O czym chcesz poczytać na blogach?

Ueno park

olowiany.blog

Inny klimat niż Ginza, no i oczywiście na koniec słynne Shibuya crossing i masy ludzi przewalające się przez skrzyżowanie na wprost w bok i na dwa ukosy. Rewelacja. 545
:: 2008-05-29 (08:48:25) :: skomentuj (0)


Tokio dzień 2. Park Ueno i muzeum. Obalanie mitów (1): Przyjeło się uważać, że Tokio jest drogim miastem. Prawda jest taka, że Tokio jest tańsze od Warszawy. Przykładowo jedzenie na mieście w przeliczeniu na złotówki to 12 - 16 PLN, za taką cenę dostajemy smaczny, pożywny i zdrowy posiłek a za 20 - 24 PLN można zjeść w lepszej albo modnej restauracji. Taksówki - za.

Ayumi Hirose - Onet.pl Blog

-Nie , ja oglądam tylko prawdziwe walki.
-To może jutro po szkole w Ueno Park ?
-Dobra. Tylko paznokci skarbie nie połam.

Blog Kometa1890

Mówiono, że jest on w okresie przejściowym: już nie cudowne dziecko, a jeszcze nie dojrzały pianista. A przecież jego odrzucenie po I etapie odczułam jako rodzaj nauczki, bo np. etiudy grał pięknie, nośnym, czystym jak kryształ dźwiękiem, jako jeden z nielicznych swobodnie “pokonał” “Etiudę h-moll” oktawową.

Yuko Ueno (Japonka w barwach Francji) przypomniała, że szkoła francuska to jeszcze nie fantom; niestety, w balladzie miała poważny wypadek przy pracy. Natalia Wańdoch najlepiej bodaj ze wszystkich zagrała kolędę w “Scherzu h-moll” i zupełnie dobrze - “Balladę f-moll”. Wei-Chi Lin (Tajwan) - sonorysta, z powodzeniem uprawiał dźwiękowe.Finały

18-21 października

W gronie tuzina pianistów dopuszczonych do wykonania koncertu z orkiestrą znalazł się Rafał Blechacz, Rachel Naomi Kudo, Yuma Osaki, Takashi Yamamoto, obaj bracia Lim. Zabrakło jednak dwóch wielkich indywidualności – Nobuyuki Tsujii i Ingolfa Wundera – oraz z radością grającej Esther Park. Zabrakło Piotra Banasika i Sławomira Wilka, zaś pojawili się Jacek Kortus i Andriej Jaroszynskij oraz budząca obawy co do swej dojrzałości artystycznej Yeol-Eum Son.

Moje wątpliwości dotyczące kwalifikacji niektórych finalistów rozwiało – niestety na niekorzyść – już pierwsze przesłuchanie trzeciego etapu. Jacek.

zapiski z podróży

Fotograficzne, czujniki na odciski palców, także nikt oprócz właściciela i osób przez niego upoważnionych nie może go użyć, mp4, możliwość płacenia za różne zakupy poprzez przyłożenie telefonu do odpowiedniego czytnika w sklepie... a abonament na przykład 20 funtów za miesiąc ;o)

Stamtąd udaliśmy się do Ueno Park i zwiedziliśmy pierwsze japońskie świątynie. W parku Ueno zaskoczyły nas niesamowicie głośne świerszcze i bezdomni śpiący na ławkach. W pewnym momencie podszedł do nas pewien mężczyzna i zapytał nas po angielsku czy rozumiemy coś z tego na co patrzymy. Miał może 155 cm wzrostu i na oko jakieś 40-50 lat, śmieszny kapelusz a w ręku kilka.