O czym chcesz poczytać na blogach?

Uniwersytet wrocławski

Lustracja i weryfikacja naukowców PRL

Otrzymał stopień naukowy doktora habilitowanego, a także stanowisko docenta Uniwersytetu Wrocławskiego. Podstawę kolokwiumstanowiły dwie książki – Rzecz o języku. Szkice o współczesnej polszczyźnie oraz Kultura języka w teorii i praktyce.

Od maja 1989 jest dyrektorem Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego. W 1991 senat tej uczelni przyznał mu stanowiskoprofesora nadzwyczajnego, a już w 1995 odebrał tytuł profesorski z rąk Lecha Wałęsy. 20 października 2005 został doktorem honoris causaPedagogicznego Uniwersytetu Wileńskiego, a 10 marca 2006 roku otrzymał ten tytuł na Uniwersytecie Opolskim.

W 2007 wytoczył proces o zniesławienie publicyście Grzegorzowi Braunowi, który publicznie oskarżył go o współpracę ze Służbą Bezpieczeństwa. Sąd drugiej instancji prawomocnym wyrokiem skazał Brauna na przeprosiny i.

Być to znaczy kochać, marzyć, śnić, dotykać. Być... - Onet.pl Blog

Jak większość osób będących w trzeciej klasie zastanawiam się co chciałbym studiować. Od początku pierwszej klasy liceum wiem,  że jest to politologia, lecz mam problem ze znalezieniem dla siebie idealnej ścieżki specjalizacyjnej... Oto nie które jakie znalazłem i mi się podobają (w nawiasach nazwy uniwersytetów na których może je obrać) :
1.
europeistyka i przemiany globalne (Uniwersytet Gdański)
2. międzynarodowe stosunki polityczne (Uniwersytet Gdański)
3. marketing polityczny (Uniwersytet Warszawski)
4. dziennikarstwo (Uniwersytet Jagielloński)
5. media i dziennikarstwo (Uniwersytet Wrocławski)
6. przywództwo polityczne (Uniwersytet Wrocławski)
7. polityka międzynarodowa i integracja europejska (Uniwersytet Warmińsko - Mazurski w Olsztynie)

Poza tym znalazłem inne ciekawe kierunki takie jak:
1. Międzywydziałowe Indywidualne Studia Humanistyczne
2. Stosunkie międzynarodowe specjalizacja: ameryaknistyka, europeistyka, niemcystyka (nie.

Festung Breslau

Ukryć. Doniesiono mi wczoraj, że jeden z tych oddziałów usunął ponad 400 zwłok dzieci i dorosłych na stosunkowo krótkim odcinku. Zapewne nigdy nie dowiemy się liczby tych, co życiem przypłacili ucieczkę podczas srogiej zimy".

Wśród tych, którzy w styczniu 1945 roku musieli pieszo opuścić Festung Breslau, znajdowali się również więźniowie wrocławskich filii obozu koncentracyjnego Gross-Rosen. Wyszli z miasta 23 i 25 stycznia, kierując się w stronę dzisiejszej Rogoźnicy, gdzie mieścił się obóz macierzysty. Liczby ofiar "marszu śmierci" nie ustalono.

05:13,
Festung Breslau - czesc II

Sąd jedzie

Równolegle z ewakuacją ludności cywilnej trwała ewakuacja instytucji. W poniedziałek 22 stycznia przeniesiono do Drezna Uniwersytet Wrocławski. Opustoszały też sądy, muzea, nowy gmach rejencyjny przy Lessingplatz (dziś pl. Powstańców Warszawy) i wielki Urząd Zatrudnienia przy Am Oderkronwerk (dziś Pomorska). Wyjechali lekarze kliniki i większość profesorów. Ewakuowano także szpitale. Ks. Alfons Buchholz, kapelan szpitala św. Jerzego (dziś szpital im. Ludwika Rydygiera), zanotował:

PRAWO I PIENIĄDZE

Również naszym partnerom za ich cenne podpowiedzi i pomysły.

Niestety, projekt zostaje zawieszony. Ale to nie koniec. Szukajcie nas w sieci, bo z dziennikarstwem na pewno nie kończymy. Do zobaczenia!

Kinga Czernichowska i Marcin Drążyk,

studenci II roku studiów uzupełniających na dziennikarstwie i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Wrocławskim

 

A na koniec coś z przymrużeniem oka Nananana, goodbye, hey!

podziękowania, zakończenie projektu, prawo i pieniądze, kinga czernichowska, marcin drążyk, uniwersytet wrocławski