O czym chcesz poczytać na blogach?

Uniwersalny żołnierz

Blog mistrz1123

Ulubione: 2009-09-04 Piłkarze: Luis Figo, Thierry Henry


Piłkarz z dzieciństwa: Diego Maradona


Aktorka: Angelina Jolie


Aktor: Jeane-Cloude Van Damm


Film: "Uniwersalny żołnierz"


Muzyka: Dance


Posiłek: Bacalhau a Braz - portugalski dorsz, zrobiony z ziemniakami i jajecznicą


Napój: Santal - napój z regionalnych owocow


Zajęcia poza grą: Spacerowanie, chodzenie do kina, słuchanie muzyki


Jego talizmanem jest.

Kawałek życia

Szekspira do którego uśmiechnął się los w postaci Ewdarda de Vere. W trakcie seansu poznajemy dzieje życia Hrabiego Oxfordu oraz jego namietną znajomość z Królową Elżbietą I.

Emmerich, reżyser takich znanych filmów fantasy jak: 'Dzień Niepodległości', 'Pojutrze', '2012', 'Godzilla', 'Uniwersalny żołnierz' przedstawia nam niesamowitą historię najsłynniejszego pisarza wszechczasów. Może również fantastyczną? Lecz jak mawiali filozofowie 'prawda jest pięknem', a 'Anonimus' z całą pewnością jest piękny!

Poniżej załączam link z polskim zwiastunem filmu:

.

qwerty - Onet.pl Blog


ramkA UNIWERSALNa numer jeden
Posiadanie Ramki Uniwersalnej nr 1 to wielki komfort, bo można coś w niej napisać. Uwielbiam zdjęcia. Więc wykorzystam ramkę do dania w niej zdjęcia. Ale że mam do dyspozycji aż 9 albo 10 Ramek Uniwersalnych to będę szpaner i zdjęcie zamieszczę w Ramce Uniwersalnej nr 2, bo ja mam w.
Czyli to obóz. I chodząc, wchodzili na teren znajdującej się dalej odkrywki cynamonu. A więc to obóz pracy. Okazało się, że na paczce przykleiłem za mało znaczków i w ten sposób opłaty starczyło tylko żeby dojechać z paczką do Korwi Północnej. Korwa Północna to, jak już mówiłem, dziwny kraj. Jedyne, co jest tu normalne, to imiona, bo żołnierz, który mnie obezwładnił, też miał trzyczłonową nazwę (Yong-Dong Bong), tak jak ja (RgM, albo, jak kto woli, Er-Gie Em). Za wjazd na teren Korwi Północnej zostałem skazany na 121 lat robót w cynamonołomach i dożywocie. Na szczęście King-Dzong-King był łaskawy i pozwolił mi wybierać, czy chcę odbywać te kary naraz, czy jedną po.

Egzaltacja Rulezzzzzzz... W świecie Karinki...

Wskakuje się do łóżka z wieloma, bo przecież "to takie normalne" - żeby nie był, nie mówię, że robią tak wszyscy. Jednak coś mnie drażni.

Sprowadzenie intymności do poziomu publicznego jest moim zdaniem objawem destrukcyjności naszych zachowań, pragnień, jakiegoś systemu wartości... Każdy ma swój, wiem, i nie sądzę, że istnieje jakiś uniwersalny. Sama nieraz łamię pewne zasady. Ale mimo wszystko. Coś mi tu nie gra...

Chciałabym kiedyś wychować swoje dziecko inaczej. W naturalności nagości i intymności, seksu i miłości, ale z poczuciem poszanowania siebie.

***

Bo wierzcie mi, kiedyś też wierzyłam, że będzie TEN i to ten JEDYNY. A potem poszło."Twarze pzy barz" i... po prostu nie umiem odeprzeć wrażenia, żedokładnie to mam na codzień stojąc za barem... Ci sami ludzie, nieudane życiorysy, picie do dna... To oczywiście nie wszyscy...Ale niektórzy naprawdę nie mają gdzie iść...

Nad barem blado połyskuje brudne szkło
Za barem barman poleruje armaturę
Na bramce żołnierz śpi ruchanie mu się śni
Kretyn przy barze adoruje głupią rurę

Barman ma minę jakby łykał żurawinę
Z tego powodu że mu płacą za godzinę
On chciałby gwiazdą być nie tak za barem tkwić
Swoje marzenia ma inaczej pragnie żyć

Siedzą przy barze smutne i te same twarze
Żeby coś.