O czym chcesz poczytać na blogach?

Ułani

brydzyt.blog

Zgłosi się ona do tego "Baru", a mi nie pozostanie nic innego ja milutka chwilka uroczej konwersacji z panem Kubą Wojewódzkim. W końcu słowo jest słowem. Tu zaczyna działać moja wyobraźnia, pokój przesłuchań (sama nazwa wywołuje gęsią skórkę), pośrodku ja, naprzeciwko komisja i okulary pana Kuby. W końcu padło by to sakramentalne zdanie, po którym jeno śmierć lub sromota: "To może pan by nam coś zaśpiewał, co pan przygotował". "No tego" - stoję jak ten osiołek przewracając oczami ku uciesze komisji: "Czy może być wlazl kotek pod młotek, albo przypili górale pod stajenką, to znaczy to chyba byli raczej ułani, który przybyli pod okienko". Czy byli by to ułani, a nawet komandosi jednostki Grom nie miałoby to raczej większego znaczenia. Ubaw byłby po same pachy. Niedobrze, zaczyna mi się to podobać :).
Choć takie coś ma też swoje dobre strony. Może po wysłuchaniu moich treli zatrudnią mnie jako syrenę (bynajmniej nie taką jaka jest w herbie Wawy :)) do straszenia wron na lotnisku, tylko jakimś podrzędnym aby pasażerowie się nie dziwili, że przeniesiono nagle ze Szkocji do Polski potwora z Loch Ness i to w okresie godowym :), albo zostanę przewodnikiem stada baranów w Tatrach. Nie ma to jak poczucie dobrze.

Blog Alexiszslubycza

Zaczynają się konkursy :/
hm jak by nie mogli sb zrobić tych konkursów co my za mało nauki mamy? Jeszcze dodatkowo trzeba wkuwać no zgoda do konkursów idą ci lepsi uczniowie ale oni tez muszą się uczyć może przychodzi im to łatwiej ale też poświęcają swój czas. No i kiedy oni mają czas dla sb? No nie maja !
Przez pare dni ma nie być nauczyciela historii ;D
No to mamy wolne od historii a przynajmniej ci którzy maja z tym nauczycielem xDD chciaz płonne nasze nadzieje, zapewne wlepią zastępstwa na których trzeba się uczyć historii ;///

Komentarzy: 0 2010-11-09 Dzisiaj w naszej sql odbył się konkurs Piosenki Patriotycznej prowadzony przez nauczyciela historii Wszystko poszło w miare dobrze gdyby niezacinające się mikrofony. Wg mnie powinna wygrać osoba która śpiewała o Katyniu albo Ułani, ułani malowane dzieci a drugie miejsce Szara piechota  a na trzecie nie mam typu.A.

alicja---75 blog

Fotelu widoczność miałam znikomą. Kawałek nieba i korony drzew.
Nim ustawiłam fotel i lusterka znów minęło kilka chwil. Już mnie brała jasna cholera. Czułam, że maszyna zupełnie mnie nie akceptuje jako kierowcy. Wypowiadałam do niej dość złośliwe uwagi. A ona sprawiała mi kolejne trudności.
Wreszcie jednak usłyszałam mięciutki szmer, zwolniłam ręczny i wolniutko ruszyłam.
W radiu kanał zaprogramowany na wiadomości - nie dla mnie. W zmieniarce trzy płyty. Włączyłam pierwszą. Z głośników na jednym ze skrzyzowań w Poznaniu nagle rozbrzmiał wielce chórlany śpiew:
"Przybyli ułani pod okienko. Pukają, stukają, wpuść panienko ...".
Zastanowił mnie nieco repertuar słuchany przez mojego męża.

Najdziwniejsze jednak było to, że powrót do domu zajął mi znacznie więcej czasu niż zwykle zajmuje mi podczas jazdy moim autem.
Jechałam jakoś tak zbyt bezpiecznie. Zdecydowanie poprawnie. I bez ikry. Jednak samochód w stanie idealnym zparkowałam w garażu. Garaż zamknęłam. Klucz wyrzuciłam.
Tak marzyłam, by jeździć tym autem. I już mi się akurat o tym marzyć odechciało.

2005-06-25 20:16:35

Broman Wszechpolski - Qicz&Folk

BROMAN: Więc zakaz importu dotyczy również gęsi, kaczek, strusi i kur domowych?

STJEŁARDJESSA kiwa głową równie ochoczo, co przekonywująco.

BROMAN: Henia, pakuj się. Wracasz do domu.

Henia: ?

BROMAN:
Zgadnij, co wymyślili! Zakaz importu drobiu!
01:05, zephyr7
Link Dodaj komentarz »
piątek, 11 listopada 2005
Rączki mam tutaj - wydanie specjalne

Broman Exclusive, specjalnie dla czytelników "Ułana Wszechpodolskiego".

BROMAN: W dzisiejszym programie zajmiemy się zagadnieniem Flagi. Flaga, jaka jest każdy widzi. Podobnie jak Kóń. Niestety, dzierżenie tej świętej narodowej religii przysparza wiele trudności w pewnych sytuacjach życiowych... Aby zwiększyć swoją skuteczność bojową, Ułani Wszechpodolscy znaleźli sposób, aby nosić dumnie sztandar i jednocześnie mieć wolne.