O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Uptown

eS O eL A eN O - Onet.pl Blog

Marzenie?).
Podobał mi się dobór aktorów, sposób pokazania ich ciała i umiejętności. Z jednym wyjątkiem: najczęściej pokazywany profil filmowej Hani stanowczo nie był profilem korzystnie wpływającym na ocenę widzów.
Podobał mi się taniec w filmie (zazdrość?), ale denerwowało mnie to, że nie mogłam spokojnie  zobaczyć jednej tańczącej pary. Kilkusekundowe migawki kilku par przyprawiały o oczopląs. Chaos, chaos.
Za to coś, do czego nie mogę się przyczepić to muzyka :) już pierwsza piosenka, motyw przewodni filmu: "Uptown girl" pozytywnie nastraja ;)

"Uptown girl
She's been living in her uptown world
I bet she never had a back street guy
I bet her mama never told her why

I'm gonna try for an uptown girl
She's been living in her white bread world
As long as anyone with hot blood can
And now she's looking for a downtown man
That's what I am"

---
A Wy? Kochacie i tańczycie?


eS O eL A eN O (20:23)
Co o tym sądzisz?

Różowy blog

...

Mam nadzieję, że George się nie obrazi, jeśli zacytuję jego moją ulubioną piosenkę:)

I've had enough of danger
And people on the streets
I'm looking out for angels
Just trying to find some peace
Now I think it's time
That you let me know
So if you love me
Say you love me
But if you don't just let me go...

'Cos teacher
There are things that I don't want to learn
And the last one I had
Made me cry
So I don't want to learn to
Hold you, touch you
Think that you're mine
Because it ain't no joy
For an uptown boy
Whose teacher has told him goodbye, goodbye, goodbye

When you were just a stranger
And I was at your feet
I didn't feel the danger
Now I feel the heat
That look in your eyes
Telling me no
So you think that you love me
Know that you need me
I wrote the song, I know it's wrong
Just let me go...

And teacher
There are things
That I don't want to learn
Oh the last one I had
Made me cry
So I don't want to learn to
Hold you, touch you
Think that you're mine
Because it ain't no joy
For an uptown boy
Whose teacher has.

my cartoon sphere - Onet.pl Blog

Winslet ( Marzyciel na filmweb- tutaj)(mała ciekawostka-znany nam Jan Kaczmarek został nagrodzony Oscarem właśnie za muzykę jaką stworzył do tego filmu ).Pozdrawiam;)

  


magdalena
6 komentarzy

17 września 2011
Uptown Girls

Salve! By głuchej ciszy nadać kres, dzisiejsza notka niczym pit stop w codziennym wyścigu z wciąż ograniczającym czasem. Postanowiłam jednak stawić czoła jego dyktatorskim działaniom i nie dać się odwieść od dawnych zwyczajów takich jak np. pisanie bloga. Dlatego z czystym sercem rzecze, iż postaram się tu wpadać jak najczęściej.  

Wczoraj po raz kolejny miałam okazje obejrzeć film 'Uptown Girls' z Brittany Murphy i Dakotą Fanning- jedną z nielicznych aktorek, które naprawdę podziwiam( polecam Wam także.

W trąbę słonia!

Widok od Central Parku.


Budynki przy 8th Avenue, tuż koło Central Parku. Najwyraźniej była to przez długi czas najbardziej prestiżowa część miasta.

Potem wsiadłem do podziemnego systemu transportowego, aby przemieścić się w kierunku downtown, a dokładniej pod byłe World Trade Center. Przy okazji, popularne amerykańskie określenia “uptown” (górne miasto) i “downtown” (dolne miasto), często tłumaczone jako “przedmieście” i “śródmieście”, pochodzą od kierunku numerowania ulic. Downtown jest tam, gdzie ulice mają niskie numery, analogicznie uptown to dzielnica wysokich numerów ulic. Zwykle niskie numery występują w rejonie, od którego miasto zaczynało swoją egzystencję, a więc bardziej prestiżowym (taki amerykański odpowiednik starówki), stąd też w wielu przypadkach można spokojnie przetłumaczyć je na “śródmieście”. Ale nie jest to regułą.
Powszechnie znanym faktem jest posiatkowanie Nowego Jorku na avenues (aleje) i streets (ulice). Ponieważ Manhattan jest stosunkowo wąską wyspą, avenues są ułożone wzdłuż niej, a streets w poprzek, a aleje są znacznie dalej od siebie niż ulice. Nie zaskakuje więc fakt, że numerowanych alej.

_ :: Black Old School :: _

Młodości, tworząc z takimi grupami jak Old Gold Brothers i The Techniques, z którymi pierwszy raz znalazł się w profesjonalnym studiu nagraniowym. Od początku używał swojego pseudonimu "Biggie Smalls" ze względu na pokaźne rozmiary (183 cm wysokości, waga prawie 181 kg). W wieku 17 lat (pomimo iż był dobrym uczniem) rzucił szkołę dla życia na ulicy. Zaczął handlować narkotykami. Osadzony na 9 miesięcy w więzieniu, nagrał na czterościeżkowcu pierwsze swoje demo. Dostało ono pozytywną recenzje w hip-hopowym magazynie "The Source". Zainteresował się nim Sean "Puffy" Combs z wytwórni Uptown Records. Niedługo po tym, jak Biggie zaczął pracować dla Uptown, Combs odszedł z wytwórni zabierając Biggiego, by założyć Bad Boy Records.

Biggie Smalls zmienił swój pseudonim na Notorious B.I.G., zadebiutował w 1993 na remixie singla Mary J. Blige Real Love. Wypuścił swój debiutancki album Ready To Die w październiku 1994. Również w 1994 Biggie ożenił się z piosenkarką R&B Faith Evans.

W listopadzie 1994 w budynku, w którym nagrywał Biggie, został postrzelony i okradziony Tupac Shakur. Notorious zaprzeczył wszystkim oskarżeniom o związki z tą sprawą. Został również.

Uptown girl

zespół PIN - Onet.pl Blog

 •  Billie Jean
 •  Magia Obłoków
 •  Ave Maria
 •  Abba Ojcze
 • Dni,których nie znamy
 • E lucevan le stelle
 • Tango Anawa
 • Ram jad pocałunki kradł
 • Jesień idzie przez park
 • Nie było miejsca dla Ciebie
 • Z narodzenia Pana
 • Uptown girl
 • Bet on it
 • Donizetti: Una furtiva lagrima
 • Panis Angelicus
 • Koncert Fundacji ISKIERKA
 • Uwielbiaj duszo moja
 • My som chopcy

Uptown Girls Diary

Kiedyś spotkam mężczyznę, który da mi to wszystko ale naprawdę, realnie tak żebym nie musiała dorabiać prawdy i faktów by poczuć sie bezpiecznie? Boję się.

Komentarzy: 5 Uptown Girl 2006-04-05 Siedzę przy oknie, przy biurku, przy komputerze...Jest prawie czwarta rano..Nie wiem dlaczego nie spie, nie ma zadnego powodu. Tym bardziej, że jest to juz trzecia z kolei nieprzespana noc...A ja ciagle mam energie...Myślę o M. i czuję, że z każdym dniem.