O czym chcesz poczytać na blogach?

Umbria

Impresje Artystyczne - Onet.pl Blog


Prezentami są na głównie czekoladki, a daje się je nie tylko ukochanym, ale wolnym i żonatym przyjaciołom, znajomym, szefom i współpracownikom, często bardziej dla konwenansu niż z faktycznej sympatii. Czekoladki dzieli się na dwa rodzaje: "giri-choko" czyli czekoladki dawane z obowiązku, (najczęściej są to wyroby z Belgii i Szwajcarii) oraz'honmei-choko" dla ukochanego. "Honmei-choko", ciastka w kształcie serca z czekoladowym nadzieniem powinny być wykonane własno ręcznie.
Na prezenty dla pań przeznaczony jest Biały Dzień, 13 marca panowie rewanżują się kobietom do słodyczy dołączając bieliznę.

W Umbrii w niedzielę poprzedzającą Święto Zakochanych odbywa się Święto Zaręczyn. Setki par z różnych zakątków świata zgromadzone przy grobie św.Walentego ślubują sobie miłość i wierność do czasu połączenia węzłem małżeńskim.

W Malezji walentynkową atrakcją jest konkurs "Więźniowie miłości". Uczestniczą w nim pary skute metalowymi kajdankami i obserwowane. Zwycięska para, która wytrzymuje tydzień w okowach otrzymuje nagrodę pieniężną.

W Iranie rządzonym od ponad dwóch dziesiątków lat przez szyickich.

Wszystko między Latarnianym Pustkowiem a Ker-Paravel to... Narnia - Onet.pl Blog

Stworzył ponad 200 postaci o imionach zaczerpniętych z greki, łaciny, hebrajskiego, francuskiego, staroangielskiego, nordyckiego lub języków celtyckich.
Gdyby nadał jednemu bohaterowi imię zaczynające się na literę "X", miałby w "Opowieściach z Narnii" kolekcję postaci o imionach zaczynających się na każdą literę alfabetu łacińskiego.

Skąd się wzięły i co oznaczają imiona i nazwy
w "Opowieściach z Narnii" ?

► Narnia --> kiedyś rzeczywiście istniała górska wioska we włoskiej Umbrii nosząca nazwę Narnia, później przemianowano ją na Narni.
! W Narni urodziła się i mieszkała pewna dziewczyna o imieniu Łucja. Dziś jest ona znana jako Błogosławiona Łucja z Narnii" !

► Aslan--> z tureckiego: lew; Lewis znalazł to imię w "Opowieściach z tysiąca i jednej nocy"; rdzeń as- oznacza w języku staronordyckim Boga lub bożka.

► Wróżka Chrzestna LeFay -->Morgana Le Fay, Morgaine, Morgain, (ang. Morgan Le Fay) -.

Bożena Stachura - Onet.pl Blog

Można przeżyć całe życie i nie spotkać prawdziwej miłości. To, że wijemy sobie gniazdka to często głos rozsądku. 

-Rzeczywistość jest bardziej prozaiczna? 

-Tak mi się wydaje. Często nasze wielkie miłości trafiają nie do tych osób, do których powinny, przynoszą tragedie, a później musi wygrać rozsądek. Najbardziej trwała miłość dojrzewa razem z ludźmi. 

-Znajdzie Pani czas na wakacyjną podróż? 

-Jak tylko mogę, podróżuję. Właśnie wróciłam z Luksemburga, a za kilka dni wyjeżdżam na podbój Toskanii i Umbrii. Natomiast 22 sierpnia z wielką radością wybieram się do Gdyni na III Ogólnopolski Zlot Fanów "M jak miłość". 

-Ma Pani własny system zwiedzania? 

-Podróżowanie nie jest dla mnie chodzeniem z przewodnikiem w ręku. Cenniejsze jest uchwycenie chwili. Czasem wolę zaszyć się w jakimś zakątku, niż z tłumem turystów przemierzać szlak. Uwielbiam stosować lokalne smakołyki, zwiedzać bazary, kupować ryby o świcie w porcie. 

-A co z planami zawodowymi? 

-W sierpniu wybieram się do Dusznik Zdroju na Międzynarodowy.

OZIMEK SQUAD

18:55, ozimeksquad
Link Komentarze (3) »
niedziela, 27 sierpnia 2006
Arivederci Roma - Maj Kam Bek!!!
 Linku Wrócił!!!

Bella Italia... Piekna.. no może i tak.. Najbardziej ze wszytskiego podobały mi się krajobrazy Toskanii i Umbrii. Dokładnie jak w tym filmie "Pod słońcem Toskanii" i te domki i ten klimat.. zupełnie inaczej. No i wszędzie oliwki i winogrona na polach. :)

Zmęczona jestem , bo to wsyztsko to bardzo wyczerpujące bo nawet 5 minut wolnego na odpoczynek w hotelu nie było tylko tyle ile sie spi w nocy te 4 czy 5 godzin.

Bardzo dużo zobaczyłam. Dużo zwiedziłam. Zresztą Rzym to co krok to zabytek. I chyba Włosi mają kompleks małego członka, bo wsyztskie jest większe niż wielkie.. po prostu wszytsko wszystko przeogromne, ale posągi mimo, że wielkei to członki małe mają. Nie, że w ogóle małe tylko.