O czym chcesz poczytać na blogach?

Uczta dla wron

Blog Charliego Bibliotekarza

Morderstwa, Mur, nienawiść, niewolników, olbrzymy, plamy na honorze i na spodniach, postaci, recenzja, rozdziewiczanie, sansa, seks, smoki, sperma, sprawiedliwość, tortury, trony, trupy, uczta dla wron, uczta dla wron: cienie śmierci, upiory, walka, westeros, wilkory, wron, wrony, władza, zdrada, zima nadchodzi, złoto, żądza. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu.

Co czyta Malita

And tagged with fantastyka, fantasy and posted in przeczytane. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed.

Czy to w filmach, czy to w powieściach), na szczęście. Obyśmy się dowiedzieli coś o postaciach, które zostawiliśmy w „Uczcie dla wron”.

Tak na marginesie, chętnie poczytałabym kiedyś – jeśli to będzie możliwe – o imperium Valyrii przed i po.

blog literacki - eseje i inne treści o (nie)normalności - Onet.pl Blog

Dopełnij dzieła, o którym mówiłeś

 

Staruszek podniósł do góry ręce i gestem rzymskiego imperatora przywołał wrony niosące w dziobach lniane sznury. Tłum skakał próbując złapać końce mistycznej drabiny. Po betonowej, śliskiej ścianie weszło tylko czterdziestu czterech. Stanęli u stóp.

Nie sądziłem, że kiedyś będzie mi dane ujrzeć postać kata dokonującego egzekucji na wszystkim co święte dla literata. Śmierć poniosła wiara w moc abstrakcyjnego myślenia. Tragicznie zginął też piękny polski język. Zniknęły pola tak pięknie malowane przez wieszcza zbożem.

Robić nie wolno. Twórczość literata musi odkrywać nowe ścieżki w podróży przez meandry ludzkiego doświadczania świata. Być poza wszelkimi ramami. Bo przecież im większy wachlarz uczuć, które potrafimy w sobie odnaleźć tym silniejsze jest nasze własne poczucie człowieczeństwa.

 

W.

WYSPA SOWY

W gąszczu sztucznych drzew i problemów. W nagłym przebłysku zaskakującej tęczy dostrzegła nawet dziuplę - znak, że wszędzie znaleźć można swoje miejsce. Zresztą nawet kruki i wrony nie okazały się tak straszne jak wydawały się przy pierwszym poznaniu. Większość z nich nie urodziła się jako ptaki żałobne - to tylko wpływ betonowej szarości.Nic ich nie rozdzieliło. Wręcz przeciwnie - murzynek, którego narodziny planowali już od tygodnia, zbliżyło ich niewiarygodnie. Niestety wszystko, co dobre szybko się kończy - czas uczty nieznacznie tylko przewyższył czas jej przygotowywania… Ociężała sówka nie dając rady wzbić się w powietrze skorzystać musiała ze środków lokomocji przeznaczonych dla utrudzonych wędrowców, aby wrócić do swej codzienności.

Mali włóczędzy tego świata, zostawcie w moich słowach ślady swych stóp... wyhukała sowa na wyspie:.

czasem milo tak sobie polezeć

Idź tam i okiem bezstronnym porównaj

Jej lico z każdym innym, które wskażę.

Jeśli się uda, będzie odmieniona,

Ujrzysz że nie jest to łabędź, lecz wrona..."

"- Pójdę nie po to, bym uwierzył w twe słowa

Lecz by mą wiarę umocnic od nowa""- ...Kochasz, więc pozycz.
"- ...I jak sie dziwić niewiast niestałości

Jeśli w mężczyznach jest tyle słabości.

- Ganiałeś miłość mą do Rosaliny

- Nie miłośc, szał Twój uczniu mój jedyny

- Kazałeś miłość pogrzebać

- Nie w grobie, z którego inną wyciągnąłeś sobie

- O nie miała chęci bo o miłości mówiłeś z.Tam gdzie wy zwyczajnie dreptacie a inni sie czołgają??
Anioły wiedziały... Lecz spały...


W. SzymborskaI wsystkiego naj dla Gosi która ma dzisiaj imieninki:*:*


by agata116 | 2005-01-18 09:04:44 | skomentuj! (3)
Jeśli...

Pamiętnik idioty. - Onet.pl Blog

Czemu. Kiedy się nie chce myśleć, człowiek się sprzeciwia. To robi wrażenie, że myśli. Że przemyślał sprawę no i jest przeciwny. Przeciwny pryszczom na nosie, strzyżeniu owiec i uczniów, przeciwny psom bez smyczy i nawet, niech go cholera, przeciwny ciasnym butom. We wszystkich ankietach głosuje. Przeciw.
      Jeden pan dziennikarz.Który ma kłopot z dorwaniem się do miseczki. Szczeniak nie chodzi w galabiji. Więc o co mu biega?
      Powieszenie Saddama nie będzie ostrzeżeniem dla innych dyktatorów, to racja, darowanie mu życia nie będzie zachętą. Dyktatorzy mają swoje ostrzeżenia i zachęty, o których pan dziennikarz nie ma żadnego pojęcia. W ogóle.

A w sobolowych kłębach mrozu            
szyderczy taniec głodnych muz.            
Na Sybir w pętach wszechświat wiozą.
Wron krzyże. Czarny bulgot płóz.          

Seplenią dzwonki. Wilczym ściegiem 
wpełzają w sen watahy widm.             
To tylko sanie wiatr.