O czym chcesz poczytać na blogach?

Ukraina

Grypa666's Blog

Nie udałaby się w większości krajów, gdzie rządzący nie stoją na aż tak glinianych nogach, nie są aż tak uwikłani w konflikty polityczne i  narodowościowe (Bandera), nie mają Krymu do stracenia, a do tego wyrażają coraz większe wątpliwości czy szczepionki H1N1 są bezpieczne i czy mają w ogóle działanie ochronne?

marynarstwo - bloog.pl

Jeszcze raz o sprawie W.Juszczenki & Ukrainy a sprawa Polski.Bardzo sensowny wydaje mi się wpis z 06.01.09 ks.Tadeusza Isakowicza-Zalewskiego,dlatego pozwoliłem sobie go tutaj załączyć

Beczka prochu 2009
   06-01-2009, 10:24  

W nadchodzącym roku największym problemem dla stabilizacji naszego regionu będzie nie tylko Rosja, ale i Ukraina

Nasz wschodni sąsiad zza Buga od kilku lat targany jest wieloma wewnętrznymi konfliktami. Na pierwszy plan wysuwa się bezlitosna walka między prezydentem Wiktorem Juszczenko i premier Julią Tymoszenko. Jeszcze niedawno oboje, jako rodzice chrzestni tzw. pomarańczowej rewolucji, noszeni byli na rękach tak u siebie, jak i na europejskich salonach. Pierwsze z nich zostało nawet człowiekiem roku jednego z polskich tygodników. Dziś są śmiertelnymi wrogami, a przemiany z 2004 r. w krótkim czasie okazały się co najwyżej przewrotem pałacowym, rodem z republik bananowych Ameryki.

Ukraina Zabytki - Onet.pl Blog

Armii hitlerowskiej nastąpiłyrozstrzeliwania Żydów (8,5 tys. ofiar spośród 10,5 tys. mieszkańców).
ok (18:18)
Skomentuj mnie

08 czerwca 2008
Wielki i mały herb
Oficjalnym herbem Ukrainy jest Tryzub (Trójząb). Herb występuje w odmianie małej jako herb.
Średniowiecza Kijów (opisywany w latopisach jako stare horodyszcze) stanowił jeden z największych ośrodków wschodniej Słowiańszczyzny. Od IX w. pełnił rolę stolicy Rusi i należał do najbogatszych miast ówczesnej Europy.
ok (13:09)
Skomentuj mnie

28 marca 2008
Ukraina

Felietony Michała W.

Niestety na Podolu nie ma zaplecza turystycznego. O nocleg w jakimkolwiek hotelu nie jest tak łatwo- najpierw trzeba jakiś znaleźć. Dobrym wyjściem byłaby wyprawa z namiotami, chociaż, z drugiej strony jeśli komuś nie sprawiłyby problemu codzienne kilkugodzinne podróże do celów zwiedzania może za bazę noclegową wybrać Lwów bogaty (w liczbie kilku) jak na tamte tereny w hotele.

Walorów turystycznych Ukraina nie tyle nie potrafi, co jeszcze nie może wykorzystać- o głównym powodzie przeczytacie w etapie V.

Dziesięć kroków w tył.

(Tutaj następuje krótka przerwa-zdaje sobie sprawę z długości tego tekstu i zdaje sobie sprawę również z tego że wiele osób mogło nie dotrwać do końca tej papki słownej pisanej przeze mnie. Jednak w etapie piątym następuje punkt.

Ukraina

2008-03-10 Najdogodniejszą porą zwiedzania Ukrainy jest wczesne lato. Wtedy dni są długie i aura sprzyja podróżnikom. Potem upał może być trudny do zniesienia, zwłaszcza na wschodzie kraju, gdzie gorący wiatr gna tumany piachu (tzw. suchowieje), a step nie daje cienia. Korzystne warunki panują wczesną jesienią (do 20 X), ale noce są chłodne, co przy nieogrzewaniu hoteli, może stanowić problem. W kilku miejscowościach trwa sezon narciarski, np. w Sławsku, ale na ogół wycieczka zimą z powodu krótkiego dnia i niedogodności komunikacyjnych nie należy do najlepszych wyborów. Ukraina leży w strefie klimatu kontynentalnego, dlatego pory roku są tu bardziej wyraziste niż w Polsce. Wyjątkowe warunki dla turystyki oferuje Krym. Południowe wybrzeże półwyspu leży w strefie klimatu podzwrotnikowego typu śródziemnomorskiego. Nawet w miesiącach zimowych nie ma mrozów, a temperatura morza nie spada poniżej 7'C. Tylko w górach przez trzy tygodnie lutego zalega gruba na 40 cm warstwa śniegu. Lato na Krymie trwa aż pięć miesięcy - od połowy maja do ok. 15 X.

Komentarzy: 0 .

Włoski Prometeusz – Italian Promethee

Na korzyść oligarchow, którzy finansują jej działalności politycznej. Tezę te podtwierdzialby sam fakt uwięzienia Julii Tymoszenko, które spowodowało ostre reakcje UE, nawit tych Państw Europy Środkowej, ktore tradycyjnie podtrzymaly zachodnie ambicji Kijowa.

Inny kto przegra z aresztu Tymoszenko to właśnie Unia Europejska. Oczywiście, kraj, w którym polityków opozycji wysyłają do więzienia, i dziennikarzy zmusza mylczyc, nie może podpisać żadnego dokumentu jego zbliżającego do Brukseli, ale sprawa ukraińska trzeba traktować w szerzej mierze i, zwłaszcza, patrząc na przyszłość, a nie na przeszłość lub na teraźniejszośc.

Ukraina, tak samo jak Gruzja, Moldowa, i Białoruś, to nie tylko europejski kraj z powodów historycznych, kulturowych, czy tradycjinych, lecz także – i zwłaszcza powiedziałbym – przestrzeń który musi byc calkowicie niezalezny i, z kolej, należeć do UE: na wschodzie, Rosja pokazała się jej prawdziwym obliciem nie wolnego kraju, gotowy, z reelekcja na prezydenty Putina, do nowej agresywnej polityki wobec Europy Wschodniej, która Moskwa nieslusznie uważa jej własnością.

Unii Europejskiej tego scenariuszu pozwolić nie warto, bo oznaczałoby strata własnej niepodległości energetycznej, politycznej i nawet kulturalnej. Ale.

Eurazja - wiadomości ze Wschodu

Eurazja - wiadomości ze Wschodu
Rosja, Ukraina, Kazachstan, Armenia, Azerbejdżan, Gruzja, Uzbekistan, Kirgizja, Tadżykistan, Turkmenistan
Kategorie: Wszystkie | Armenia | Azerbejdżan | Gruzja | Kaukaz-Terroryzm | Kazachstan | Kirgizja | Rosja | Tadżykistan | Turkmenistan | Ukraina | Uzbekistan
RSS
piątek, 24 sierpnia 2007
Kaukaz: ciężkie walki w Inguszetii


Na początku sierpnia dowództwo rosyjskich wojsk na Kaukazie poinformowało o rozpoczęciu dużej akcji antyterrorystycznej w Inguszetii oraz wprowadzeniu do republiki dodatkowego kontyngentu 2,5 tys. żołnierzy. Powodem stały się głośne i spektakularne, powtarzające się praktycznie w odstępie kilku dni zamachy terrorystyczne w lipcu. Tak od 16 po 27.07 islamscy bojownicy zamordowali Rosjankę nauczycielkę oraz jej dwóch synów, zdetonowali.