O czym chcesz poczytać na blogach?

Ubojnia

3minuty

˙

Całkowity zakaz uboju zwierząt bez uprzedniego pozbawienia ich świadomości obowiązuje w Szwecji, Norwegii, Szwajcarii, Islandii, Nowej Zelandii. Dołączyć mają Holandia i Belgia.
U nas działa w oficjalny sposób kilkadziesiąt ubojni, w których wykonuje się uboju opisanego w powyższym artykule. Wygląda na to, że staliśmy się jednym z głównych (o ile nie głównym) dostawców mięsa z uboju z zachowaniem pełnej świadomości zwierzęcia, do krajów islamskich oraz Izraela. Jeśli chcielibyśmy zapewnić wyżywienie dla wszystkich wyznawców tych religii w naszym kraju, wystarczyłaby jedna ubojnia i to pracująca kilka-kilkanaście dni w roku. My natomiast, nie dość tego że ubojni tych mamy kilkadziesiąt to dodatkowo zamierzamy podnieść ilość zwierząt zabitych zgodnie z zasadami halal lub szechita do takiej ilości, że główny lekarz weterynarii obawia się iż może zabraknąć zwierząt rzeźnych dla Polaków.

Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami

ktoz
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 01 marca 2010

Mimo usilnych starań transportu nie udało się zatrzymać.

 

Żywe konie jechały w jednej przyczepie z martwymi

Małgorzata Goślińska
2010-02-28, ostatnia aktualizacja 2010-02-28 23:36

Najtragiczniejszy wypadek z udziałem zwierząt w ostatnich latach. Na miejscu padło siedem koni, dwa kolejne kilka godzin później lekarz weterynarii skierował do ubojni. Można było tego uniknąć


Fot. Dawid Chalimoniuk / Agencja
Klacz Carmen na pastwisku przytuliska w Ćwiklicach

Sobota, 4 nad ranem, w Pawłowicach zjechała do rowu i przewróciła się na bok ciężarówka, która wiozła do Włoch 20 koni. - Siedem wskutek urazów padło na miejscu - mówi Grażyna Księżopolska, powiatowy inspektor weterynarii z Pszczyny.

Ruch na drodze nie pozwolił na przeładunek koni. Po wyciągnięciu samochodu pojechały do punktu odpoczynkowego dla zwierząt w Zebrzydowicach,.

Praca za granicą

 
 
Polscy muzułmanie potrzebni w Anglii
Agencja Polco szuka chętnych do pracy w muzułmańskich ubojniach w Wielkiej Brytanii. Zajmują się one produkcją tzw. mięsa halal, które - podobnie jak w judaizmie żywność koszerna - wymaga specjalnego uboju - informuje “Gazeta Wyborcza”.

Może go dokonać tylko mężczyzna. Zwierzę musi być zwrócone głową w kierunku Mekki. Zabija się je ostrym narzędziem, jednym ruchem podrzynając gardło. Nie dopuszcza się wcześniejszego ogłuszenia. Podczas uboju.

Szescstopni

Roku Terry Bisson, amerykański pisarz sci-fi, opublikował w czasopiśmie Omni opowiadanie They’re made out of meat, które może tłumaczyć, dlaczego nie skontaktowali się z nami przedstawiciele pozaziemskich cywilizacji. Polskie tłumaczenie Oni są z mięsa na Forum Tłumaczy mLingua.


Parkowanie to trudna sprawa. Walka z niepoprawnie zaparkowanymi samochodami jest jeszcze trudniejsza, choć można dostać za to IgNobla, o czym pisałem niedawno (z obrazkami). Ale gdyby dało się tak jak w tym filmie:


Prywatne Gospodarstwo Rolne Ubojnia Drobiu. Coś takiego powinno kojarzyć się z przemocą i krwią i być dozwolone od lat 16. A ta tutaj ubojnia musi być od lat 18. Hmm.Przemoc i krew na rodzinnym stole? Halloween dopiero za parę tygodni, ale można już zastanowić się na paskudnie wyglądającymi daniami, które dzieci powinny uwielbiać. Kawałki parówek poprzetykane spaghetti najlepiej podawać z ketchupem. Na deser robaki z galaretki i bitej śmietany.


Galeria Pociąg do Sztuki, wystawiająca fotografie na stacjach warszawskiego metra, przestraszyła się serii zdjęć przedstawiających karmienie piersią, choć początkowo projekt zaakceptowała..