O czym chcesz poczytać na blogach?

Upławy

dobrykomiks.glt.pl - Naprawdę dobry komiks

Maciczne, dotąd spiralnie skręcone, rozprostowują się, osiągając przez to długość potrzebną do zaopatrywania całej ciężarnej macicy. W wieku starczym macica ulega procesom zanikowym, pomniejszając się znacznie.

Zapalenie błony śluzowej macicy
Zapalenie błony śluzowej macicy wywołane jest wniknięciem bakterii, najczęściej gronkowców, paciorkowców, pałeczek okrężnicy lub prątkówgruźliczych (gruźlica), zwłaszcza w związku z otwarciem kanału szyjki, jak to ma miejsce przy miesiączce, przy poronieniu, w połogu, przy zatrzymaniu resztek łożyska lub odchodów połogowych.

Objawy: krwawienie, plamienie, upławy ropnokrwiste, podwyższenie temperatury Leczenie: leżenie, antybiotyki lub leczenie hormonalne w stanach przewlekłych, w razie obfitszych krwawień - przetaczanie krwi.

Rak szyjki macicy
Rak szyjki macicy, rak stanowiący 2/3 przypadków schorzeń nowotworowych u kobiet. Predyspozycje stwarzają liczne porody, zwłaszcza z uszkodzeniem szyjki macicy i przewlekłe stany zapalne.

Rozwija się stopniowo. Jako stan przedrakowy przyjmuje się: leukoplakię (rogowacenie białe), odnawiające się, długotrwałe i nie gojące się nadżerki szyjki macicy (części pochwowej), brodawczaki płaskonabonkowe szyjki, polipy,.

Dziwny jest ten świat

Sił witalnych powodowana przez spożycie pasteryzowanego krowiego mleka powiększa obecność syntetycznych hormonów wstrzykiwanych zwierzętom dla zwiększenia ich wydajności. Te substancje chemiczne wyrządzają prawdziwe spustoszenie we wrażliwym układzie endokrynologicznym kobiety W Food and Healing terapeuta dietetyk Annemarie Colbin tak oto opisuje katastrofę, do jakiej doprowadzają produkty mleczne w organizmie kobiety:

Spożycie mleka i jego przetworów – serów, jogurtu i lodów -zdaje się łączyć ścisły związek z różnymi zaburzeniami układu rozrodczego kobiety. Chodzi tu między innymi o guzy jajników, cysty, upławy i infekcje. Powyiszy związek potwierdzają niezliczone znajome mi kobiety, które zgłaszają złagodzenie wymienionych objawów lub ich całkowite ustąpienie po zaprzestaniu spożywania produktów mlecznych. Włókniaki zanikają lub rozpuszczają się, rozwój raka szyjki macicy zostaje powstrzymany, następuje samoczynna regulacja cyklu miesiączkowego… Wydaje się, że w kilku przypadkach doszło do cofnięcia niepłodności…

Wiele kobiet i mężczyzn spożywa produkty mleczne, ponieważ tak doradził im lekarz z uwagi na wysoką zawartość wapnia. To zła rada. Krowie mleko zawiera 118 mg wapnia w każdych 100.

Kim jest Jahwe?

WYSZŁA ODE MNIE». (47) WTEDY KOBIETA, WIDZĄC, ŻE SIĘ NIE UKRYJE, ZBLIŻYŁA SIĘ DRŻĄCA I UPADŁSZY PRZED NIM OPOWIEDZIAŁA WOBEC CAŁEGO LUDU, DLACZEGO SIĘ GO DOTKNĘŁA I JAK NATYCHMIAST ZOSTAŁA ULECZONA. (48) JEZUS RZEKŁ DO NIEJ: «CÓRKO, TWOJA WIARA CIĘ OCALIŁA, IDŹ W POKOJU!»"


Kobieta, która podeszła do Jezusa z całą pewnością nie była w trakcie menstruacji. Menstruacja nie trwa bez przerwy dwunastu lat. Kobieta ta dotknęła frędzli płaszcza Jezusa. Według Prawa wszystko, czego dotknie się kobieta, z której upływa krew staje się nieczyste, tym samym musiał stać się nieczysty sam Jezus. Kobieta ta była tego świadoma. Zwróćmy uwagę na dramaturgię tej sytuacji. Cierpiąca na krwotok kobieta od dwunastu lat była uznawana za nieczystą. Stronili od niej mężczyźni, nie miała szans na małżeństwo. Dlatego też nie śmiała podejść do Jezusa i poprosić wprost o uleczenie.


MAR 10:46-47 BT "(46) TAK PRZYSZLI DO JERYCHA. GDY WRAZ Z UCZNIAMI I SPORYM TŁUMEM WYCHODZIŁ Z JERYCHA, NIEWIDOMY ŻEBRAK, BARTYMEUSZ, SYN TYMEUSZA, SIEDZIAŁ PRZY DRODZE. (47) TEN SŁYSZĄC, ŻE TO JEST JEZUS Z NAZARETU,.

Nasze zdrowie - bloog.pl

Krwionośny i limfatyczny może dawać przerzuty do odległych narządów. Rozpoznanie raka inwazyjnego jest sytuacją groźną dla życia i wymaga specjalistycznego leczenia.
W Polsce rak szyjki macicy jest drugim co do częstości występowania nowotworem narządów płciowych u kobiet do 45 roku życia. co roku około 4000 Polek dowiaduje się, że ma raka szyjki macicy, a połowa z nich umiera, bo zgłosiła się do lekarza zbyt późno. Rak szyjki macicy jest nowotworem nazywanym "cichym zabójcą". Choroba ta może rozwijać się nawet kilka lat, nie dając żadnych dolegliwości. Gdy pojawiają się pierwsze objawy: krwawienie, upławy, ból, najczęściej nawet specjalistyczna terapia nie doprowadza do wyleczenia. Tylko regularne wykonywanie wymazu cytologicznego  pozwala wykryć raka szyjki macicy we wczesnym etapie rozwoju. Wtedy kobieta może być pewna, że ma szansę na całkowite wyleczenie. Stąd tak ważne są to badania. Warto , by mężczyźni nakłaniali swoje kobiety do tego badania. W ten sposób można ocalić niejedną rodzinę!Podziel się:
Trackback: http://bloog.pl/id,330714652,trackback

komentarze (0) | dodaj komentarz

Wspólnie.

Śniadanie.
Potem nastąpił szpital...
Ja naprawdę dużo jestem w stanie zrozumieć. Rozumiem że jest to jeden z lepszych szpitali, że przez to większość (tak jak i ja) chce tam rodzić i że w dodatku drugi bardzo dobry szpital zamknięto z powodu remontu więc te co miały tam rodzić wylądowały tutaj, nie wspominając że wakacje to sezon nie tylko urlopowy ale i porodowy.
Tak więc bardzo starano się udowodnić mi że nie muszą mnie przyjmować. Trzymano nas na izbie przyjęć prawie 8 godzin. Przez większość czasu czekaliśmy na następne KTG (robili mi je dwa razy), na lekarza lub na wyniki badań... Uznano że to pewnie upławy (mimo że wcześniej takich nie miałam) lub nie potrafiłam odróżnić porannego moczu który na pewno popuściłam. W końcu bardzo szczęśliwa lekarka z ulgą w głosie postanowiła że mogę iść do domu, nie przyszły jeszcze wyniki ostatniego badania ale nie chce mnie dłużej męczyć - wieczorem mam zadzwonić i zapytać się o nie, oczywiście zaznaczając że jeśli nawet coś by się działo za 10 min to bez wahania mam przyjechać. Podaje mi rękę na do widzenia a tu przychodzą wyniki, po których kobieta bardzo się zasmuciła ponieważ nie były najlepsze (złe też nie były ale nie odsyła się pacjentkę w ciąży z podejrzeniem.