O czym chcesz poczytać na blogach?

Układ warszawski

moje autografy

2011

Drugi autograf otrzymałem od Lesława Żurka. Jest to polski aktor filmowy, grał m.in w Mała Moskwa, Los Numeros, Londyńczycy, Egzamin z Życia, Naznaczony, Przepis na życie, Usta Usta, Układ Warszawski.

Komentarzy: 0 Alan Andersz

I can do this xD - Onet.pl Blog


- 1949 rok – Stany Zjednoczone, Kanada, Islandia, Norwegia, Dania, Wielka Brytania, Holandia, Belgia, Luksemburg, Francja, Włochy, Portugalia (państwa założycielskie);
- 1952 rok – Grecja, Turcja;
- 1955 rok – Republika Federalna Niemiec (w tym samym roku powstał przeciwstawny Układ Warszawski, do którego przystąpiła Niemiecka Republika Demokratyczna);
- 1982 rok – Hiszpania;
- 1990 rok – włączenie Niemieckiej Republiki Demokratycznej do RFN (zjednoczenie Niemiec) i tym samym do NATO;
- 1999 rok – 12 marca akcesja 

wola44.wordpress.com

Pani Eulalia, jako nastolatka przeżyła masakrę Woli a 10 sierpnia’44 została stamtąd wywieziona do Oświęcimia. Jej Fundacja zbiera relacje z przeżyć dzieci tamtych lat.

Ellenai, która razem ze mną pisała wniosek do Rzecznika nawiązała kontakt z Muzeum Powstania Warszawskiego, z Instytutem Pamięci Narodowej i z Muzeum Woli. Spotykając się tam z życzliwością animowała znany w tych instytucjach temat. IPN rozpoczął oficjalne przyjmowanie relacji od osób będących z nami w kontakcie, które przeżyły wydarzenia z czasu Rzezi Woli.

Otoczenie Krzyża upamiętniającego miejsce rozstrzelania 12000 Polaków w 2005 roku.

Łamiąc podstawowe postanowienia polskiej Konstytucji urzędnicy wspierający „Układu warszawski” w 2001 roku wydzierżawili do 14.05.2030 roku firmie komercyjnej teren masowego mordu Polaków i oznaczone Krzyżem miejsce spontanicznego kultu.

Prochy tutaj zamordowanych i tutaj spalonych

blog wkurwionego guzika

I o inne równie nieważne sprawy się mnożą, ale to już najśmieszniejszej partii wszechczasów nie zajmuje, bo znów widzi na horyzoncie wyśniony cel, czyli popis. przecież jakby z kim innym weszła w alianse, to by jej pan premier wypomniał, że z tymi wstrętnymi postkomuchami i aferzystami, że układ warszawski i liberał-aferał. no w ogóle pan premier byłby niezadowolony. a platforma dba o dobre samopoczucie pana premiera. komu, jak nie najśmieszniejszej partii wszechczasów pan premier zawdzięcza swoja ulubioną zabawkę? i co, niby miałby ją teraz oddać? a kto mu zrobi kampanię, jak partii.

Tutaj wpisz tytuł filmu.

Coś tam, z historią.
W tle.
Z Schumannem,
ale nie tym bynajmniej co ruszył Unię, wstrzymał ziemię.
Czy jakoś tak.

Chwalebnie,
rewolucyjnie,
z przytupem.

Myślę czasami nad formą wyrażania swoich myśli. Białoszewski, Pamiętnik z Postania Warszawskiego, trzykropki. Klawisze... Stukanie... I ta lampka. Nocna lampka... Coś jest. Bzyczy nad uszami... Cisza... I nic... Nie.

Poetycko i krótkimi zdaniami nienajlepiej, zresztą nie potrafię potem wyłapać własnych stanów uniesienia. Pół litrowa flaszka z niepokojem wyczekująca z.Zakład, piwo, przegrany z chęci przyznania, polonista i zero-siedem ginu za złotych siedemdziesiąt, spotkanie wyzwolenia, bo kondrad i gustaw, bo krzysztof i krzysztof, bo żona i kochanka, czy jakoś tak.
Jutro będzie bez wątpienia dobry dzień.
14.05, jak to dumnie brzmi, Targowica, Układ Warszawski, Lina Medina; będzie bolesnym dniem.

Klin klinem.

Orędzie.

Nie będzie to Woodrow Wilson, ani nawet Monroe za czasów świetności.

Rodacy, katolicy, żydzi, inteligenci, kretyni, homoseksualiści i Wy, Skini okładający pedałów po.

pozwólcie krewetkom latać

Do mnie wiele dziwnych informacji, których nijak nie da się złożyć w
spójną całość. może pochodzą właśnie z przeciwnych obozów. skąd wy czerpiecie
informacje?

pojawia się wiele pytań. czy to było konieczne (zsrr zaangażowany w
afganistanie, ale był jeszcze układ warszawski)? czy jaruzelski dlatego zastąpił
kanię, że tamten miał opory? czy amerykanie wiedzieli (vide kukliński) i czemu
nie ostrzegli? czy uda się poznać prawdę o wydarzeniach w kopalni wujek
(kiedykolwiek)? pojawiają się czasami i na pewno nie pochodzą wprost z moich
.