O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Ubuntu

Dystrybucje Linux

Dystrybucje Linux
RSS
wtorek, 10 marca 2009
Link do naszej galeri :)
http://img5.imageshack.us/gal.php?g=21617285.jpg
07:43, dystrybucje_linux
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 09 marca 2009
Przygotowanie Ubuntu do pracy.

Wchodzimy do terminalu (ppm---> terminal):

Wpisujemy takową komendę, aby wejść do listy repozytorii (coś jak Windows Update):

sudo gedit /etc/apt/sources.list

 Teraz zaznaczamy wszystko i usuwamy, tak aby nie pozostała żadna zawartość, oraz wpisujemy takie pozycje:

 

deb.

Linux Ubuntu na Amilo Pro V3515

Aż zmienię tytuł tego wpisu.

21:27, agsamek
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 11 grudnia 2007
Sterowniki OpenChrome do karty graficznej

Po dwóch poprzednich wpisach mogę nareszcie przejść do głównej sprawy, która tak pozytywnie wpłynęła na mój humor. Otóż udało mi się zainstalować sterowniki OpenChrome do układu graficznego VN896 pod Ubuntu 7.04 i to nie bolało.

Na stronie http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=485646 gościu o ksywce TuxCrafter zamieścił skrypt, który instaluje te sterowniki w sposób automatyczny. Wystarczy pobrać plik openchrome.sh, nadać mu atrybuty do wykonania przez:

chmod a+x openchrome.sh

I uruchomić

sudo ./openchrome.sh

A następnie parę razy nacisnąć Y lub T i sterowniki na v3515 instalują się bez problemu. Od tego momentu normalnie działa zmiana rozdzielczości przez System | Preferencje | Rozdzielczość ekranu. W ogóle czuję, że komputer jest w.

karmelek@weblog:~$

Możemy wybrać odpowiedni temat ikon. W linkach poniżej są te, których sam używałem.

Warto także pomyśleć o zmianie wyglądu naszego ekranu logowania. Całkiem ładny znalazłem na gnome-look.org, ale gdziesik mi umknął – w każdym razie do znalezienia. Instalujemy podobnie jak motyw, ale w System→Administracja→Ekran logowania i przeciągamy go na listę motywów. Zaznaczamy i gotowe.

Ostatnia zmiana to tapeta – tutaj jest już mnóstwo wariantów do wyboru. Ja używałem w zasadzie kilku, ale najładniej wyglądały te, utrzymane w niebieskiej tonacji.

Voila!

Tak wyglądał mój Ubuntu po niemalże identycznych przeróbkach:

Uruchomione są jeszcze aplikacje Kadu i gDesklets. Kadu jest podrasowane tak jak opisywałem to we wczorajszym tekście o upodobnianiu Ubuntu do Visty.

Parę odnośników na koniec:

 • OSX-Tiger theme - gotowy motyw
 • Ikonki OSX - takie jak w Mac’u
 • Lauri Taimila blog - niezły blog z bardziej szczegółowym poradnikiem metamorfozy Ubuntu w OSX
 • Górny panel – obraz tła górnego panelu

Oryginalny design systemu MAC OSX® jest własnością firmy Apple

Goudacast mirror

Ubuntu nie wymaga od nas najnowszego ani najszybszego systemu. Wręcz przeciwnie Linux bardzo dobrze spisuje się na starszym systemie, tam gdzie Windows XP ledwo się kreci a Vista nawet nie pozwoli się zainstalować. Komputer z procesorem powyżej 500MHz, pamięcią o pojemności 128MB i dyskiem o pojemności 10GB doskonale nadaje się do podstawowych czynności jak e-mail, internet i pisanie dokumentów.

Ubuntu ani żadnego innego Linuksa nie musisz kupować, wystarczy ściągnąć go z internetu i wypalić na płycie CDROM. Po dziecinnie prostej instalacji jesteś zupełnie gotowy do pracy i zabawy. W przeciwieństwie do Windows, Ubuntu (jak i większość Linuksow) instaluje się kompletnie z Open Office i Firefoxem. Po instalacji Ubuntu możemy natychmiast rozpocząć pisanie długiego skomplikowanego dokumentu, czy obliczać nasze podatki w arkuszu kalkulacyjnym. Należy tu wspomnieć ze Open Office obsługuje rowniez pliki z Microsoft Office.

Nowe programy

Jedna z najwspanialszych możliwości Ubuntu (i innych Linuksów) jest opcja darmowego dodawania nowych programow do naszego komputera za pomocą systemu dodawania u usuwania programów. Zasoby samego Ubuntu zawierają na dzień dzisiejszy około 30.000 rożnego rodzaju.

Moje Ubuntu

  Komentarze

  Sekkis on Lubuntu 11.04 PL wydane!
  QkiZ on O mnie
  ubuntumajsza on O mnie
  QkiZ on O mnie
 • Blog Statystyki

  • 8,796 hits
 • Creative Commons 3.0


  Ten blog jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne 3.0 Polska.

 • Logo Ubuntu, Ubuntu i Canonical to zarejestrowane znaki towarowe Canonical Ltd.

Poradnik Ubuntu

piątek, 25 sierpnia 2006
Zaczynamy pracę z Ubuntu!!

1. Wybór środowiska graficznego

Wybierając Ubuntu, mamy do dyspozycji trzy główne projekty różniące się między sobą środowiskiem graficznym:

- Ubuntu - Gnome: www.ubuntu.com
- Kubuntu - KDE: www.kubuntu.com
- Xubuntu - Xfce: www.xubuntu.comScreeny możemy znaleźć w sieci lub na stronie projektu.

2. Skąd wziąć Ubuntu?

Płytki możemy zdobyć na dwa sposoby: ściągnąć z internetu lub zamówić wypełniając specjalny formularz. Jeżeli zdecydujemy się na pobranie plików z sieci musimy jeszcze wybrać, którą metodą chcemy instalować Ubuntu. Dostępne są dwie wersje: Desktop CD oraz Alternate Install CD. Instalacja za pomocą Desktop CD odbywa się po uruchomieniu płyty LiveCD. Użytkownikom posiadającym mniej niż 256 RAM zaleca się użycie Alternate Install CD - instalacja odbędzie się w trybie tekstowym. Obrazy ISO płyt możemy pobrać stąd:

Ubuntu - download.

cslysy.wordpress.com

mysteriousmouse pisze:

Ja z kolei pierwsze odczucia dotyczące Ubuntu miałem dość mieszane. Po kontaktach z SuSE i Auroksami szukalem czegos “mniejszego”, ale nie do tego stopnia, zeby w podstawowym zestawie programow nie bylo Midnight Commandera W kazdym razie pobawilem sie tym systemem dluzej i moge podac liste moich powodow dlaczego wybralem wlasnie Ubuntu:

- wygoda instalacji oprogramowania dzieki apt
- MOZNA wiekszosc rzeczy zalatwic w trybie graficznym i MOZNA zrobic to w trybie tekstowym – bez narzucania konkretnych rozwiazan.
- ta dystrybucja obsluguje caly moj sprzet przy najmniejszym nakladzie pracy
- szybkość (wiadomo, są dystrybucje domyslnie szybsze, ale są też znacznie bardziej kobylaste. Ubuntu to zdrowy kompromis miedzy wydajnoscia a wygoda)
- dobre wsparcie dzieki debianowym korzeniom i obecnej popularnosci.
- nieco snobistyczne jak na linuksa ladne plytki dostarczane za darmo do domu
- uregulowany rozwoj – nowe.

Ubuntu 11.10

Spassite – > /dev/null

 • Grudzień 2008 (2)
 • Listopad 2008 (1)
 • Wrzesień 2008 (2)
 • Sierpień 2008 (2)
 • Czerwiec 2008 (1)
 • Maj 2008 (5)

Najnowsze wpisy

 • Zamknijcie internet i przeszukajcie jego siedzibę!
 • Sposób na oderwanie informatyka od komputera
 • Wycieczka do krainy PHP
 • Fotografowanie burzy – poradnik w zastosowaniu
 • Hak 5 – trust your technolust

Tagi

adblock aparat avatar banshee bash boże bug burza deleted ext3 filmy firefox format fotografia harcerze howto humor kolarstwo legnica linux lista muzyka mysql napisy narodzenie natura odtwarzacz ogień piorun polityka poradnik programowanie proxy reklamy sieci skrypt spam sql szczudlarze teatr ubuntu undelete uniwersalna wydruk zdjęcia

harce

Ulubionych:

Lubię
2 bloggers like this .

Written by harce

12 Listopad, 2011 @ 14:27

Napisane w antyfaszyzm

Tagi: 11 listopada, 11.11.11, antifa, antyfaszyści, blumsztajn, gazeta wyborcza, gw, kibole, media, plac konstytucji,.

anarchia anarchizm antyfaszyzm dublin ekologia film grecja haktywizm indymedia infoanarchizm inne blogi internet książki media montowanie politycy pomykanie pomysły prywata recenzje represje revolt video skłoting software tłumaczenia ubuntu Uncategorized windoza związki środowisko

Archiwa

promocjalicencja

Ubuntu one

Stahs Szaraczek - fantastyka, futurologia i gry fabularne


Dla rządów zaś jest to w dużej części kwestia bardziej ambicjonalna - przecież publika żąda podwyżek, mniejszych podatków, ochrony zdrowia i porządku publicznego, a nie wyrzucania pieniędzy w kosmos, żeby jakiś robocik zrobił pip-pip-pip. Przy czym publika nie rozumie, że tych pieniędzy nikt nie wywozi kontenerami w kosmos i nie wyrzuca na orbicie. One trafiają do firm na powierzchni i wprawiają w ruch gospodarkę.

Więc oczywiście winda to lepiej funkcjonująca gospodarka i efekty większe niż tylko jakieś tam pip-pip-pip pojedynczego robocika. To pozaziemskie kolonie, to orbitalne miasta i fabryki, to już rozpala wyobraźnię ludzi na dole. Mają jakiś wyższy cel,mają pozytywnych bohaterów,.
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczen
Rok 2008
Grudzień
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec

Sylwekb

<Limit LIST PWD RETR> AllowAll DenyAll </Limit> <Limit STOR STOU> AllowGroup ftpodczytzapis AllowGroup ftpadmin DenyAll </Limit> <Limit DELE> AllowGroup ftpadmin DenyAll </Limit> </Directory> 

Zwykle po instalacji plik konfiguracyjny posiada jeszcze cało mnóstwo komentarzy, ale zostały one przeze mnie usunięte dla przejrzystości. Po wprowadzonych zmianach należy ponownie uruchomić serwer ftp, np. w Ubuntu Server czy Debianie wygląda to tak:

/etc/init.d/proftpd restart 

W następnych częściach postaram się przedstawić serwery wirtualne, konfigurację logów oraz parę ciekawych możliwości kontroli nad tym.

Ubuntu 11.04

_sopel

blerda.blog

Przed północą w Heliosie, poprzedzony piwkiem w j&m a zakończony przymusowym spacerkiem koło 3 w nocy do domu:))) Film mi się podobał ale się troche pogubiłam w treści, na szczęście mój chłop mi wszystko cierpliwie wytłumaczył:p Helios powienien zrobić NMF Gwiezdnych wojen ale oczywiście w dwóch częściach i we właściwej kolejności. Pozatym mamy Gwiezdny kubek:)
A teraz coś z marudzenia: nie chce mi się pisać pracy, czas mi ucieka, komp się wiesza na windowsie a Ubuntu też się buntuje i jak ja mam pisać? A dziś nawet laptop sie nie chce włączyć ( remi mnie zabije za laptopa bo oczywiście będzie na mnie, a ja nic nie zrobiłam), stresuje mnie myśl o obronie mgr że nie wspomne o doktoracie i konferencji pedagogicznej na której mam wystąpić... A ja oczywiście przejmuje się tysiącem rzeczy na raz ( nawet głupimi odpowiedziami w ankiecie).
Za dużo stresów nawet jak na taką dużą dziewczynke jak ja:/// Potrzebuje wakacji!!!!!!!