O czym chcesz poczytać na blogach?

Ubuntu one

krzysiek::drozd

 • gt.m/mumps
 • Nie klasyfikowalne
 • programowanie
 • python
 • ubuntu
 • Zadania ciężkie

Share this:

Dodaj do ulubionych:

Lubię
Bądź pierwszą osobą, która doda ten do listy ulubionych.

Moriturius's Devlog

Razie gdyby przyszło mi do głowy później wykonywanie jakichś akcji przy przełączaniu monitorów rozwinąłem trochę skrypt do czegoś takiego:

#!/bin/bash
function common() { killall XCreateMouseVoid killall cairo-dock cairo-dock &> /dev/null & }
function one() { common }
function two() { common /opt/XCreateMouseVoid/XCreateMouseVoid 0 768 1024 1050 &> /dev/null & }
function more() { common }
 set $DISPER_DISPLAYS
if [ $DISPER_STAGE != "switch" ]; then exit 0; fi

Jest dosyć proste. Za każdym razem gdy przełączamy monitory zabijane są XCreateMouseVoid i cairo-dock oraz uruchamiany jeszcze raz cairo-dock. Dodatkowo w przypadku gdy przełączamy w tryb dwóch monitorów tworzymy przestrzeń wyłączoną z ruchu kursora.

Myślę, że takie informacje będą pomocne wielu ludziom, którzy przychodzą tu z pytaniem o dwa monitory dla Ubuntu czy dowolnego innego Linuxa. Mi się na pewno przyda w razie gdybym kiedyś jeszcze tego potrzebował

[slawko]

To napisałem ja, [slawko] dnia 2006-01-02 o godzinie 23:30:22
-->skomentuj (11)
.: mysli przeterminowane :.

No właśnie...
Tak sobie wczoraj i przedwczoraj rozmyslałem... i takie mądre myśli mnie nachodziły... ojejku jakie one mądre były i głębokie... ale jakoś długo nie zagrzały miejsca w mojej głowie a z braku bloga pod ręką będą musiały poczekać na lepszą sposobność na ujrzenie światła dziennego.
Może to i dobrze :o)

A idę sobie... dostałem od kumpla z pracy nową dystrybucję wspaniałego (pdobno) linuxa co się Ubuntu zowie i chciałbym go jeszcze dzisiaj obejrzeć. Nie mogę się doczekać. Podobno fajny jest i do tego na Debianie oparty, co tym fajniejszym go czyni. :o)

Pozdrawiam ciepło.


... to napisałem ja, [slawko] dnia 2006-01-04 o godzinie 23:05:19
-->skomentuj (7)

cslysy.wordpress.com

mama pisze:

Już wiem jak brzmi moje imię po Japońsku Urusuzura.ale po polsku lepiej brzmi dzieki synku mamusia

Odpowiedz
 • Blair pisze:

  One of the best locations I’ve come across lately!!! Definately a permanent.

   2007 o 10:26 pm

   Nice webpage, lovely, cool design. Please also visit my site:

   Odpowiedz

  Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

 • TEN INNY: Konkurs na tekst, zdjęcie czy bloga :::::::::::: Ważne jest, abyś zachował zdolność przeżywania, aby istniały rzeczy, które mogą cię zadziwić, wywołać wstrząs. Ważne jest, aby nie dotknęła cię straszna choroba: obojętność - Ryszard Kapuściński

  Tylko te nadane do 25 października - decyduje data stempla pocztowego). W związku z tym później niż zwykle ukażą się na stronie wyniki tej edycji konkursu (przewidywalnie koło 10. listopada).

  A potem? Potem wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace wezmą udział w finale! Rozstrzygnięcie 17. listopada. Wkrótce na blogu dokładne informacje o czasie i miejscu! Zaglądajcie codziennie!

  09:30, ten_inny_konkurs , Organizatorzy
  Link Dodaj komentarz »
  środa, 31 października 2007
  Tekst 46: Ubuntu
  Część 3.
  Za każdym razem, gdy zbliżam się do dzielnicy na pierwszy rzut oka bardziej zacienionej niż inne, czuję zapach niedobranych ubrań i lekko wysuszonego chleba. Twarze z początku ponure i groźne z czasem nabierają normalnych barw, można dopatrzyć się naturalnych rysów, a nie jak się zdawało jedynie wykrzywionych grymasów. W gruncie rzeczy odpowiadają one na różnice wbudowane w pejzaż większej miejscowości. Czasami nawet pojawi się uśmiech na twarzy umalowanej ekspedientki, albo jakaś buźka wynurzy się zza rogu i rozpryśnie się wokół „dzień dobry”.
  Więcej »

  14:56,