O czym chcesz poczytać na blogach?

Umowa zlecenie

Zlecenia w internecie

Mnie o rezygnacji z moich usług, czy mam w takim sporze jakieś prawa czy całkowicie prawo jest po stronie zlecającego pracę. (Michał)

<!–0–>Odpowiedź eksperta

Jeżeli wykonywana umowa zlecenia była rzeczywiście umową zlecenia, a nie umową o pracę, to stosuje się art. 746 Kodeksu cywilnego, zgodnie z którym dający zlecenie może je wypowiedzieć w każdym czasie, bez wcześniejszego uprzedzenia (chyba że inaczej ma Pan zapisane w umowie). Jednakże powinien zwrócić Panu wydatki, które Pan poniósł, aby należycie wykonać zlecenie oraz wypłacić wynagrodzenie za dotychczas.

tumoda

Notki
Zlecenia 2008-01-18

Pan Jan K. wykonuje pracę na podstawie umowy zlecenia zawartej ze spółką akcyjną prowadzącą działalność w zakresie transportu w okresie od 1 do 31 stycznia 2007 r. Z tytułu umowy zlecenia w styczniu 2007 r. otrzymał 800 zł. Jednocześnie pozostaje z tą.

Stylizowanie

Zmienić w mojej fryzurze, wyglądać na starszą."

Komentarzy: 1 Umowa zlecenie 2008-02-19

To właśnie umowa o zlecenia i umowa o pracę są najczęstszymi formami zatrudnienia pracowników. Nie jest taką formą umowa o dzieło, gdyż nie każdy rodzaj usługi da się określić jako przedmiot umowy o dzieło. Najczęściej przedmiotem umowy jest.

Zlecenia

Pracy, może z dnia na dzień zrezygnować z moich usług, czy musi powiedzmy wcześniej jakiś czas poinformować mnie o rezygnacji z moich usług, czy mam w takim sporze jakieś prawa czy całkowicie prawo jest po stronie zlecającego pracę.

 Jeżeli wykonywana umowa zlecenia była rzeczywiście umową zlecenia , a nie umową o pracę, to stosuje się art. 746 Kodeksu cywilnego, zgodnie z którym dający zlecenie może je wypowiedzieć w każdym czasie, bez wcześniejszego uprzedzenia (chyba że inaczej ma Pan zapisane w umowie). Jednakże powinien zwrócić Panu wydatki, które Pan poniósł, aby należycie wykonać zlecenie oraz wypłacić wynagrodzenie za dotychczas.