O czym chcesz poczytać na blogach?

Uniwersytet rzeszowski

Lustracja i weryfikacja naukowców PRL

Dyscypliny KBN: nauki historyczne Specjalności: historia gospodarcza Polski i powszechna Miejsca pracy, zajmowane stanowiska, pełnione funkcje: - Instytut Historii URz
- Uniwersytet Rzeszowski – Rektor

BONUSIAK WŁODZIMIERZ

Biogram na stronie Instytutu Historii URz

Członkostwo: członek Głównej Komisji Badania Zbrodni Hitlerowskich w Polsce (1986-1988); Rady Naukowej GKBZH w Polsce (1988-1990); przewodniczący Okręgowej.

eLearning dla opornych

- ilości i kosztu wydruków, ilości pracy w poszczególnych aplikacjach, odwiedzanych stron internetowych, ilości (i tytuły) wysłanych maili, kopiowania, usuwania, przenoszenia plików.... I wszystko będzie spisane, tylko komu się to będzie chciało czytać?

3. Rozbudowa Systemu Elektronicznej Legitymacji Studenckiej w Uniwersytecie Rzeszowskim – case study.
Jak z sukcesem wykorzystać środki unijne do realizacji systemu IT. Grzegorz Żytka,  OPTeam
Bardzo imponujący wachlarz wykorzystania kart elektronicznych w tym przypadku legitymacji studenckich. A zatem: logowanie do komputerów, rozliczanie czasu wykorzystania komputerów w pracowniach, dostęp do infomatów,.


Długowłosy wąsaty gość wyglądał, jakby grał w ekranizacji Harry Pottera. Opowiadał dość monotonie , że ich system Uczelnia.XP jest w wielu uczelniach i mają na przykład arkusz oceny i samooceny.


9. Budowa i wdrożenie Systemu Informatycznego na Uczelni Wyższej - 10 lat doświadczeń Wojciech  Moniuszko, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II   GOŚĆ: Pełnomocnik d/s Informatyzacji KUL, ksiądz profesor dr hab. Andrzej Bronk,
A to była fajna prezentacja

10. Mobilni studenci, czyli o wsparciu informatycznym dla krajowej i międzynarodowej wymiany studentów dr Janina Mincer-Daszkiewicz, Uniwersytet Warszawski
Prezentacja pod.

jeepers-creepers blog

Jakąś notkę na tym blogu obiecuje sobie, że będę pisał częściej. Jak widać nic z tego nie wychodzi. Może dlatego, że nie umiem pisać? Może dlatego, że nie mam o czym pisać? Sam nie wiem. Poprostu nie piszę i tyle.

Patrząc wstecz stwierdzam bowiem, że wiele wydażyło się w moim życiu ostatnimi czasy. Zostałem studentem filozofii na Uniwersytecie Rzeszowskim, odwiedziłem Kluskę, którego nie widziałem chyba z rok, było się u Odzia w Hermanowej, było kilka fajnych wypadów i imprez. Ogólnie rzecz biorąc było fajnie.

Pisząc powyższy tekst poczułem się jak dziecko z gimnazjum lub conajmniej jak jakiś cooltowy chłoptaś z podwóreczka, prosto z ławeczki no ale cóż tak to jest jak chce.

moje oczy są nadal zielone ...

Mi było do imprez, wyjazdów w większym gronie lub chociażby wypadów do knajpy. Może to ze względu na smutne wydarzenie z czerwca, a może coś we mnie pękło, zmieniło się...

W lipcu dowiedziałam się, że jestem w gronie tych szczęśliwców- bo chyba mogę tak ich nazwać- którzy zdali maturę. Z wynikami egzaminu, nieśmiało podreptałam na Uniwersytet Rzeszowski, gdzie złożyłam dokumenty na kierunek, który mi wszyscy (a przynajmniej znaczna większość) odradzali- pedagogika wczesnoszkolna z wychowaniem przedszkolnym. Później pozostało mi tylko czekać na egzamin praktyczny z plastyki, muzyki i logopedii. Całe szczęście poszło ok i już na początku sierpnia poinformowano mnie, że jestem studentką:).

Teatr Sztuki - bloog.pl

  • | Dla uczniów!
  • | KONKURSY! :)
  • | Opisy wybranych teatrów
  • | Teatralne minki, czyli krajowe nowinki
  • | Zapowiedzi wybranych spektakli w Polsce

Rzeszów. Róg Myśliwski dla "Obietnicy" Teatru Przedmieście

wtorek, 07 lutego 2012 17:51

"Obietnica" rzeszowskiego autorskiego teatru Anety Adamskiej otrzymała główną nagrodę 33. Biesiady.

Jest przedstawieniem impresaryjnym, którego premiera odbyła się w warszawskim Teatrze Polonia, to za jego powstanie odpowiada wielu związanych z Trójmiastem twórców.

Tekst tego "monodramu operowego" napisał Jerzy Snakowski, znany trójmiejski miłośnik i znawca opery. Jest on absolwentem polonistyki na Uniwersytecie Gdańskim, ale przez lata związany był z Operą Bałtycką w Gdańsku, najpierw jako kierownik literacki, później - zastępca dyrektora. Snakowski trzykrotnie zwyciężył w teleturnieju "Wielka gra", którego tematem była opera. Obecnie wykłada na gdańskiej Akademii Muzycznej im. Moniuszki, Uniwersytecie Gdańskim oraz Uniwersytecie.

Moje pisanie

Administracyjnych. Nie od razu podpisałem. Powiedziałem, że to zrobię, jak mi wydadzą zaświadczenie, że siedziałem. Przynieśli takie coś. Właśnie trzymam to w ręce. Pytali też, co sądzę o sytuacji w kraju. Powiedziałem, że takich jak oni komunistów kazałbym za jaja na latarniach powywieszać. Nie kontynuowali wątku. Puścili."
15:32, tosz
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 12 listopada 2007
Literat czasu bezprawia

- stwierdza Duchnowski. Kiedy dowiaduje się, że Domino to stalinowski prokurator, jest zaskoczony i długo milczy. - Nic o tym nie wiedzieliśmy. Ktoś o takiej przeszłości nie może być członkiem naszego Związku, takie mamy zasady. Na przykład Jaruzelski nie jest... - dodaje.

Prawnicze uniwersytety

Biogram Zbigniewa Domino jest lakoniczny, suchy i typowy dla stalinowskich prokuratorów. Do wojska zgłosił się na ochotnika w czerwcu 1949 roku. Niemal od razu trafił do Oficerskiej Szkoły Prawniczej w Jeleniej Górze. Tam właśnie kształcono na szybkich kursach.