O czym chcesz poczytać na blogach?

Uniwersytet warszawski

Jej Perfekcyjność

Ruchów gejowsko-lesbijskich na przestrzeni lat 1969-1999 i jest najlepszym filmem zbierającym w całość ewolucję i zmiany, jakie zachodziły tak w samych ruchach jak i w społeczeństwach na całym świecie, ze szczególnym naciskiem na USA.
Wstęp do projekcji wygłosi dr Tomasz Basiuk. Basiuk jest wykładowcą w Ośrodku Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego, którym kieruje od 2005 roku. Jest autorem publikacji dotyczących studiów queer oraz postmodernizmu w literaturze amerykańskiej, m.in. „Wielki Gaddis: realista postmodernistyczny” (2003). Współredaktor prac zbiorowych „Odmiany odmieńca / A Queer Mixture” (2002), „Parametry pożądania” (2006) i „Out.

PRAWICA Uniwersytetu Warszawskiego

I promocji homoseksualizmu na Uniwersytecie Warszawskim na demonstrację.

W związku z oburzającą decyzją Władz Uniwersytetu Warszawskiej, które odwołały międzynarodową konferencję naukową „Homoseksualizm jako ruch społeczny i jego konsekwencje” z udziałem m.in. dr Paula Camerona (miała się ona odbyć w dniu 20 kwietnia br. na Uniwersytecie Warszawskim) chcemy wyrazić głębokie sprzeciw wobec dyskryminacji, jakiej dopuściły się Władze UW.

Jesteśmy zbulwersowani faktem, iż Uniwersytet, który powinien stać na straży wolności badań naukowych, hamuje wszelką działalność studencką jak i jakikolwiek głos naukowy sprzeciwiający się homoseksualnej propagandzie, z drugiej strony natomiast zajmuje się propagandą i promocją działalności środowisk gejowskich. W ten sposób Uniwersytet Warszawski przestaje być ośrodkiem badań.

Krakowianie solidarni z Gruzją

W publikacji przedstawiliśmy także postać świętego kościoła Gruzińskiego – archimandrytę Grzegorza Peradze, teologa i filozofa, który poniósł męczeńską śmierć w obozie zagłady Auschwitz. Święty Grzegorz Peradze wykładał teologię w latach 30 – tych ubiegłego wieku na Uniwersytecie Warszawskim, był opiekunem duchowym Kolonii Gruzińskiej w Polsce.

W albumie znajdziemy również rozdział mówiący o wielkiej żałobie Gruzinów po śmierci Marszałka Polski, Józefa Piłsudskiego: w lipcu 1936 roku delegacja Kolonii Gruzińskiej w.

Wystaw malarskich, w 1987 indywidualna wystawa w Krakowie, w 1988 wystawa w Göteborgu (Szwecja). Autor plakatów i grafik, współtwórca podziemnego komiksu „1478 Dni Nowej Huty”; w 1988 drukarz, twórca symboliki dla Wydz. Wschodniego SW i PPSZ. Po 1989 prace na umowy zlecenia: projekty graficzne, malarstwo, sprzedaż obrazów, od 1994 właściciel Studia Projektów Frodo. W 2007 redaktor graf. druków Wydz. Wschodniego SW na uroczystości 25-lecia SW, współautor albumu wydanego na 25-lecie PPSZ.

Dawid Kolbaia – historyk gruziński, kartwelolog. W 1990 r. ukończył studia na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Tbilisi.

Aktualności - Kulturalni

członek Rady Programowej Polskiego Towarzystwa Kulturoznawczego


***

Zygmunt Bauman (ur. 19 listopada 1925 w Poznaniu); socjolog,
filozof, eseista.

Studia rozpoczął jeszcze w 1943 w Związku Sowieckim, kontynuował je w
Akademii Nauk Społecznych i Politycznych. Później studiował filozofię na
Uniwersytecie Warszawskim, gdzie został asystentem Juliana Hochfelda.
Był pierwszym redaktorem naczelnym Studiów Socjologicznych. W wyniku
wydarzeń marcowych został w 1968 usunięty z Uniwersytetu Warszawskiego,
gdzie był doktorem habilitowanym socjologii i kierownikiem Katedry
Socjologii Ogólnej. W atmosferze antysemickiej nagonki opuścił Polskę.

W latach 1969-1971 wykładał na uniwersytetach w Tel Awiwie i Hajfie. W
1971 roku wyjechał do Anglii, gdzie związał się na stałe z uniwersytetem
w Leeds,.

Brasil pra ti, Brasil pra mim - bloog.pl

New Roman">W moim przypadku chodziło o wizę tymczasową IV, czyli wizę dla studentów którzy zamierzają w Brazylii uczestniczyć w kursach oferowanych przez jednostki oświatowe uznawane przez Brazylijskie Ministerstwo Edukacji i Kultury. Zgodnie z wymogami wraz z wypełnionymi dwoma wnioskami wizowymi złożyłam paszport, świadectwo o niekaralności, pismo z Uniwersytetu w Brasilii potwierdzające przyjęcie mnie na ten właśnie uniwersytet, jak również pismo z mojego uniwerku, w którym było stwierdzone w ramach jakiej wymiany i dokąd wyjeżdżam. Ostatnie pismo miało dokumentować posiadanie przeze mnie odpowiednich środków do utrzymania się w Brazylii. Oczywiście w kwestii tego dokumentu dzwoniłam kilka razy do.


Pierwszy wpis był tylko próbą generalną, zgodnie z tematem mojego internetowego pamiętnika dotyczy Brazylii, jest to jednak reportaż z mojej pierwszej wyprawy do Brazylii, który został opublikowany w 11 numerze gazetki wydziału Iberystyki Uniwersytetu Warszawskiego (którą oczywiście polecam wszystkim zainteresowanym językiem hiszpańskim lub portugalskim, jak też historia, literaturą, kulturą… krajów Półwyspu Iberyjskiego oraz Ameryki Łacińskiej)