O czym chcesz poczytać na blogach?

Ubóstwo

chodzimy nad piekłem oglądając kwiaty

Pragnie go bardziej niż chleba.

Hej klezmerzy, Bóg w was mocno wierzy, śpiewajcie w niebogłosy, pod niebiosy,
Do was świat należy.
Grajcie w niebogłosy, krzyczcie pod niebiosy, teraz do was świat należy.
Magia i nauka znaczą mniej niż sztuka, ognisty miecz ochrania ją.
Zatem na wieki wieków, będzie trwał w człowieku żal, że słowa kruche są.
Bóg się w niebie śmieje, bo go znów rozśmieszył artystów tłum z cyrkowych bud.
Wędrowni sztukmistrzowie, klauni, i grajkowie to wybrany jego lud.

Justyna Steczkowska
Alkimja

skomentuj (3)
2003-09-15 07:53:44 >> ubóstwo

Zrozumienie problemu ubóstwa nie jest sprawą intelektu. Nie przez czytanie, spacer wśród slumsów, litość dochodzimy do pełnego zrozumienia złych i dobrych stron ubóstwa. Musimy się w nim zanurzyć, żyć w nim, dzielić je.

Matka Teresa z Kalkuty
skomentuj (0)
2003-09-15 21:30:54 >> o smokach

Podobno Konfucjusz powiedzial o Lao-tsy:
"Jesli idzie o ptaka, wiem, że może fruwac; jesli idzie o ryby, wiem, że mogą pływać; (...) lecz o smoku niczego nie mogę się dowiedzieć: unosi się do nieba wraz z chmurą i wiatrem. Ujrzałem dziś Lao-tsy, on jest jak smok!"
skomentuj (0)

Pod prąd

Itd. Na szczęście wprowadzona została- ku wielkim protestom prawicy- ustawa antyprzemocowa, który miejmy nadzieję, poprawi los naszych dzieci.

I mimo, że ostatnio- jak podaje GUS- obserwuje się poprawę w zakresie ubóstwa wśród dzieci i młodzieży, to jednak dane przemawiają do wyobraźni- W 2009 roku w Polsce poniżej granicy ubóstwa relatywnego żyło 22% dzieci, a nasz kraj należał do krajów o najwyższym stopniu zagrożeniem ubóstwa wśród dzieci i młodzieży!

Wiadomo nie od dziś, że praca uspołecznia, daje odskocznie, pozwala zaspokoić najpilniejsze ludzkie potrzeby. Już jedna osoba bezrobotna, stanowi duży balans jeśli chodzi o ubóstwo. Wg. GUS-u w 2009 roku w gospodarstwach domowych posiadających w swoim składzie co najmniej 1 osobę bezrobotną poniżej ustawowej granicy ubóstwa(czyli kwota, która zgodnie z obowiązującą ustawą o pomocy społecznej uprawnia do ubiegania się o przyznanie świadczenia pieniężnego z systemu pomocy społecznej) żyło ok. 19% osób, z kolei w gospodarstwach bez osób bezrobotnych- 7%. Stopa ubóstwa skrajnego wynosiła odpowiednio- ok.14% i ok. 5%. Nasze elity jak mantrę wpijają nam do głowy, że transformacja się nam udała, a przeciwności takie jak bezrobocie, zamykanie zakładów pracy i kiepskie wynagrodzenie, to tylko efekt uboczny. Jednak w niektórych latach.

lectio

»
pokój wewnętrzny

Żeby znaleźć Chrystusa, musimy wyrzec się własnego ograniczonego pojęcia o Nim. Nie jest On taki, jak Go sobie wyobrażamy. Nie jest i nie może być po prostu naszym własnym wyidealizowanym wizerunkiem nas samych.

Chrystus, którego odnajdujemy w sobie, nie jest wcale tym, co bezskutecznie staramy się w nas podziwiać i ubóstwiać. Utożsamił się On natomiast właśnie w tym, co nam w nas najbardziej przeszkadza, bo wziął na siebie naszą nędzę i miernotę, nasze ubóstwo i nasze grzechy. Nie możemy żyć w pokoju sami ze sobą, dopóki nie zrozumiemy, że odtrącając i odrzucając precz naszą nędzę, odtrącamy tym samym Chrystusa, który kocha nas nie w naszej chwale ludzkiej, lecz w naszym najgłębszym poniżeniu.

Toteż pierwszym krokiem do znalezienia pokoju jest pogodzenie się z własnym duchowym ubóstwem. Nie zdołamy osiągnąć czystości serca, zanim nie pogodzimy się z faktem, że nasze serca nie są czyste i że nie ma sposobu, by je czystymi uczynić. Musimy widzieć w nas samych Chrystusa ukrzyżowanego za nasze grzechy. Musimy oglądać własne ubóstwo nie w żałosnym zwierciadle naszych.

balladyna blog

traci sens.

Mimo tego
Twoje imię
powtarzam
jak zahipnotyzowana.balladyna 2012-01-07 04:51:31
skomentuj (0)
pływaczka

Czy to musi tak boleć, fizyczne odrętwienie, które przenosi się na różne części ciała, i to psychiczne, nie do zlokalizowania, a jednak takie, które łamie człowieka?
Fale, fale, przychodzi falami. Kiedy ból już prawie sięga zenitu i mógłby zabić, nagle jakaś myśl ciągnie skupienie w inną stronę, na chwileczkę, tylko tyle, żeby nie zwariować, a potem znowu pojawia się coś co przypomina o tym, że jego nie ma, nigdy nie będzie a rzeczywistość jest podła, podła, podła..... i cykl się powtarza. I tak cały dzień, co dzień, dzień i noc.balladyna 2012-01-08 09:19:54
skomentuj (2)
ubóstwo

ubóstwo kiedy
głaszczą mnie tylko
własne myśli
a największą pieszczotą
jest muśnięcie muzyki

nocne piękno
mijam bez słowa
w domu
czekają na mnie
zimne ołowiane ramionaballadyna 2012-01-21 10:54:41
skomentuj (0)


 

Lustracja i weryfikacja naukowców PRL

—————

tekst POWRACAJĄCA FALA ZAKŁAMYWANIA HISTORII (autor: Józef Wieczorek) stanowiący polemikę z raportem Komisji Senackiej UJ  ujawnionym w Alma Mater 

“Sam autor tak pisze o zebranych dokumentach do opracowania raportu – jest to ‘ ubogi materiał, częściowo bezużyteczny’. Rzeczywiście ubóstwo materiału jest porażające zważywszy na fakt, że materiał zbierany był pod kierunkiem znanego historyka, b. prorektora UJ, a obecnie sekretarza Generalnego PAU i członka Centralnej Komisji do spraw Stopni i Tytułów , czyli gremium oceniającego kto umie a kto nie umie zbierać i interpretować materiały naukowe, na tyle aby być ‘licencjonowanym’ naukowcem. “..

Niestety nie pisze dlaczego się nie zwrócił do pracowników usuniętych z uczelni skoro miał rozpoznać krzywdy, a.

Biznes Z Duszą-Inspiracje - Onet.pl Blog

0
ART OF BUSINESS
2010
 Kwiecień
 Luty
 Styczeń
2009
 Listopad
 Październik
 Sierpień
 Lipiec
 Maj
 Luty
2008
 Grudzień
 Listopad
 Październik
 Wrzesień
 Sierpień
 Lipiec
 Czerwiec
 Maj
 Kwiecień
 Marzec
 Luty
 Styczeń
2007
 Grudzień
 Listopad
 Październik
 Wrzesień
 Sierpień
 Lipiec
 Czerwiec
 Maj
 Kwiecień
 Marzec
 Luty
 Styczeń


30 kwietnia 2007
Ubóstwo