O czym chcesz poczytać na blogach?

Ubytek

Dobre usługi

Je do wypełnień zarówno przednich, jak i tylnych zębów. a) chemoutwardzalne-powstają przy wymieszaniu składowych plomby; b) światłoutwardzalne- twardnieją przy naświetlaniu światłem halogenowym. 3. Glasjonomerowe -sa mniej stateczne od kompozytowych i szybciej się ścierają. Są stosowane do pokrywania ubytków okolicy szyjek zębowych, bądź jako podkład pod plombę kompozytową. W ich skład wchodzi fluor, który chroni zęby przed próchnicą wtórną. Trudniej jest z dopasowaniem do odcienia zęba, ponieważ są białe. 4. Inlay - jest jakby ''ochraniaczem'' nakładanym na uszkodzony ząb. Używa się go wtedy, gdy ubytek jest na tyle duży, że nie można go wypełnić innym materiałem, ale za niewielki, żeby użyć korony. Dentysta projektuje w tym celu odcisk zęba i w ten sposób zostaje wykonana w laboratorium nakładka wypełniająca, którą można umocować do zęba. 5. Kolorowe plomby dla dzieci - są stosowane do wypełnienia ubytków w mlecznych zębach. Dostępne w odcieniach żółci, błękitu a także posiadają kolor uniwersalny. Zawierają fluor, który uwalnia się z uzupełnienia i chroni zęby przed ponowną próchnicą.

02:38

Blog-poradnik, lek. Bogdan Szymczyszyn - Onet.pl Blog

 

"Mamy zgodę komisji bioetycznej na przeprowadzenie takiego eksperymentu i zaczęliśmy ten eksperyment wykonywać w chirurgii twarzowo - szczękowej. Pierwsze osoby mają wszczepiony implant" - powiedziała kierownik katedry i zakładu Biochemii i Biotechnologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie prof. Grażyna Ginalska.

 

Badania obejmą 25 pacjentów. Wynaleziony przez lubelskich naukowców kompozyt wszczepiony jest już osobom, którym chirurgicznie usunięto torbiele przy szczęce, a powstały w tym miejscu ubytek uzupełniono kompozytem.

 

Pacjenci będą systematycznie badani, lekarze i naukowcy będą sprawdzać, czy materiał jest przyjmowany przez organizm ludzki i spełnia swoje zadanie. Jak przewiduje prof. Ginalska o tym, czy kompozyt jest bezpieczny, można będzie mówić ewentualnie po około dwóch latach. Jeśli rozpoczęty eksperyment się uda, to można będzie rozpocząć badania kliniczne w kilku ośrodkach w Polsce. "To potrwa kilka lat" - dodała.

 

Jak podkreśla prof. Ginalska, sporo materiałów.

Blog anhedonja

ZJEDZONE;/
*JEDNA BULKA Z SEREM I Z SZYNKA
*ZIEMNIAKI PUREE 133KCAL
*MALY SOCZEK POMARANCZOWY 153KCAL
*MALY KUBUS (ZAMIAST CZEKOLADY
I CIASTEK..)
PLANOWANE CWICZENIA
*2GODZ . ROWERKU
*50 BRZUSZKOW
*GIMNASTYKA…
WAGA;/
NIEZNANA, WAGA SIĘ POPSULA…
NAJWYZSZA DZIS WSKAZANA:60.4
NAJNIZSZA:58.7
JUTRO PRACA… BOI SIĘ …POWROTY PO DŁUŻSZYCH PRZERWACH
ZAWSZE SA TRUDNE… NIE WIE JAK BĘDZIE , BOI SIĘ TEGOCO PRZED NIĄ…
CZY ABY NA PEWNO SCHUDŁA? CZY WIDAĆ UBYTEK WAGI SPOD
OBSZERNEGO FARTUCHA? JAK WYGLĄDA DOBRZE (FU..K) PRZEPROWADZONA ROZMOWA KWALIFIKACYJNA? CZY ABY NA PEWNO NIE WNERWI JEJ PANI PERFEKCJA?
CZY SIĘ NIE ZBLAZNI?(ALE PRZED KIM?)
BUŁKA NIE SMAKOWAŁA, CHOCIAZ POWINNA ULUBIONA PIERŚ DROBIOWA (A MOŻE BY TAK PRZEJŚĆ NA WEGETARIANIAZM?), SER… DO TEGO SOK TO NAWET LEPSZE OD CZEKOLADY ;D (ZDECYDOWANIE MNIEJ KALORII, BO NA JEDNEJ KOSTCE BY SIĘ NIE SKOŃCZYŁO..)
OD JUTRA TYLKO JEDNA GODZ ROWERKU… BO NA WIĘCEJ NIE BĘDZIE MIAŁA SIŁY…. A JESZCZE DO PRACY… BOI SIĘ ŻE ZASŁABNIE (JAK TO JUŻ NIE RAZ BYWŁAO..)

.

dr-mery

[z miną pt. "widzę ufo" puka się w głowę]: Głupi jesteś, wiesz. Żabki nie mają ząbków.

znajomy: ...

 

Mróz ścisnął świat i nie tylko. Niektórym też dupę. Bo nie można dac komuś popracowac (mimo, że zajęc została jeszcze godzina z kawałkiem)- ja nie mam pacjenta, "ja chcę dziś jechac do domu" i w związku z tym będę sobie teraz patrzyła ci na ręce. Podjęłam dziś głupią decyzję, w związku z tym, że patrzyłam się na focha dziewczyn za to, że chciałam zrobic drugi ubytek u pacjentki. Mój błąd- kolejna lekcja czego nie robic. 

Nigdy jeszcze nie było tak, że wszystko było w 100% dobrze- mimo, że już jest serio 1000 razy lepiej niż na początku to jeszcze mi dużo brakuje do ideału, jaki bym chciała osiągnąc. Mam nadzieję, że to przyjdzie z czasem.

 

Skończyłam swoją edukację w tym roku- zaraz będę się pakowac i jutro do domku :):):)

Natko- dasz mi namiary na swój blog?

 

Na krótką chwilę zatrzymany czas...


2009-12-16 | 22:37:59
autor:.