O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Ułamki

Radośc odkrywania świata Edukacja domowa - Onet.pl Blog

Wszystko w słupek, a nastepnie migiem dodawała. Była szybka w dodawaniu i nigdy wcześniej od niej nie obliczyłam. Podobała się ta historyjka bardzo.

Gdy juz wygasł zachwyt nad sprzedawczynią wpisując liczby do słupka opowiadałam, że Grześ przyszedł do sklepu i kupił: dwa samochody, podnośnik hydrauliczny, śrubokręty, kilof. Pytanie: ile zapłacił?

Chce zaznaczyc, że historyjki te nic by nie pomogły gdyby Grześ nie był gotowy i otwarty na dodawanie, one tylko umilały nam czas, może przedłużały czas pracy.

Adam zagłębia się w ułamki. Od kilku miesięcy zwracam na nie uwagę: przy dzieleniu się czekaladą, przy krojeniu ciasta, przy przepisach na ciasto, ciastka lub pizze, łamaniu kija.

Rysowaliśmy te przykłady, podpisywaliśmy odpowiednim ułamkiem.

A dzisiaj porównywaliśmy ułamki (doprowadzanie do wspólnego mianownika). Problem jak porównac ułamki wyszedł wcześniej. Dzisiaj do niego nawiazałam. Dobrze nam to szło.W ksiażce "Zerko czyli trzy dni w karlikarni" doczytaliśmy pare rozdziałów o ułamkach (bardzo polecam te książkę!).

Pogoda jest piękna. Chłopcy.

O matmie

Dowolny ułamek prosty można pomnożyć lub podzielić przez tę samą liczbę.

 

A        A * C              A        A / C

---  =  -------   oraz   ---  =  -------

B        B * C              B        B / C

Tagi: ułamki proste
02:31, jirianne
Link Komentarze (1) »
Archiwum
Marzec 2010
Tagi
  • ułamki proste
Pisz blog
Dodaj blog do ulubionych
Wersja mobilna

Indywidualizm jest w cenie - Onet.pl Blog

Trafiony czerwona mgła kawałek  głowy odseparowany niczym  po operacji równie precyzyjnej  jak trepanacja czaszki z tym, że ta jest jeden raz w życiu i wyjątkowa śmiertelna. Sam czujesz, że trafiłeś a czy czujesz satysfakcję? Nie czujesz się twardy nawet jak słyszysz ciężki świst ołowiu,  poczucie wiatru spod upadających kumpli, biegniesz nie wiesz dlaczego jest demon świst i pęd, potem śmierć zawsze na końcu bywa śmierć dybie na ciebie niczym dobra bestia. Aktualnie do sytuacji jako mina kula bądź nóż, pytanie czy jeden element nie zawiedzie człowiek. Modlisz się żeby zawiódł i tym razem abyś ty był te ułamki sekund stające się wiecznością szybszy. Potem jest ponoć pustka po rywalach wrogach bądź przyjaciołach którzy walczyli na równi z tobą mieli mniej szczęścia. Upadli w alei śmierci. Wybrukowanej chęcią życia. Bo tyle jest do zrobienia tyle warto uczynić aby być dobrym, tam nie ma miejsca na dobroć nie ma miejsca na skrupuły mówi się, że to jest negocjacją ale jeśli negocjacją to wypowiadaną przez piekło, piekło które istnieje gdzieś w głębi człowieka. Nie da się Inaczej   zdechniesz jeśli nie zastosujesz zimnej niczym metal kalkulacji albo twoje życie albo ich życie. Dlatego strzelasz i widzisz jak kolejny z.

Odkłamać prawdę - Polityka - Onet.pl Blog

  Po drugie to nie kontrolowali i nie konfrontowali pomiarów wysokości , które się szybko zmieniały bo samolot leciał za szybko , dlatego  za szybko schodzili do lądowania z już zaniżonego pułapu ? Powstaje uczciwe pytanie , czy kontrolerzy lotu mieli szanse znać dokładnie parametry lotu - samolotu , którego nie widzieli we mgle , a radar na tak małej wysokości zaledwie kilkudziesięciu , a później już nad wierzchołkami drzew  – mógł rzeczywiście nie  dokładnie rejestrować lotu ? Ale załóżmy , że coś tam pokazywał – to już ułamki sekund dzieliły załogę od  KATASTROFY . Pada ekspercki – czy dziecinny zarzut , że  za późno padła komenda z wierzy nakazująca odchodzenie w górę - oczywiście , że za późno - ale z czyjej winy ???   Tu należy bardzo uczciwie podejść do oceny , bo jak nadmieniłem jeśli sama załoga  nie wiedziała na jakiej wysokości realnej się znajduje – niestety za niskiej , jeśli  nie.

Ironia... Odmiana aroni

Ustroju.

Niesmaczny wydał mi się pojawiąjący się od jakiegoś czasu pomysł podniesienia ulg na przejazdy z 37% do 49%. A właściwie niesmaczne wydały mi się roszczeniowe refleksje młodych ludzi, krzyczących bez żadnej refleksji, że te pieniądze im się należą. Niby można jakos takie zdanie uargumentować, ale... Oni przecież tego logicznie nie argumentują.

Swoją drogą zawsze zabawne wydawało mi się to jak władza zawaluowuje swoje poczynania ustalając przeróżne stawki podatkowe. Jest w tym jakaś logika, która nakazuje utrudnienie prostym ludziom obliczeń wysokości odprowadzonych podatków. Nie są to proste ułamki, które jak dawna dziesięcina dla wszystkich były proste i łatwo policzalne. Dziś vat to nie 20 ale 22 procent. Podatek pit to nie 20 i 30 ale 18 i 32%. Podobnie z ulgą na przejazdy to już nie 50 a 37%. Czemu akurat 37, a nie 40? Ostatni obywatelski projekt z 49% ulgą przynajmniej jakoś łatwo logicznie wytłumaczyć chodzi o ten 1% ponad połowę. Ale inne? Chciałbym wierzyć, że ktoś naprawdę siadł z kalkulatorem podliczył wszystko i z posiadając pełną wiedzę oszczacował, że takie a nie inne stawki są optymalne. Ale jakoś śmiem wątpić. I zastanawiam się czy naprawdę było warto tak odczłowieczyć caly system. W świecie.

Ready to fly - Onet.pl Blog

I 2 kwietnia przychiodziło na telefon pełnoi różnych łańcuszkóow,żeby sie modlić.Z Włoch nawet...Pamiętam jak ok. 21.37 opuszczałam łazienke po tym jak się już popluskałam i usłyszałam z dołu z TV śpiewy takie przygnębiające,jeszcze nie widziałam,ale po chwili było słychać dzwony u nas w kościele i  w strażnicy zaczęła wyć syrena.Zeszłam a tata mówi,że papież zmarł.........Łzy lały się cały czas właściwie,ale wtedy było ich najwięcej.,Usiadłam zrezygnowana zapłakana  na sofie,po chwili zostałam w salonie sama i na tej sofie,co siedział tata poczułam,że ktoś siada,choć tego kogoś nie widziałam.To były ułamki sekund.To niosło ze sobą taką...energię.Jakby KTOŚ nósł mi siłe,żeby jakoś przeżyć ten ogromny żal i smutek.To było niezwykłe! Domyśliłam się KTO mógł tam usiąść.

          Nigdy nie zapomnę też niedzielnej mszy św. u nas w kościele.Ludzie autentycznie płakali.Kobiety miały porozmazywane makijaże...Zwwłaszcza jak zaczęło się śppiewać ''Barkę''.Potem opowiadałam dziadkowi o zdarzeniu poprzedniego wieczora.Gdy przed snejm zastanawiałam się,czy dziadek mi uwierzył wtdey w całym domuna dosłownie ułamki sekund  zgasło.

Ułamki dziesiętne

Sweet Blog

Znowu zaczyna się szkoła (bleee...) Nie mogę narzekać: drugie półrocze zaczęłam celująco: same 6 and 5, ale ile się przy tym namęczyłam.

 Poza tym, już niedługo zaczynamy nowy dział z matmy: procenty (%)!!!! Nienawidzę matmy, ale ułamki nie są takie złe (dziesiętne i zwykłe). Najbardziej nie cierpię geometrii. Kończę, pa!

16:42, magda.rubi
Link Dodaj komentarz.

Blog mario1009

2008-03-06 Przychodzi zadowolony Jasiu do domu i chwali się tacie:
- Tatusiu, dzisiaj miałem kartkówkę i nie popełniłem, ani błędu ortograficznego, ani gramatycznego...
- To bardzo ładnie, Jasiu, a jaki był temat?
- Ułamki dziesiętne - odpowiada Jasiu.

Komentarzy: 2 2008-03-06 -Mamo.

Ułamki zwykłe

To, jak postrzegam pewne sprawy - Onet.pl Blog

Sprawiłaby, że te dwa zdania wyjaśnią jej wszystko. Zrozumiała za to jak ubrana w skórzany płaszcz i toporne buty z dziesiątkami klamer kobieta wyjęła broń mierząc w nią: postanowiła ją uwolnić - jak to zakomunikowała. Wtedy bardzo dużo rzeczy stało się na raz. Ułamki sekundy, niemożliwe do zapercypowania nawet przez wampira.
**
 Na polanę wjechał ten gwiazdor z dziewczyną. Patrząc na nią zrozumiał o co to zamieszanie. Wokół niej unosiła się czerwona chmura a przez jej ciało przebijało ciało ducha. Zdawała się.

- Zapomniałem kupić gumy...

- Mam coś w plecaku.

Wstałam do swojego bagażu i przyniosłam. Trochę się skrzywił widzącrozmiar XL miałam też zwykłe, ale podejrzewałam, że zmniejszały jego czucie. Faceci rzadko zdają sobie sprawę, że za małe gumy powodują, iż im „więdnie”. Wróciłam na łóżko udając, że mniejszych nie mam.

-.

Ok, time for plan B.

Osób. Co ciekawe, prawie żadnej z tych osób nie powiedziałam tego prosto w twarz.

Spójrzmy prawdzie w oczy. Z prawie żadną z tych osób nigdy nie zamieniłam nawet słowa.

I nie, nie mówię o aktorach i innych sławnych ludziach w których nastolatki zwykłe się zakochiwać.

***

Mam pół roku do matury. I statystycznie niemożliwe jest, żebym ją zdała. A mam teraz statystykę na matmie, to wiem co mówię.
Ja, totalnie humanistyczny umysł (a przynajmniej tak mi wmawiają, ja tam się.Szczególnie nie czuję umysłu) zmierzę się na maturze z rozszerzoną matematyką i informatyką, bo oprócz informatyki miałam do wyboru fizykę.
Biorąc pod uwagę przykry-incydent-z-poprawką, to kiedy wybrałam informatykę zamiast fizyki, szanse że zdam urosły o jakieś ułamki procenta.
Ale na cud i tak nie liczę. Zakomunikowałam już wszystkim, żeby też na niego nie liczyli i że mam pięć lat na poprawianie wyników.
W końcu jest coś takiego jak Uniwersytet Trzeciego Wieku, nie? Dla kogoś to budują przecież...

A.