O czym chcesz poczytać na blogach?

Umysł

Książki nie z tego świata | Na tym blogu będą umieszczane pełne, ciekawe i uduchowione książki, których nie znajdziesz nigdzie indziej w sieci.

Wszystkie te przykazania zachowuj łącznie: “Choćby ktoś przestrzegał całego Prawa, a przestąpiłby jedno tylko przykazanie, ponosi winę za wszystkie”, uczy św. Apostoł Jakub (Jk 2,10).
A św. Apostoł Paweł ukazując człowieczą bezsilność powiada, że z uczynków Prawa żaden człowiek nie może dostąpić usprawiedliwienia (Rz 3,20). “Wiemy przecież, że Prawo jest duchowe. A ja jestem cielesny, zaprzedany w niewolę grzechu. (…) łatwo przychodzi mi chcieć tego, co dobre, ale wykonać nie. Nie czynię bowiem dobra, którego chcę, ale czynię to zło, którego nie chcę (…) umysłem służę Prawu Bożemu, ciałem zaś prawu grzechu” (Rz 7,14.18-19.25). W jaki zatem sposób wypełnić niezbędne dzieła wynikające z Prawa Bożego, jeśli człowiek jest bezsilny i nie ma możliwości uznania w sobie słuszności przykazań?
Nie ma takiej możliwości tylko dopóty, dopóki o nią nie prosi, póki się o nią nie modli: “…nic nie posiadacie, gdyż się nie modlicie” (Jk 4,2), ukazuje tego przyczynę św. Apostoł, ale także sam Jezus Chrystus mówi: “Beze Mnie nic nie możecie uczynić” (J 15,5c). A jak działać z Nim, poucza: “Wytrwajcie we Mnie, a Ja [będę.

Dobre Życie

Może czas, abyś Ty sobą zarządzał w miłości i pokoju? Wyznaczaj cele, ale sercem, a nie ego. Cele wyznaczone przez ego sprawiają, że ich osiągnięcie nie daje niczego — po zrealizowaniu ich czujesz pustkę i brak satysfakcji. Pamiętasz, może kiedyś czułeś coś takiego, że w środku bardzo pragnąłeś mieć jakąś rzecz, jakiś przedmiot, a kiedy go już sobie sprawiłeś, było Ci jakoś dziwnie. Ego zaprzeczy, że ten cel nie zaspokoił Twojego serca i nie był Twój. Gdy zaprzeczasz, że popełniłeś błędy — tłumisz je, a one, wyparte, powodują powolną stęchliznę Twojego serca.

Inną metodą umysłu i ego używaną do tego, aby zatuszować swoje manipulacje Tobą, jest projekcja.

Projekcja to po pierwsze zrzucanie winy na innych. Ponieważ ego nie przyjmuje do siebie wiadomości, że postępuje źle i niesłusznie, próbując zawsze wytłumaczyć Ci, że wszystko, co robisz, jest OK. Zrzucenie odpowiedzialności to jedna z jego sztuczek, aby nie wpędzić się w wyrzuty sumienia. Każdy konflikt, w którym byłeś lub który wywołałeś, był stworzony przez ego. A jakiekolwiek tłumaczenie się, że to nie Twoja wina, to projekcja umysłu, abyś się dobrze czuł. Proces ten powoduje, że nie szukasz prawdy w.

Blog KTDabrowski

Rezygnacji, nocy jeden z młodziutkich stażem astrofizyków zerwał się z łóżka i do rana niemalże z szaleństwem w oczach wyliczał wzory, które wyśnił. Powstała teoria synchronizacji zakrzywień czasoprzestrzennych. Najprościej rzecz ujmując ów młodzik przyczynił sie do stworzenia "mapy drogowej" wszechświata i wytyczenia "autostrad" krzywizn czasoprzestrzennych...w praktyce oznaczało to iż dotarcie do punktu docelowego zajmie ludzkości prawie trzy tysiące lat; a to już było do zaakceptowania.

Gdy budowa statku była już na ukończeniu zgromadzono najtęższe umysły obu płci. Spośród nich wyselekcjonowano pięć tysięcy ochotników, z czego jedną połowę stanowili mężczyźni a drugą kobiety. Wybrańcy musieli zaakceptować tylko jeden warunek - mieli się dobrać w pary, każda miała spłodzić dwójkę dzieci - chłopca i dziewczynkę. Następne pokolenia nie miały już żadnego wyboru. Musieli dobierać partnerów i parnerki z tych co byli na statku. A ponieważ liczba populacji musiała być stała skazani byli na oczekiwanie na pierwszego potomka. Skazani, ponieważ dopiero gdy ktoś umarł, ktoś inny mógł zostać poczęty...

Nastał.

straightedge blog
2004-01-02 11:46:35 >> gdy umysł sercu

zycie spedzic szukając tak wiec szukałem
szukałem sercem nie umysłem
choć umysł wiedzieł ze serce czesto same siebie rani pozwalał mu szukac sam od tego odchodząc , umysł miał nadzieje ze serce znajdzie i ze on sam bedzie nigdy nie bedzie musiał szukac
serce znalazło leczy umysł wiedział ze serce robi bład umysł chciał przemówic sercu lecz ono zaślepione brnało dalej serce zyło w kłutni z umysłem , serce brnało niezwracając wiekszej uwagi na umysł lecz gdy serce przemówił umysł serca porzadanego mówiąc to samo co najbliszy mu umysł zrosumialo to co chciałpowiedziec jusz na począdku mysł i tak kiedys oddalone serce poszło po rade pomoc by umysł daj mu sposób na serce pozadane .........umysł nidgy nie odmówi sercu bo to on sam go kształtuje lecz co ma robic wiedzac ze pomoc sercu bedzie jest sysofową pomocą .?
skomentuj (11)
2004-01-13 22:58:39 >> czasem

czasem czuje sie źle
a czasem czuje cciebie!

skomentuj (4)
2004-01-23 12:43:47 >> walka

zostaje założone mi duszenie spóźniłem sie z reakcja przeciwnik zdołał zamknąć klucz robi mi sie słabo lecz patrze iż.

Jedność

Gdy tylko twój umysł zacznie szaleć, przenieś uwagę na serce i zanurz się w sobie. Tu czeka na ciebie ocean spokoju. Tu znajdziesz najpotężniejszą energię istniejącą we Wszechświecie – energię jedności. Zanurz się w niej, a spotkasz się ze sobą. Gdy ogarnie cię niepokój, strach, zwątpienie, że nie potrafisz sobie sam poradzić, przywołaj obraz osoby, która jest dla ciebie oazą spokoju, odwagi, zdecydowania i połącz się z nią. W ten prosty sposób możesz wspomagać się w każdej sytuacji. Gdy pojawi się w tobie lęk, np. przed nadciągającą zawieruchą pogodową, weź kilka spokojnych oddechów, wycisz umysł, odczuj energię serca i połącz się z Ziemią. Weź w siebie nadciągającą burzę, czy wichurę. Twój spokój staje się jej spokojem. Możesz dodatkowo zwizualizować, jak burza się wycisza, omija miejsce, w którym jesteś. Nic ci się stać nie może, jeżeli nie masz w sobie lęku. I dotyczy to wszystkich innych sytuacji.

Jesteś jednym ze wszystkim, co istnieje. Jeżeli utożsamiasz się z ciałem, lub swoją osobowością może jest ci trudno to.