O czym chcesz poczytać na blogach?

Udar mózgu

Pani na zamku - bloog.pl

Zanim jeszcze wyjechaliśmy z miasta tato zatankował auto, kiedy wrócił do samochodu powiedział, że gdy płacił „coś mu nie dawało mówić", zaczął też chrząkać i pokasływać, bo miał wrażenie, że coś uwiera go w gardle. Ale nic, wsiadł za kierownicę i zaczął jechać dalej. Mama spytała czy na pewno dobrze się czuje - siedząc obok zauważyła, że zmienił się trochę na twarzy – tato jednak twierdził, że wszystko jest w porządku tylko lekko mu słabo ale to na pewno zaraz mu przejdzie i… jechał dalej.  Ewidentnie jednak coś było nie tak, bo jego mowa zaczęła przypominać bełkot pijanego mimo przytomności umysłu. Obserwując całą sytuację z tylnego siedzenia zasugerowałam, że może to być udar - wprawdzie nigdy nie widziałam „na żywo” jak wyglądają jego objawy ale przypadkowo kiedyś, gdzieś na ten temat czytałam i pamiętam, że pisało tam iż często osoby, które w miejscu publicznym doznają udaru są posadzane o bycie pod wpływem alkoholu, gdyż pierwsze objawy są do takiego stanu bardzo podobne. Jednak rodzice nie potraktowali tego co mówię poważnie. Mama wprawdzie dalej upierała się aby puki jeszcze nie wyjechaliśmy za miasto skręcić do lekarza ale stan taki przypisywała możliwości nagłego wzrostu ciśnienia gdyż jej (choruje na nadciśnienie i tato czasami również ma z nim problemy) kiedyś „zrobiło się coś podobnego”. Ojciec jednak nie chciał słyszeć o tym, żeby zjeżdżać z drogi a nawet.

Anuszka... 2008-02-04 11:16:44

Osoby dramatu:
 
Kobieta, młoda, 32 lata, zadbana, wysportowana, blondynka, ładna

Udar mózguDzień zimowy, gdzie zimy nie widać, wieczór właściwie. Siąpie lekki deszczyk.


Do kobiety, pracującej za sklepową ladą, przychodzi zły, złośliwy, bezwzględny udar mózgu.

Mózg przestaje pracować, serce dalej bije.

Pyk, kobiety już nie ma. Jest szansa, że jej cząstka przeżyje w innych.

TEMUDA _ chora Trzecia Władza - Onet.pl Blog

  LIST otwarty DO POSŁA RYSZARDA K.

Jestem starym, a zatem prawie nieaktywnym już człowiekiem. W październiku 1989 r. doznałem udaru mózgu, skutkiem tego byłem sparaliżowany.

Mam niestety na starość nowe doświadczenia, zmuszające mnie do aktywności.

Są to doświadczenia w.

Sens życia - Onet.pl Blog

Jestem Chanka.70 latka, emerytka. Mieszkam z mężem, dziećmi i wnukami w pięknej miejscowości w której się urodziłam. Interesuję się wszystkim po trochu. To znaczy: podróże,nowości medycyny,kuchnie świata,kwiaty,ogrody,polityka. Byłam pielęgniarką: w szpitalu,przychodni,w higienie szkolnej i opiekunką w żłobku. Teraz opiekuję się chorym mężem, który przeszedł udar mózgu. Pod nieobecność dzieci pomagam im opiekować się wnukami.
Napisz do mnie
,z mojego rodzeństwa żyje nas dwoje strszy brat o dziesięć lat i ja .Najstarsza siostra Kazia zagineła wywieziona na roboty do niemieć ,młodszy od niej o rok Ludwik wrucił w 45 roku zmarł kila lat temu najmłodszy Piotr zmarł kilka lat temu .My we dwoje jakoś wspomagamy się na odległość .Antoni Mieszka w Canadzie w montrealu mieliśmy pojechac do niego ,kilka dni przed tym dostał udar i nic nie wyszło znaszej podróży .Trudno zostawić chorego po udarze który potrzebuje mej opieki ,nie jest całkowicie sprawny pozostał niedowład lewej strony szczegulnie ręki ,z nogą tez nie najlepiej .Ciągle ma klopoty z przepukliną przeponową uciska na płuca brakuje powietrza i traci przytomność upada nie wie co się działo .Pogotowie zabiera do szpitala i wraca do domu.

Radiopomostphoenix's Blog | Just another WordPress.com site

Stresowe jak bóle żołądka, podwyższone ciśnienie krwi, kołatanie serca oraz migreny. Percepcja zmysłowa oraz zdolność uczenia się i koncentracji po konsumpcji glutaminianu jest wyraźnie ograniczona przez kilka godzin. U alergików glutaminian może wywołać atak epileptyczny a nawet paraliż układu oddechowego.

Doświadczenia ze zwierzętami pokazują trwałe uszkodzenia mózgu

Polepszacz smaku glutaminian podano w ramach doświadczeń szczurom serwując im zupy w proszku czy chipsy ziemniaczane. Trwałe uszkodzenia mózgu ujawniły się u wszystkich zwierząt a u ciężarnych szczurów embriony nie były w stanie wytworzyć sprawnie funkcjonującego systemu nerwowego. Takie noworodki nie byłyby w stanie przeżyć w przyrodzie na wolności. Przy poważnych uszkodzeniach mózgu np.: udarze mózgu do uszkodzenia dochodzi nie tylko poprzez brak tlenu ale przede wszystkim poprzez wydzielający się ze zniszczonych komórek glutaminian.

Glutaminian szkodliwy także dla oczu

Jeśli ktoś przez dłuższy czas stosuje pożywienie zawierające polepszać smaku glutaminian sodu ryzykuje swój wzrok. Ten fakt potwierdzili naukowcy z Uniwersytetu Hirosaki w Japonii.