O czym chcesz poczytać na blogach?

Ukąszenie

miqaisonfire

  Nie nudzi.
  @LadyBoleyn: polecam ! :)
  @Cassin: o proszę, to cieszę się, że i do Ciebie książka trafi – będę wyczekiwała z niecierpliwością Twojej recenzji!

 • Kolejna wampiryczna saga nie należy raczej do moich priorytetów, ale okładka jest obłędna!
  Pozdrawiam serdecznie:)

 • Ech, te wampiry… Recenzja jest naprawdę zachęcająca, ale po książkę raczej nie sięgnę – nie lubię wampirów :(
  Pozdrawiam!

 • do mnie wampiryczne powieści trafią bardzo wybiórczo, ale coś mi się zdaje, że z Ukąszeniem się polubimy.

 • Blog linka1996

  Zębów jadowych. Występuje u większości węży. Węże u takim uzębieniu są w ogromnej większości niejadowite. Istnieje jednak kilka wyjątków, np. Heterodon platyrhinos, wąż o jadowitej ślinie, która wstrzyknięta płazom powoduje ich śmierć. Nie jest jednak groźna dla ssaków. Inne jadowite Aglypha mają w tylnej części szczęki powiększone zęby. W odróżnieniu od zębów jadowych innych węży nie mają one jednak żadnego rowka, a jad spływa po ich powierzchni. Jedynym wężem z tej grupy, którego jad może być śmiertelny dla człowieka jest zaskroniec tygrysi (Rhabdophis tigrinus). Odnotowano kilka poważnych przypadków (w tym jeden śmiertelny) związanych z ukąszeniem przez ten gatunek. Aby ukąszenie było niebezpieczne konieczny jest jednak głęboki uchwyt, gdyż jad spływa po jedynie tylnych zębach, stąd nie każde ukąszenie kończy się wprowdzeniem jadu.

  Opistoglypha - spotykany u niektórych przedstawicieli połozowatych (ok. 30% gatunków tej rodziny). Umieszczone w tyle zęby jadowe zaopatrzone są w jedną lub więcej rynienek. Podobnie jak jadowite Aglypha węże te dla człowieka mogą być niebezpieczne jedynie gdy dosięgną ciała zębami jadowymi. Niekiedy Opistoglypha i jadowite gatunki Aglypha traktuje się jako jedną kategorię. Większość węży o uzębieniu Opistoglypha nie jest niebezpieczna dla ludzi. Ich jad wywołuje.

  niezwyczajnie-inna To jest prawdziwa przyjaźń - cierpieć w obronie innych...

  W pewnym momencie wyczułam jakieś podejrzane zakłócenia.
  Podejrzane, bo czułam, że coś się zaraz stanie. Coś złego. Chwilę później poczułam jak mój instynkt samozachowawczy budzi się do życia. Drugi raz odkąd pamiętam w moim życiu. Moje mięśnie zesztywniały, a zmysły wyostrzyły. Najpierw skupiłam się na dźwiękach - w całym pomieszczeniu rozbrzmiewały rozmowy, żadnych podejrzanych odgłosów. Potem na dotyku - wszystko czułam nazbyt wyraźnie. Jednakże znowu na nic nie natrafiłam. Cały czas czułam, że coś złego czai się w pobliżu. Tak jakby ktoś wam szeptał do ucha niebezpieczeństwo. Ale nie takie, że coś mnie zaraz zabiję, nie. To tak jak z Jasquis, wężem jaspijskim, którego jedno ukąszenie może uśmiercić sześćdziesiąt osób. Wiesz, że oddziela was z jakieś dziesięć metrów a mimo to uważasz na niego, boisz się go, bo w każdej chwili może coś się złego wydarzyć - w tym wypadku ukąszenie.
  Tak i ja się teraz czułam, wiedziałam, że gdzieś w pobliżu czai się "Jasquis", niebezpieczeństwo, ale nie miałam pojęcia gdzie. Moje oczy też niczego nie wypatrzyły(tak oderwałam na chwilę wzrok od mojego sąsiada z ławki z Zaklęć) wszędzie było spokojnie, nikt się nie czaił. Sfrustrowana ponownie spojrzałam na Laufoira. Nadal mi się przyglądał, lecz coś się zmieniło. W jego oczach pojawił się błysk wyzwania rzuconego dla mnie oraz lekki uśmiech. Tak jakby widział co się.

  świnki morskie - Onet.pl Blog

  Do czynienia ze zwierzęciem mniejszym, czy większym od siebie.
      Istnieją wszakże dwie istoty, które nie są przez świnki lekceważone: królik i człowiek (o tym dalej). Królik (miniaturowy) uważany jest przez świnkę, za zwierzę tego samego gatunku, do pewnego stopnia. Jednakże odmienny wygląd królika, niepokojący świnkę, a także jego zupełna nieznajomość języka świnek morskich, uniemożliwia pełne porozumienie. Kiedy np. świnka chce przepędzić królika od miski z pokarmem przyjmuje pozycję agresywną. Jest to jednak gest dla królika zupełnie niezrozumiały, bo pozycja ostrzegawcza w języku króliczym wygląda zupełnie inaczej. W związku z brakiem reakcji królika, świnka atakuje. Na szczęście ukąszenie nie dosięga nawet skóry królika, bo ma on gęste futerko. Po starciu zwierzęta rozstają się w całkowitym nieporozumieniu.
      Zupełnie inaczej zachowują się świnki morskie włożone do klatki z królikami. Usiłują one bowiem naśladować kicanie królików. Nie powinniśmy jednak robić takich eksperymentów, bo króliki są z natury agresywniejsze od świnek.

  Jak prawidłowo obchodzić się ze świnką morską?
      W przeciwieństwie do królika człowiek jest traktowany jak pełnoprawny osobnik tego samego gatunku.
  Świnka morska gryzie człowieka tylko w wyjątkowych sytuacjach np. podczas bolesnego badania, z przerażenia i z bólu.
  Jest to typowy.

  Zielnik zielników

  Tematycznie

  Słowa kluczowe – TAGI

  choroba świętego Walentego dychawice gojenie ran Herbarz kamień w pęcherzu moczowym kolka jelitowa lek na biegunkę lek na ból głowy lek na ból zębów lek na czerwonkę lek na dziąsła lek na gorączkę lek na hemoroidy lek na kamień moczowy lek na kaszel lek na krew lek na krosty lek na oczy lek na omdlewanie lek na padaczkę lek na potencję lek na płuca lek na trądzik lek na ukąszenie wściekłego psa lek na wrzody lek na wrzody zewnętrzne lek na wątrobę lek na zęby lek na śledzionę lek na ślinogorz lek na żołądek lek na żyły lek na żółtą niemoc Marcin Siennik oczyszczenie macicy plucie krwią pobudzenie miesiączki pobudzenie siusiania potencja męska przeczyszczenie sposób na dobry stolec wzmocnienie żołądka Zielnik Zielnik Siennika łagodne panaceum

  Mapa czytelników

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart Akcja blogerów portalu niepoprawni.pl

  Sims 2 oraz 3

  Ada

  Annisa

  Beata

  Basia

  Kasia

  Nie chce mi sie pisać bla bla koniecXD 

  13:25, rose444 , Sims
  Link Dodaj komentarz »
  piątek, 06 maja 2011
  Wampiry!Aż mnie przeszły ciarkiXD

  Hej.

  Oto sposoby:

  do The Sims 2 Nocne Życie:idziemy do klubu lulu w nocy i czekamy na wampira.Jeśli nie przyjdzie,próbujemy w następną noc.Jak już przyjdzie to się z nim zaprzyjaźniamy i zapraszamy go do domu.Potem klikamy na poprośo ukąszenie i już jesteśmy wampirami.

  wszystko o the sims 3 - bloog.pl

  albo taki

  "Wyglądasz nieźle, jestem pod wrażeniem. Dopiero teraz Twoje życie stanie się interesujące!".

  Dostaniemy 3 owoce plazmowe które będą się znajdowały w wyposażeniu sima. Otrzymamy także nastrójnik "niezwykłe piętno" w którym jest napisane:

  "nie sprawiające bólu piętno, które przypomina dwa okrągłe nakłucia na mojej skórze. Może to jest powód, dlaczego czuję się tak....dziwnie?"(powód :ukąszenie komara?)

  Później będą nam się pokazywały po kolei takie komunikaty

  "Ugryzienie trochę swędzi. Można jednak powstrzymać się od drapania go"

  "Ależ gorąco! Czuję, jak krew gotuje mi się w żyłach! W co ja się pakuję?"

  A później nasz sim zacznie wykonywać taką czynność "dokończ przemianę" na chwilę otoczy go taka czerwona mgła i nietoperze (taka sama jak przy.