O czym chcesz poczytać na blogach?

Ulver

Rzyg kulturalny | "Gorszy niż Wyborcza"

Atakuje się rekordowe wysokości. Jestem przekonany, że to podejście nie było ostatnie, i że następnym razem może się udać.

Słowem: bardzo dobry album. “Tylko” bardzo dobry. I być może najgorszy (!!) w dorobku zespołu…

Ocena: 8/10

* Twórczość zespołu obfituje w tego typu “zakręty”, często ostrzejsze niż ten opisywany.

Lista utworów:
1. February MMX 4:09
2. Norwegian gothic 3:35
3. Providence 8:12
4. September IV 4:39
5. England 3:57
6. Island 6:05
7. Stone angels 14:52

Dodatkowe informacje o wydaniu:
Opakowanie plastikowe, dwudziestostronicowa książeczka ze wszystkimi tekstami (dotyczy wersji uboższej).

w imię czego?

Nie jestem do końca w temacie, gdy słyszę rozmowe mojego "teoretycznego" przyjaciela. I to jest smutne. przykre. Może kiedyś ktoś mi naprawdę zaufa. I belive all the time.
...
Chwila przerwy, bo głowa mi spada w dół...
...
Nowa klasa, nowi ludzie. Zabawa. Śmiech. Jest pozytywnie. Nowy tekst, "Ja ci nie zazdroszczę":] Będzie dobrze, ja to wiem.
...
"Mądrość musisz sam z siebie
własną dobyć pracą"
A. Mickiewicz
...
Kult "Arahja"skomentuj (2)
2004-09-15 16:11:17 >> Ulver

Łahaha, mam złamaną nogę, Łahaha, słoń przebiegł mi drogę... więcej tekstu nie pamiętam. Fajna przyśpiewka na bombe:] Hm... a może ma ktoś pomysł na dalszą część?:D A tak w ogóle, za mną jest puste łóżko. Wniosek? Szukam współlokatora. Przebieg: mały; Postura: tak żeby nie uwierała; Płeć: to chyba oczywiste:]
...
Weekend był czymś więcej, niż trzema dniami, w odpowiednim towarzystwie szlachetnych dostojników. Był monumentalnym osiągnięciem mojego organizmu, od czasów imprez lipcowych. No i nareszcie mogłem.

Paranormal

Roku. Również Herodot twierdził, iż wśród Neurów (których spotkał w V wieku p.n.e. w trakcie swej podróży w górę Bohu), według zwyczaju każdy raz do roku zamieniał się w wilka. Wierzono, że wilkołaki boją się srebra, co miało być ponoć wykorzystywane do walki z nimi. Wilkołactwo jest także bardzo popularnym motywem we współczesnej literaturze fantastycznej (Remus Lupin w cyklu Joanne Rowling) oraz filmie: od Wilkołaka z Belą Lugosim z 1941 r., przez Wilka (1994) z Jackiem Nicholsonem i Michelle Pfeiffer, aż do komedii Amerykański wilkołak w Paryżu (1997). Motyw wilkołaka pojawiał się także w muzyce, zwłaszcza metalowej. Do przykładów należą album Wolfheart grupy Moonspell czy Nattens Madrigal grupy Ulver (z norw. ulver - wilki).

Łza Dla Cieniów Minionych - Onet.pl Blog

Skandnawistyka, historia, przyroda szeroko pojęta, trochę astrologia.

+Ulubione+ Muzyka, Daria, kochać i być kochanym, moja gitara, Twierdza/Estelost, Moja Twierdzowa Rodzina Don Carleone, moje glany,wzruszenia, marzenia, moje szajbnięte pomysły, mój zeszyt do wierszy, gorąca czekolada, las o zmierzchu, noc, pełnia księżyca, moje jeansy, moje pieszczochy, moje płytki z metalem, mój pokój, nocne spacery.

+Ulubione Zespoły+ Budka Suflera (tylko do albumu "Cisza"), Closterkeller, The 69 Eyes,Coma, Theatre of Tragedy, Moonlight, Bathory, Ramms+ein, TSA, Moonlight, Therion, KAT, Moonspell, Ulver, Otyg, Nightwish, XIII Stoleti, Sonata Arctica, Iron Maiden, Paradise Lost,Zalef, Gaelic Strom, Myslovitz, Pidżama Porno, The Bill, Włochaty, Świat Czarownic, Grabaż i Strachy na Lachy The Offspring, Maanam, Lady Pank, Perfect, Kazik, Kult, Wolna Grupa Bukowina.

+Ulubieni Pisarze+ J.R.R Tolkien, Ursula K. Le Guin, Neil Gaiman, Robin Hobb, W. Szekspir A.Sapkowski, A. Ziemiański
, A.Pilipiuk, A. Piekara, R. Zelazny, S. King, A. Huxley, P.K. Dick, T.Prattchet, A. Brzezińska, E. Białołęcka.

+Ulubiony Poeta+ K.K.Baczyński, W. Szymborska, B.Leśmian, C.K.Norwid, M. Białoszewski,.

primary.blog

Schowane w większej torebce - tłumaczę, że szafran jest najrzadszą i pewnie najdroższą przyprawą, a ty na to, że rzeczywiście, że kojarzysz - Renault Saffron - czy-jak-się-to-pisze.]

Obejrzeliśmy Dogmę, nie po raz pierwszy. I mimo, że tym razem nie byłam spalona, też miałam trudności w podążaniu za akcją. Koty plątały się pod nogami. Mała jeszcze z rujką, pojękuje jak niemowlak.

skomentuj (1)

zima 2004-01-26 11:37:01

nie pamiętam dzisiejszego snu, pamiętam tylko, że obudziłam się z ulgą. śpię bite pięć godzin - odkąd koty nocują w łazience.

brakuje mi ludzi - ostatnio bardziej, ale kiedy już się z nimi spotkam, to i tak nie umiem rozmawiać..

skomentuj (1)

comedown, ulver 2004-01-28 14:25:30

marzę o tym żeby spać trzy dni i przez kolejne trzy nie wychodzic z łożka.

skomentuj (5)
Strona główna
styczeń 2004

Noise for Music's Sake | Blog Maćka Stankiewicza

  Blog:
  Noise For Music's Sake
  Topics:
  muzyka, popkultura
   
  Follow my blog
 • Tagi

  alt-country Behemoth black metal Bruce Springsteen CD country Current 93 death metal Decapitated dubstep dziennikarstwo hardcore Hellacopters internet King Midas Sound koncert Kraków Lou Reed Mark Kozelek metal metallica mp3 Murder By Death muzyka Nachtmystium Neil Young Nicke Andersson Nine Inch Nails OFF Festival piractwo płyty Radiohead Relapse Records rock rock'n'roll Southern Lord sprzedaż Sun Kil Moon Sunn O))) The Bug Trent Reznor Ulver Virus winyl wytwórnia