O czym chcesz poczytać na blogach?

Umcs

Solidarność z protestem doktoranckim we Wrocławiu

Pokoleń – jeśli skazujemy twórczych młodych na niemożność samodzielnych decyzji i nędzę?

Protestujące i protestujący we Wrocławiu! Jesteśmy z Wami.


Jarosław Bem, członek Stowarzyszenia Menadżerów  Artystów Polskich

Paweł Bem, doktorant Instytutu Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk, Warszawa

Agata Bialoszewska, biolog, doktorantka na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym

Alternatywa Myślenia i Działania Lublin 9/”Ta Obca”

Rafał Błachnio, student filozofii UMCS, działacz klubu Krytyki Politycznej w Lublinie, koordynator portalu Alterkino

Robert Biedroń, politolog, członek Zarządu Kampanii Przeciw Homofobii, doktorant na Wydziale Nauk Politycznych Akademii Humanistycznej w Pułtusku

Marta Bohaczyk, zootechnik, genetyk, doktorantka Wydziału Hodowli i Biologii Zwierząt UTP w Bydgoszczy

dr Andrij Bondarenko, absolwent UMCS i Kolegium Ukraińsko-Polskiego w Lublinie, dziennikarz agencji prasowej, współzałożyciel Alternatywy Myślenia i Działania Lublin 9/”Ta Obca”

Adam Borowski, aktor Teatru.

Lustracja i weryfikacja naukowców PRL

– polski zoolog, działacz społeczny i polityk, poseł na Sejm Ustawodawczy. Był docentem Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz organizatorem i od 24 października 1944 do 1 września 1948 pierwszym rektorem Uniwerystetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W latach 1945–1946 pełnił funkcję ambasadora Polski w Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich. Prowadził badania nad pierwotniakami, ze szczególnym uwzględnieniem organizmów chorobotwórczych. Popularyzator nauki.

———

Czy teraz zdołamy lepiej poznać historię UMCS?

Gazeta Wyborcza, 2009-09-18,

Prof. Henryk Raabe to dla Lublina postać ważna. Jego imię nosi jedna z ulic w śródmieściu. Urodził się w 1882 r., zmarł w 1951 r. Zoolog (badał pierwotniaki) i pedagog (w latach 20. kierował Związkiem Zawodowym Nauczycielstwa Polskiego Szkół Średnich), docent na Uniwersytecie Jagiellońskim, profesor Uniwersytetu Lwowskiego i w końcu – w 1944 r., tuż po utworzeniu Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, pierwszy rektor tej uczelni. Kierował nią przez cztery lata.

W 2007 r. IPN.

doktoranciumcs.ownlog.com

Marii Curie-Skłodowskiej (znajdziesz to zarządzenie tutaj), które weszło w życie z dniem podpisania.

Uprzejmie prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na termin składania przez doktorantów wniosków o przyznanie zwiększenia stypendium doktoranckiego z dotacji na dofinansowanie zadań projakościowych w roku akademickim 2011/2012, który został ustalony przez Rektora na 23 marca 2012 roku.

Samorząd Doktorantów UMCS

Załączniki
  1. Regulamin przyznawania stypendiów doktoranckich oraz zwiększania stypendium doktoranckiego z dotacji podmiotowej na dofinansowanie zadań projakościowych: wersja PDF.
  2. Wniosek o przyznanie stypendium doktoranckiego dla uczestników II-IV roku:
    wersja PDF, wersja DOC.
  3. Wniosek o przyznanie stypendium doktoranckiego da uczestników I roku:
    wersja PDF, wersja DOC.
  4. Wniosek o przyznanie zwiększania stypendium doktoranckiego z dotacji podmiotowej na dofinansowanie zadań projakościowych dla uczestników II-IV roku:.

newsy - Stowarzyszenie STUDNIA PAMIĘCI

Stowarzyszenie STUDNIA PAMIĘCI, Zakład Kultury i Historii Żydów UMCS, Państwowe Muzeum na Majdanku oraz Koło Naukowe Studentów Judaistyki UMCS serdecznie zapraszają do udziału w III Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej w 68. rocznicę Akcji Erntefest, która odbędzie się w dniach 3-4 listopada 2011 roku na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
Więcej »

Tagi: Akcja Erntefest 3-4 listopada konferencja naukowa UMCS Zagłada - Badania Edukacja Pamięć
17:20, duzka , newsy
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 30 czerwca 2011
Pokaz filmów izraelskiej artystki Yael Bartany
W ramach tegorocznej, 54. Międzynarodowej Wystawy Sztuki w Wenecji zapraszamy na pokaz filmów izraelskiej artystki reprezentującej Polskę: Yael Bartany. Podczas spotkania.