O czym chcesz poczytać na blogach?

Uniwersytet ekonomiczny

Gazeta.to

Maj możecie za darmo kserować notatki w wybranych punktach ksero na kilkunastu uczelniach:

- Politechnika Gdańska,

- Uniwersytet Gdański,

- Politechnika Krakowska,

- Uniwersytet Jagielloński,

- Uniwersytet Ekonomiczny (Kraków),

- Uniwersytet Rolniczy (Kraków),

- Akademia Górniczo-Hutnicza (Kraków),

- Uniwersytet im. A. Mickiewicza (Poznań),

- Uniwersytet Przyrodniczy (Poznań),

- Uniwersytet Ekonomiczny (Poznań),

- Politechnika Poznańska,

- Szkoła Główna Handlowa (Warszawa),

- Politechnika Warszawska,

- Uniwersytet Warszawski,

- Uniwersytet Ekonomiczny (Wrocław),

- Politechnika Wrocławska,

- Uniwersytet Wrocławski.

Macie już własne kserówki z hasłem "Zalicz to"? Dla pierwszych trzech Studentów,.

Klub Krytyki Politycznej w Poznaniu

300 słuchaczy.

 

17:14, tozyje , Archiwum
Link Dodaj komentarz »
piątek, 16 października 2009
Roman Frydman w Poznaniu!

Spotkanie z jednym z najważniejszych światowych ekonomistów Romanem Frydmanem.

21 października, środa, godz. 19.00

Uniwersytet Ekonomiczny, Gmach Główny, al. Niepodległości 10, AULA

Które grozi izolacją naukowców i ich studentów. Pracownia działa na styku różnych dyscyplin, porusza się na pograniczu nauki, sztuki, religii, doświadczenia osobistego i polityki. Warto zauważyć, że to właśnie Pracowni Pytań Granicznych powierzono zadanie implementacji na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu programu Sieci EUniKult, skupiającej kilkanaście uniwersytetów europejskich (jej celem jest wypracowanie modułów wykształcenia w dziedzinie kompetencji kulturowych wspólnych dla wszystkich absolwentów szkół wyższych w Europie).

Aby efektywnie realizować założone cele, Pracownia powinna pozostać jednostką autonomiczną w ramach struktur uniwersyteckich. W związku z tym niepokojący jest fakt.

blog naukowy

Dużej liczbie startujących uczniów (w I edycji brało udział ponad 14 300 uczniów ze 726 szkół, w drugiej zaś ponad 19 000 z ponad 930 szkół), mamy nadzieję, że kolejna edycja spotka się z jeszcze większym zainteresowaniem i ciepłym przyjęciem uczniów oraz nauczycieli.

Olimpiada jest organizowana przez Fundację Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych, Szkołę Główną Handlową w Warszawie, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Akademie Ekonomiczne w Katowicach, Poznaniu oraz we Wrocławiu.

Inicjatywę wspierają między innymi: Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności, Narodowy Bank Polski, MAXDATA, Fundacja Edukacji Rynku Kapitałowego, Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości, Stowarzyszenie Nauczycieli Przedsiębiorczości i Edukacji Ekonomicznej, Polskie.

Szkoła Trenerów

Szkoła Trenerów to cykl kilkunastu cotygodniowych 3-godzinnych spotkań szkoleniowych i warsztatowych, poświęconych przekazywaniu wiedzy i umiejętności z zakresu prowadzenia szkoleń.  Udział w projekcie jest dla młodych ludzi szansą na bezpłatne szkolenia.

Projekt jest realizowany jednocześnie w dwóch grupach – na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu oraz na Politechnice Wrocławskiej.

Zajęcia na Uniwersytecie Ekonomicznym odbywają się w poniedziałki w godzinach 17:00- 20:00, natomiast na Politechnice Wrocławskiej w środy w tych samych godzinach. Dodatkowo, w niektóre wtorki lub czwartki (zamiennie), odbywają się szkolenia nieobowiązkowe obejmujące tematykę wykraczającą poza podstawowy program Szkoły Trenerów.

Projekt obejmuje również obowiązkowy weekendowy (piątek-niedziela) wyjazd integracyjno- szkoleniowy, wspólny dla obu grup z Uniwersytetu Ekonomicznego oraz Politechniki Wrocławskiej. Wyjazd odbył się w terminie 12-14 marca 2010 roku.

Start

Marta w Japonii - Onet.pl Blog

 

A oto zdjęcie z Ceremonii otwarcia roku akademickiego. Z tymi ludźmi spędzę najbliższe miesiące. Jeżeli chodzi o narodowości to są dwie grupy. Grupa sześciu Koreanek, które będą studiować po japońsku oraz grupa 11 studentów studiujących po angielsku a w tym: ja, dwie Polski z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, 2 Indonezyjki, Niemka Hanna (z którą dziele mieszkanie, to ta blondynka, która stoi za mną), Niemiec, Gruzinka i Gruzin, Francuzka i Chińczyk. Ci starsi panowie, to oczywiście ważne osobistości :).

 

Marta

Do nas. A niedobrze jest spotykać się twarzą w twarz, więc dlatego się obraca czarkę. Dla ruchy wystarczają na obrócenie jej o 180 stopni. A potem przy odstawianiu odwracamy ją spowrotem, tak żeby znów czarka stała czołem/twarzą/frontem do nas.

 

 

 

Marta

26 września 2009

  

Uniwersytet Ekonomiczny w Hiroszimie ma oczywiście bibliotekę, stokówkę, centrum komputerowe, sale.