O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Ueno

stwarzarzyszenie.wordpress.com

Pies Hachiko). Brązowa figura pojawiła się na stacji Shibuya pierwotnie w 1934 r. ale została przetopiona w trakcie II Wojny Światowej w ramach surowej gospodarki wojennej. Gdy nastał pokój nie zapomniano jednak o Hachiko, a nowy pomnik odsłonięto w 1948 r. Od tego czasu jego sąsiedztwo stało się popularnym miejscem spotkań, a znajdujące się w pobliżu niego wyjście ze stacji metra otrzymało nawet nazwę “Hachiko-guchi” (czyli “wyjście im. Hachiko”). Szczątki psa zostały zachowane ku pamięci w National Science Museum, znajdującym się w tokijskiej dzielnicy Ueno.

2 Replies

Higashi znaczy wschód

Zdjęciu).

Po lesie przemieszczały się grupy japońskich studentek, które rysowały tu z natury okazy flory.

Galeria zdjęć z parku.

Tagi: Azja Japonia tokio
00:37, jah78 , Japonia
Link Dodaj komentarz »
piątek, 30 lipca 2010
Ueno

Rano pojechałem na Ueno, gdzie znajduje się wielki park. Wreszcie znalazłem w samym Tokio miejsce, w którym można odpocząć od zgiełku tego miasta.

Poszedłem pod świątynię Toshogu, która jest jednak w remoncie i nie można jej zobaczyć. Widać było tylko bramę, a za nią wielki baner z wizerunkiem samej świątyni.

Potem długo spacerowałem wokół jeziora Shinobazu. Cześć jeziora porośnięta jest lotosami, które już zaczęły kwitnąć. Żyje tu także sporo zwierząt. Obserwowałem na przykład przez chwilę polowanie czapli.

Galeria zdjęć z Ueno.

Salon Fryzjerski dla psów Łapa w Świdnicy

rządowe dla hodowli tych psów.

Japoński wzorzec rasy pochodzi z 1938 roku. Postanowiono, by w hodowli unikać psów szczególnie masywnych, których wygląd sugerował domieszkę krwi molosów, wprowadzoną na przełomie wieków dla uzyskania psów najlepiej nadających się do walk.

Akita to symbol psiej wierności - na dobre i złe. Są one wierne do końca swoim właścicielom, czego najlepszym przykładem jest opowieść o psie doktora Ueno. Pies Hachiko, znany w Japonii jako Chu-ken Hachiko (wierny pies Hachiko), należał do profesora Tokijskiego Uniwersytetu Cesarskiego Hidesamuroh Ueno. Został zakupiony i sprowadzony do Tokio w 1924 roku z miasta Odate, znajdującego się w prefekturze Akita. Należał do rasy Akita-inu, czyli do największych japońskich szpiców. Hachiko i profesor od razu poczuli do siebie ogromną sympatię. Pies odprowadzał rano swego pana na stację Shibuya i zjawiał się tam ponownie po południu, gdy ten przyjeżdżał z uczelni. 21 maja 1925 roku profesor zasłabł na uniwersytecie i w.

.:: P.R.O.J.E.K.T. S.E.M.P. ::. - Zarezerwuj sobie miejsce w świecie nowego porządku

Pracownicy sklepów, którzy witają i żegnają klientów, dokładnie objaśniają każdą czynność, którą wykonują przy kasie, aby klient nie czuł się oszukany), klimatyczne uliczki i te wszystkie drobiazgi, które składają się na świat tak różny od naszego. Nie sposób wszystkiego spisać i opisać, ale co jakiś czas postaram się tutaj coś dorzucić.

A teraz, oyasuminasai!

semp 2009-02-08 15:54:25
skomentuj (6)

Kilka filmików
Tak jak obiecałem, będę co jakiś czas wrzucał tu różne materiały z Japonii. Raczej bez dodatkowego komentarza i raczej nie chronologicznie. Dzisiaj pierwsza porcja.Prysznic w akademiku w TsukubieNiemiecka piekarnia w TsukubieWyprawa do automatu po napojeSklep muzyczny Tower Records w Shinjuku, TokioMetro tokijskie - linia ChiyodaShibuya po zmroku

semp 2009-02-10 06:40:38
skomentuj (0)

Akihabara i Ueno


Okolice stacji Akihabara i sklepu z elektroniką.

Tokyo Mew Mew ™ - Onet.pl Blog

 • 東京芸術劇場 Tōkyō Geijutsu Gekijō (ang.: Tokyo Metropolitan Art Space TMAS) - zespół teatralno-wystawowy z salą na 2000 miejsc (Ikebukuro)
 • 東急文化村 Tōkyū Bunkamura - kompleks kulturalno-handlowy w Shibuya, własność Tōkyū Corporation

Muzea:

- kompleks Parku Ueno

 • 東京国立博物館 Tōkyō Kokuritsu Hakubutsukan Tokijskie Muzeum Narodowe - głównie dawna sztuka japońska i azjatycka;
 • 東京都美術館 Tōkyō-to Bijutsukan (ang.: Tokyo Metropolitan Art Museum) - głównie wystawy sztuki współczesnej
 • 国立西洋美術館 Kokuritsu Seiyō Bijutsukan Narodowe.

Ayumi Hirose - Onet.pl Blog

- O patrzcie chłopaki kto zaszczycił nas swoją obecnością.
-Naoki, odpuść sobie. Chyba, że chcesz sie bić?
-Z dziewczyną?
- Boisz sie ? Widziałeś kiedykolwiek jak walcze ?
-Nie , ja oglądam tylko prawdziwe walki.
-To może jutro po szkole w Ueno Park ?

Nieznośna lekkość myśli... - Onet.pl Blog


Polecone przez Onet :D
 • Czy praca na obczyźnie to wieczny stres?
 • Hanami w parku Ueno
 • Pekin- ocenzurowane igrzyska
 • Turcja - orient i turystyka w jednym
 • Wieczne miasto Rzym
 • Lekkie zamieszanie, czyli gorączka orientacji!
 • Ślepo gonić za marzeniami
 • Polska na wyjazd - Beskid Żywiecki

Copyright 1996-2012 Grupa Onet.pl SA (system)

Ueno park

olowiany.blog

Inny klimat niż Ginza, no i oczywiście na koniec słynne Shibuya crossing i masy ludzi przewalające się przez skrzyżowanie na wprost w bok i na dwa ukosy. Rewelacja. 545
:: 2008-05-29 (08:48:25) :: skomentuj (0)


Tokio dzień 2. Park Ueno i muzeum. Obalanie mitów (1): Przyjeło się uważać, że Tokio jest drogim miastem. Prawda jest taka, że Tokio jest tańsze od Warszawy. Przykładowo jedzenie na mieście w przeliczeniu na złotówki to 12 - 16 PLN, za taką cenę dostajemy smaczny, pożywny i zdrowy posiłek a za 20 - 24 PLN można zjeść w lepszej albo modnej restauracji. Taksówki - za.