O czym chcesz poczytać na blogach?

Układ nerwowy

Iskierka radości

Pewne alkaloidy - substancje organiczne znajdujące się w roślinach, które bardzo silnie oddziałują na organizm. Najważniejszym z nich jest teobromina - pobudzająca pracę nerek, łagodny środek moczopędny. Czekolada działa również stymulująco na Ośrodkowy Układ Nerwowy, dając efekty podobne jak kofeina, której ilość wynosi około 2,5 mg, co stanowi 1/4 jej zawartości w filiżance kawy. Zdaniem homeopatów czekolada ma właściwości stymulujące. Jeden z eksperymentów dowiódł, że wywar z prażonego ziarna kakaowego.

Scenariusze W11-Wydział Śledczy :) - Onet.pl Blog

Została wyodrębniona w roku 1804. W stanie czystym jest białą substancją stałą, o gorzkim smaku, słabo rozpuszczalną w wodzie.

Ma działanie narkotyczne (odurzające), przeciwbólowe, przeciwkaszlowe, przeciwbiegunkowe, działa depresyjnie na ośrodkowy układ nerwowy (zalicza się do depresantów). Nadmierne dawki mogą prowadzić do śpiączki z depresją ośrodka oddechowego (niewydolność oddechowa). Kilkunastokrotne użycie morfiny prowadzi do uzależnienia fizycznego, uzależnienie psychiczne występuje znacznie szybciej..

Droga shinobi... Moja droga shinobi. Shippuuden*

Pierwszą stronę jej oczom ukazał się wypłowiały rysunek przedstawiający szkielet człowieka z zaznaczonymi ścięgnami i mięśniami. Kolejne parę kartek zaszumiało gdy kobieta z rosnącym zainteresowaniem przeglądała kolejne ryciny i opisy.
„Układ nerwowy” głosił tłusty, czarny napis na kolejnej oglądanej stronie.
Tsunade ze zniecierpliwieniem przeczytała pierwszą linijkę akapitu. Niepewnie otworzyła książkę na ostatniej stronie, po wewnętrznej stronie okładki widniały podpisy poprzednich.Cicho wyciągając wolno miecz z pochwy, ostrze przejechało po skórze wydając głuchy jęk. W klindze odbijało się słoneczne światło rzucając na pojedyncze kępki trawy roztańczone, barwne plamki.-Naruto?
Blondyn zagryzł zęby na dolnej wardze, poprawił układ palców na rączce kunai’a. Jego opuszki cicho stuknęły o owinięty cienkim materiałem metal.
Stojąca za nim dziewczyna postąpiła krok na przód. Jej dłonie zacisnęły się w pięści, a na twarzy pojawił się nieobecny wyraz.
-Poradzisz.

Psy-Nasi Przyjaciele - Onet.pl Blog

23 stycznia 2011
Zmysły psa

Układ nerwowy i zmysły psa są niezbędne dla jego zdrowia i dobrego samopoczucia . Odbieranie bodzców i reagowanie na to , co dzieje się dookoła, jest możliwe dzięki zmysłom. Ruchy są kontrolowane przez ośrodkowy układ nerwowy (mózg i rdzeń kręgowy). Układ hormonalny (gruczoły wytwarzają hormony) wpływa na modele zachowań psa.


Pokonać IBS

Obserwuje się, że część  pacjentów z zespołem jelita drażliwego cierpi  na zaburzenia depresyjne, nerwice,  fobie, zaburzenia lękowe oraz syndrom  stresu pourazowego.  Taką zależność pomiędzy funkcjonowaniem układu pokarmowego, a problemami emocjonalnymi odkryli naukowcy. Właśnie z tego powodu tak ważne są techniki relaksacyjne, a nawet terapia u psychologa czy psychiatry mająca za zadania ograniczenie negatywnego wpływu stresu na ciało i psychikę.  Niektóry.

Stosuje się antydepresanty, które zmuszają organizm ludzki do jej produkcji.

4.      Zaburzenia układu nerwowego

Ruchy jelit sterowane są przez układ nerwowy, ponadto jakby tego było mało można nawet posunąć się do stwierdzenia, że nasze jelita posiadają wewnętrzny  rozrusznik sterujący. Układ enkefalinergiczny zawiera receptory, które pobudzają motorykę jelit lub na odwrót ją hamują.

buduje mosty... z pajęczyny..

najciekawiej jest gdy przypadkiem następuje fuzja tych dwóch zjawisk..

wtedy właśnie  można tworzyć teorię na własną skalę.. pozwalające wytłumaczyć coś dotąd niewytłumaczalnego.. wszystko staje się jasne!!


układ nerwowy..
układ nerwowy człowieka budują neurony.. czyli podłużne komórki które mają zdolność odbierania.. i przewodzenia bodźców.. z receptora  poprzez odpowiednie ośrodki w mózgu do efektora.. impuls elektryczny jest wynikiem depolaryzacji.

PAN NADCHODZI

Dzieje się z moim ciałem podczas postu?

Spalają się wszystkie toksyczne części oraz tłuszcze. Tłuszcz z komórek tłuszczowych zostaje przekształcony w energię i zaraz znika napięcie, ponieważ układ nerwowy zaczyna odpoczywać. Twoje ciało odpoczywa ponieważ nie przyjmujesz regularnych posiłków. Często guzy w naszym ciele — szkodliwe lub nie giną i są wydalane przez ciało. Zdarzyło się to mojej szwagierce. Ona miała bóle żołądka od wielu lat. Bóle.