O czym chcesz poczytać na blogach?

Ujście

sweet - Onet.pl Blog

Narząd szczątkowy. W tej ścianie znajduje się również ujście zatoki wieńcowej zamkniętej również szczątkową zastawką

 

4 SLAJD

 

* Przyśrodkowa - stanowi ją przegroda międzyprzedsionkowa , w której znajduje się zagłębienie        (dół owalny) ,którego dno stanowi zarośnięta zastawka dołu owalnego - pozostałość pierwotnej     przegrody międzyprzedsionkowej

* Boczna - zwykle znajdują się tu drobne ujścia niewielkich żył przednich serca oraz żył najmniejszych Poza tym przebiega tu grzebień graniczny.

* Dolna - stanowi ją ujście przedsionkowo-komorowe prawe (ujście żylne prawe)

blog dokumentalny - Onet.pl Blog

 Istnieje hierarchia działów wód :

 - kontynentalny - oddziela zlewiska mórz i oceanów

 - I rzędu - oddziela dorzecza rzek głównych

 - II rzędu - oddziela dorzecza dopływów tych rzek głównych

 - II rzędu - oddziela dorzecza dopływów tych dopływów i tak dalej...

 UJŚCIE RZEKI - miejsce, w którym rzeka lub inny ciek wodny kończy swój bieg, łącząc się z inną rzeką lub wpadając do jeziora, morza.

 ESTUARIUM - nazywamy poszerzone, lejkowate ujście rzeki, które podlega pływom morskim. Przepływy i odpływy działają erozyjnie i poszerzają ujście rzeki, jednocześnie uniemożliwiając utworzenie się delty z materiału osadowego przyniesionego biegiem rzeki.

 DELTA - to ujście rzeki w postaci kilku odnóg, tworzących obszar nizinny o charakterze bagiennym. Ujścia typu deltowego powstają w przypadku, gdy rzeka uchodzi do zbiornika wodnego (morza lub jeziora), który charakteryzuje się nieznacznymi wahaniami poziomu wody - w przeciwnym przypadku powstają estuaria.

 Za tydzień w poście Documental zajmiemy się klimatem. ;)

zolty-parasol blog

Stratą? skoro jesteś czegoś nieświadomym, to tak na prawdę nie wiesz co tracisz. tylko potem ten dziwny przeskok pomiędzy nicością, a cością.
i teraz to ja zostałam ostrzem.

zolty-parasol 2006-04-15 11:14:00
skomentuj (5)


~90~
z-pamiętnika-nastolatki: /'uzasadnienie'/
bo szliśmy przebiegiem jeziora oglądając jego ulubione-nowo-nowe miejsca. bo rzuliśmy miętowe gumy, na znak prostestu zapachom zza lasu. bo plątały się nam nogi pod wpływem śmiechu. bo słowa wypadały z nas z taką łatwością jakby grzęzły tam długo, długo i bez końca. bo znalazły swoje ujście. bo i rzeka znalazła ujście do jeziora. bo usiedliśmy na rozgrzanej słońcem kładce znajdując ujście emocjom. bo wiatr wiał, świeciło słońce i padał deszcz. bo byliśmy MY. bo będziemy..

zolty-parasol 2006-04-18 14:53:10
skomentuj (3)
~91~
na-wskroś. przeciw wszystkiemu. za niczym. wygrany, przegranym. udowodnij mi to. 'jak bardzo skurwisz się.. ?' no, jak?
tak bardzo gnamy do przodu, że zapominamy o tym co tak przyziemne. co tak ważne.
sama już nawet nie wiem.. co bardziej mnie gryzie. czy obojętność, czy zmieniająca się pogoda.

Pomoc - Onet.pl Blog

Stanowiące ostoje ogromnej liczby ptaków. 
Zabezpieczając się przed powodziami ludzi mimochodem stworzyli znakomite warunki do życia ptakom wodno-błotnym. Wykorzystują one najbardziej niedostepne środowiska. Wiosną główną ochronę stanowią rozlewiska, później – kiedy woda ustępuje – grząski i błotnisty grunt. Najdziksza, najmniej zmeliorowana część parku już od kilkudziesięciu lat znana jest ornitologom z całej Europy, jako rezerwat Słońsk. 1 lipca 2001 roku przekształcono go w park narodowy włączając w jego granice część parku krajobrazowego Ujście Warty. 
Na terenie parku stwierdzono obecność 245 gatunków ptaków w tym 160 lęgowych. Aż 26z nich należy do gatunków ginących w skali światowej. Są to m.in. wodniczka, derkacz, rycyk, żuraw, bąk, bączek, rybitwa czarna. Również poza sezonem lęgowym w okolicach ujścia Warty gromadzą się wielkie ilości ptaków. Latem przylatują tu na pierzowiska tysiące łabędzi, kaczek i gęsi. Przez kilka dni po wypadnięciu starych piór a przed wrośnięciem nowych nie są zdolne do lotu. Mulisty, niepewny grunt z zakrzaczeniami i gęsta trawą jest dla nich idealnym.