O czym chcesz poczytać na blogach?

Ukiyo-e

"We are such stuff as dreams are made on" - Onet.pl Blog


18 września 2005
Kultura i sztuka Japonii
Kraj Kwitnącej wiśni posiada bardzo bogatą kulturę. Charakterystyczne dla tego kraju jest tworzenie origami, sztuka układania kwiatów ikebana, ceremonia picia herbaty, tradycyjne gry: go i shogi oraz narodowe sporty japońskie - budo. Do specyficznych dziedzin sztuki japońskiej należą: Anime, Manga, Bonsai, Ukiyo-e.

Threedotsandme's Blog


O tym jak się Ofiarowanie nie podobało…

…choć powinno, bo to wielki film jest. pono

z różnych stron o filmie:
“Pięćdziesięcioletni szwedzki intelektualista Aleksander mieszka samotnie w domu na odludnej wyspie. Jest bohaterem, jakiego często spotykamy w filmach Tarkowskiego – pozbawiony samolubnej dumy i egoizmu, zdolny do służenia wyższej sprawie, przypomina znany z utworów Dostojewskiego ideał “człowieka doskonałego”, którego wzorem jest Chrystus. W długich rozmowach, jakie wiedzie z filozoficznie nastawionym do życia posłańcem pocztowym, usiłuje przeciwstawić rzeczywistości społecznej swoją utopię. W dniu urodzin Aleksandra odwiedzają go starzy przyjaciele i mieszkająca oddzielnie żona. Podczas spotkania.

..::Nasz blog o wszystkim::.. - Onet.pl Blog

5 ludzie się starają :)

14 marca 2008
Manga

Manga (jap. : manniepohamowane, wolne, gaobrazy) – japońskie słowo wywodzące się ze sposobu ozdabiania rycin i innych form sztuki użytkowej, współcześnie oznacza japoński komiks.

Manga wyewoluowała z miksu ukiyo-e i wschodniego stylu rysowania, a swoją obecną formę przybrała krótko po II wojnie światowej. Manga jest drukowana głównie w czerni i bieli, nie licząc okładek i ewentualnie kilku pierwszych stron.

Niewielka ilość całkowitego mangowego rynku w Japonii doczekuje się adaptacji w formie anime, zazwyczaj po tym gdy dany tytuł będzie cieszył się powodzeniem. Historie często są modyfikowane, by lepiej odpowiadały większości rynku i mieściły się w regulacjach związanych z animacją.

 

Gatunki

  • alternatywna (zobacz też: garo)
    • hekiga (obrazy dramatyczne)
    • la.

KLOPOTLIWY-SHIPPUUDEN - bloog.pl

W niektórych filmach ich praca jest praktycznie niezauważalna, ponieważ twórcy ograniczyli ich użycie do minimum. Inne z kolei anime, bardzo dużo zawdzięczają komputerom – animacja do Appleseed powstawała w technikach 3D i 2D oraz motion capture. Fabuła niektórych anime posłużyła za kanwę aktorskich filmów lub seriali telewizyjnych. Jednym ze znanych anime jest Naruto i Naruto Shippuuden.

Manga:
To japońskie słowo wywodzące się ze sposobu ozdabiania rycin i innych form sztuki użytkowej, współcześnie oznacza japoński komiks.
Powstałą ona z miksu ukiyo-e i wschodniego stylu rysowania, a swoją obecną formę przybrała krótko po II wojnie światowej. Manga jest drukowana głównie w czerni i bieli, nie licząc okładek i ewentualnie kilku pierwszych stron. Niewielka ilość całkowitego mangowego rynku w Japonii doczekuje się adaptacji w formie anime, zazwyczaj po tym gdy dany tytuł będzie cieszył się powodzeniem. Historie często są modyfikowane, by lepiej odpowiadały większości rynku i mieściły się w regulacjach związanych z animacją. Manga japońska czytana jest od prawej do lewej strony, co odróżnia ją od komiksów.

Nasz zwariowany świat - Onet.pl Blog

07 września 2008
Manga i Anime cz 1 – ogólne informacje

Pierwsza notka tematyczna   .Wybrałam taki temat gdyż ostatnio sama zainteresowałam się mangą i anime,zresztą ostatnimi czasy stały się popularne… A więc zacznijmy.

Manga - japońskie słowo wywodzące się ze sposobu ozdabiania rycin i innychform sztuki użytkowej, współcześnie oznacza japoński komiks. Manga wyewoluowałaz miksu ukiyo-e i wschodniego stylu rysowania. Najpopularniejszy i najbardziejrozpoznawalny styl mangi jest bardzo charakterystyczny. Linia góruje nad formą,a rozkład paneli jest inny niż w zachodnim komiksie. Panele i strony zazwyczajczyta się od prawej do lewej, tak jak w tradycyjnym japońskim piśmie. Mimo żegrafika waha się między bardzo realistyczną, a bardzo komiksową, postacizazwyczaj wyglądają „wschodnio” lub mają duże oczy

  

Anime - skrót wymowy angielskiego słowa animation. W Japonii terminemtym określa się wszystkie filmy i seriale animowane, bez względu na kraj ichpochodzenia. Poza Japonią.

Pamietnik Nimfomanki

Komentarzy: 0 Cos na zmiane klimatu do tych co sie czepiaja nie swoich spraw ! 2009-05-17 Manga (jap. 漫画: man – rysunek, mimowolnie, wbrew sobie; ga – obraz, rysunek) – japońskie słowo wywodzące się ze sposobu ozdabiania rycin i innych form sztuki użytkowej, współcześnie oznacza japoński komiks.
Manga wyewoluowała z połączenia ukiyo-e i wschodniego stylu rysowania, a swoją obecną formę przybrała krótko po II wojnie światowej. Manga jest drukowana głównie w czerni i bieli, nie licząc okładek i ewentualnie kilku pierwszych stron.
Niewielka ilość całkowitego mangowego rynku w Japonii doczekuje się adaptacji w formie anime, zazwyczaj po tym gdy dany tytuł będzie cieszył się powodzeniem. Historie często są modyfikowane, by lepiej odpowiadały większości rynku i mieściły się w regulacjach związanych z animacją.
Jak rysować mange ? Kilka wskazówek :   .