O czym chcesz poczytać na blogach?

Urania

Olsztyn-tożsamość projekt - Onet.pl Blog

Do bycia aktywnymi obywatelami. Na prawdę możemy wpływać na losy naszego miasta, kropla drąży skałę. _____
. _____Pozdrawiam wszystkich zagorzałych olsztyniaków!!____________________________________________________ i do zobaczenia na konsultacjach w sprawie IKON ARCHITEKTURY , marcelin
Napisz do mnie

24 lipca 2007
RYS 002 Liniał i cyrkiel, czyli Hala Sportowo-Widowiskowa Urania, perła architektury lat 70-tych.

 

Hala Urania - obiekt wzbudzający wiele kontrowersji, mający tyleż samo przyjaciół co wrogów. Tutaj został pokazany jako element składowy przestrzeni: statek kosmiczny, który wylądował na ugorze, albo prosta, majestatyczna bryła, a wokół niej  płaska przestrzeń  odniesienia do szacownego kolosa. Dla mnie uroczym szczegółem tego miejsca jest zestawienie maleńkich jednorodzinnych domków z horyzontem wysokich bloków, oraz otaczająca Uranię kompozycja z tarasów.

S.P.O.R.T. - Onet.pl Blog

26 sierpnia - Zakopane

2 września - Kranj (Słowenia)

9/10 września - Hakuba (Japonia)

30 września - Klingenthal (Niemcy)

3 października - Oberhof (Niemcy).

~~~~~~

Za nami już pierwsze finałowe mecze Polskiej Ligi Siatkówki. W obu pojedynkach zwyciężyli bełchatowscy zawodnicy (3;1, 3;2). W pierwszym spotkaniu MVP został Mariusz Wlazły, a w drugim Michał Winiarski.

PZU AZS Olsztyn prowadzi 2:0 (3:1, 3:0) w meczach o 3. miejsce z Wkręt-Metem Domexem AZS Częstochowa. Następne spotkanie/nia w Uranii w Olsztynie.

Bliżej 5. lokaty znajdują się zawodnicy Politechniki, którzy wygrali z Gwardią 3:0.

3:1 oto wynik, który osiągnął Mostostal Azoty Kędzierzyn-Koźle w meczu o 7. miejsce z Resovią Rzeszów.

Joker Piła nadal czeka na przeciwnika w barażach.

~~~~~~

SIATKÓWKA KOBIET

yoopl (15:01)
2 ...

Astrogeneza

Sytuacji, a ona długo i żałośnie płakała. W końcu w zamian za przysięgę, że nigdy przeciw niemu już nie powstanie Zeus uwolnił ją z więzów, a ona z ulgą stanęła na ziemi. W symbolu tym manifestują się także Muzy, towarzyszki Apolla, boginie natchnienia artystycznego i sztuki. Było ich dziewięć: Kaliope – muza pieśni bohaterskiej; Klio – muza historii; Euterpe – liryki; Taleja, przedstawiana z uśmiechniętą maską aktorską – komedii; Melpomenę z maską smutną – tragedii; Terpsychora – muza tańca; Erato – muza pieśni miłosnej; Polihymnia ” pieśni religijnej oraz Urania “- opiekunka astronomii.

Przykłady: Diva opery, tragedii. Piedestał, koturny, z których trzeba nauczyć się schodzić. Umiejętność podkręcania napiętej atmosfery publicznej i wznoszenia się na jej fali. Zawyżone plany, mniemanie o sobie. Uczestnictwo w koncertach, przedstawieniach poruszających słuchaczy. Skarga, szloch, błaganie, żal na niemożność realizacji swych potrzeb w świecie niesprawiedliwym, płytkim, bez polotu. Tęsknota. Łzawość, płaczliwość. Tragizowanie. Patos. Apel do cudzej litości, współczucia. Wystąpienia publiczne, artystyczne. Zmysł.

{nazwa bloga}

Zaczyna sie coś dziać na tyj moij stronce! heh

Nio i dzień mi zleciał nawet spoko gdyby nie lekcja języka polskiego byłoby super.I Jak zauważyliście na moim blogu też coś się zaczeło pokazywać.Pogoda fajna na placu sie posiedziało ale wieczorem nie było co robić no to wreście się wzięłąm za swojego bloga mam nadzieję że wam się spodoba to co do tej pory zrobiłam,jutro będzie tego wszystkiego dwa razy więcej i bedzie super bo poznajdywałam zarąbiste stronki z linkami!! dobre ludziska kończe pozdro dla wszystkich znajomych m.in.dla Roterki,Skrzy...,SłOdkiej,Maziola,Parówy,@lienka,Apacza,Paszczurka z uranii czyli Pampaja,Pupla,Stosza,Brzeszczota,Gufiana,Szczyrbiego,Fiołka,Pati,Sylwi,Anciola,Moniki i Iwonki nio i dla Wawlorzy!! HEH 3MAJCIE SIE CIEPLUTKO ZGREDZIKI!!! jeszcze tylko 2 miechole i koniec szkoły jupiiiiii!!!papatki do jutra:-)
skomentuj (3)
2004-04-24 14:19:17 >> Kurna coś mi się tu nie podoba!:/

Coś mi się tu nie podoba,coś mi się tu chrzani pogoda jest do du... a życie jest do bani!ale mi się zrymowało co hehe.Dzisej jest super dzionek jazda na maxa po południu idę ze Słodka na Westerplatte do @lienka i Mazika.Już czuję ten blues:-)bedzie spoko tylko pogoda.