miejsce w bramce... doznał kontuzji barku. Diagnoza lekarzy była niczym wyrok - Fabiański nie zagra do końca sezonu. Wtedy do bramki wskoczył Szczęsny, który zaimponował zarówno umiejętnościami, jak i silną psychiką. Nie popełniał błędów, bronił znakomicie i zjednał sobie sympatyków Kanonierów. Szerokim echem w mediach odbiła się świetna postawa Polaka w meczach z wielką Barceloną. W drugim meczu z Katalończykami doznał urazu palca, musiał pauzować przez miesiąc. Wtedy grał Almunia, jednak nie przekonywał. Po wyleczeniu urazu do bramki wrócił Polak. W sumie rozegrał 15 spotkań. Z racji wieku eksperci wróżą Szczęsnemu (21 lat) wielką przyszłość.

W sezonie ogórkowym do gry wrócił Fabiański. Łukasz zagrał w sparingu z Koeln. 26-latek mówił w wywiadzie:  "Poza tym proszę, żebyście nie skreślali mnie zanim rywalizacja się zaczęła. Jestem gotów i czuję się na siłach, by walczyć o powrót do bramki Arsenalu,.

3 Światy i pół Ameryki - bloog.pl

Zalec na kanapie celem odpoczynku. Chwytam za telefon, co by sis podziękować za takie poświęcenie. Psina smutno patrzy i błagalny wzrokiem prosi wyjdź ze mną na spacer. PROSZĘ CIĘ!!!. "Eeeee właśnie wstałam, bardzo Cię przepraszam, zaraz przyjdę i wyprowadzę Fionkę..." 13:49. No comments.

 

Z zanotowanych dzisiejszych przypadków  dodam, że:

- córa nie potrafi nosić tornistra (bo uraz), nie może się ubierać i rozbierać ( bo uraz), nie może zapiąć kozaków (bo uraz)... jak ona będzie jadła???

- syn ma bal karnawałowy, strój Indianina, 3 x zmieniał zdanie, czy się przebierze przed śniadaniem czy nie, kreski wojenne za chude, za grube, w sali wszyscy koledzy jeszcze w cywilu, on chce się przebrać, ojciec uciekł, nawet MTS miał dość.

 

Nie cierpię poniedziałków.

pierwszapomoc2

Ortopeda powiedział żeby brać 1 tabletkę .Pytanie o mózg….
Jest już cały czas w szpitalu cały czas się pogarsza. Noga jest nadal nie sprawna całkowicie, nie da sie jej całej zgiać a to już w końcu tyle miesiecy od maja. A w leczeniu piszę że było wykonowane:PKD- artroskopia, wycięcie uszkodzonej części łękotki bocznej, fałdu maziowego, i część ciała Hoffy.Ręki nie mogę rozprostować w jedną i zgiąć w drugą do końca.. Czy u kolegi pojawilo sie przebarwienie za uchem? A moze wokol oczu? Jego zachowanie bylo nieadekwatne do sytuacji? Przy tego typu urazach nalezy tez podejrzewac obrazenia szyjnego odcinka kregoslupa i rdzenia kregoslupa.Ból barku- postępowanie. wiesz u ciebie zrobił się on od tego ze ta krew spłynęła ci z głowy. Ortopeda mówił po czasie że ten lek mógłm jakoś wpłynąć na tego krwiaka to możliwe???Tylko każdemu tam, mówiłam nawet przed operacją mnie się też pytali jakie leki biorę i nic nie mówili żeby przerwać.Ścięgno achillesa.ręka uraz.Atopowe zapalenie spojówek. Konieczne byłoby wykonanie usg stawu łokciowego przez doświadczonego w usg narządu ruchu radiologa.

Sukces w biznesie

Wszędzie, z tego powodu warto czasami inwestując w samorozwój, zastanowić się nad ukończeniem kursu pierwszej pomocy. Nie poniesiemy wysokich kosztów, a zalety mogą się okazać wręcz bezcenne. Natomiast teraz chcę poruszyć nieco inny temat.

Co jest tak naprawdę najistotniejsze przy udzielaniu pierwszej pomocy? Przypominam tutaj znane rzymskie powiedzenie – Primum Non Nocere (“Po pierwsze nie szkodzić”. To ważne, ponieważ mamy komuś pomóc, a nie zrobić mu jeszcze większą krzywdę. Niestety, całkowicie niechcący można spowodować dodatkowy uraz. Tak to wygląda, gdy ofiara wypadku może mieć uraz kręgosłupa, a co za tym idzie, uraz rdzenia kręgowego. Ustawienie w pozycji bezpiecznej może być w tym przypadku nawet śmiertelne w konsekwencji! Dlatego, jeżeli podejrzewamy uraz kręgosłupa – ofiary nie ruszamy! Z innej strony patrząc.

Kontynuując wątek pierwszej pomocy, pamiętajmy, że istnieje kilka obowiązujących zasad. Najistotniejszym elementem jest skontrolowanie funkcji życiowych. Powinniśmy wiedzieć, czy poszkodowany oddycha, jaki jest jego puls (czy w ogóle jest), i w jakiej jest ogólnie.