O czym chcesz poczytać na blogach?

Ubój

stopit blog

Kojcach, które uniemożliwiają im obrócenie się. Ilość zwierząt nie jest proporcjonalna do przeznaczonej dla nich powierzchni. Przepełnienie jest typowym zjawiskiem dla tego przemysłu. Świnie kwiczą i piszczą, gryząc w desperackiej próbie wydostania się.
Prosięta odbiera się poruszonym świniom już po kilku tygodniach. Obcina im się ogony oraz przycina lub usuwa kły; dodatkowo prosięta płci męskiej są kastrowane, a ich bólu nie uśmierzają żadne środki przeciwbólowe. Świnie zabijane są w wieku pięciu miesięcy na kiełbasę, bekon, szynkę i wieprzowinę.

Ubój polega na zagonieniu zwierzęcia na ring, porazeniu prądem- świnia gwałtownie pręży się i szarpie głową w tył, donośnie i rozpaczliwie kwiczy- to jeszcze kwik walki. Następnie podżyna jej się gardło i pozostawia konającą, by się dobrze wykrwawiła...
Z powodu nieodpowiednich metod ogłuszania, wiele świń wrzucanych jest do oparzarek, gdy jeszcze żyją( oparzanie pomaga usunąć włosy i zmiękcza skórę).
Kąpiel we wrzątku trwa kilka minut. Gorące, różowe, smrodliwie parujące ciało wynurza się z kąpieli na mechanicznym podnośniku, który za chwilę przerzuca je do.

hedonistyczny-egoista.blog

Mi długo ustalenie inspiracji wszystkich tych obywateli gnieżdżących się na 7m2 jak karpie w wigilijnym hipermarkecie. Enklawa spokoju i oaza ciszy.

Mimo, że nie znoszę takiego spędu przypadkowych jednostek, to jednak dzisiaj wstępuję w jego szeregi. Kiedy piździ tak, że myśli uszami wywiewa, to na bok odstawia się wszelkie animozje, uprzedzenia i inne kaprysy. Ponoć to instynktem przetrwania nazywają, czymś, czego my-ludzie 250tys. lat temu nauczyliśmy się na sawannie, oprócz zapładniania ze skutkiem śmiertelnym.
No więc stoję w tym tłumie jak kolejny kaszalot w drodze na ubój i czekam na autobus. Czekam i czekam i czekam, żeby się w końcu doczekać. Kurwa.

Stary Ikarus z długoletnią historią,
Z oknami, w których brak szyb ktoś zamaskował folią.
Miejsc 69, pasażerów 312,
Doprawdy nie wiem jakim cudem taki tłum wlazł tu.

skomentuj (6)

#70. 2008-03-15

skomentuj (1)

#71. Defilada zapomnień 2008-03-17

Przygrywa mi Trójka, za oknem słoneczny poranek..

Kal_EJDOS_kopempty snippet

czy-konie-mnie-slysza.blog

Jakieś dopuszczenie do obrotu, atest na te kulki pan ma? - nieznajomy niebezpiecznie zmienił główny kierunek swoich  zainteresowań.
– Jaki atest, jakie pozwolenie. Kulki z chleba robię na przynętę na ryby, na wolny dzień, dla relaksu. Łowię od dwudziestu lat, do związku należę, składki płacę, legitymację mam.
– Czy ja pytam o jakąś przynależność? Od tego są inne służby. Ja pytam o prowadzoną przez pana działalność produkcyjną. Czy ma pan faktury za surowiec, to znaczy za chleb, bo z muchami to muszę sprawdzić jak to klasyfikować, czy jako łowiectwo, czy ubój gospodarczy. No nie wiem, ale za chleb muszą być faktury i to ze zgłoszeniem na wykorzystanie przemysłowe, znaczy do produkcji.
– Jakie do produkcji. Ja kulki sobie robię z chleba z muchami, co nałapię, na przynętę na ryby, bo dobrze biorą – z dumy i męskiej siły prezentowanej w walkach z rybą nie zostało w Kowalskim już nic.

Tymczasem z szumiącego nad stokrotkami gaju wyszedł kolejny nieznajomy i obrawszy azymut na Kowalskiego niespiesznie począł się przybliżać.
– Rybki łowimy, przyjemnie odpoczywamy, świeżym wiaterkiem się cieszymy, co.

Blog siedziskoempty snippet

My secret life

Skręca się mu ogon, co powoduje okropny ból. Następnie krowie wiąże się wszystkie cztery nogi i ściąga je razem co powoduje upadek zwierzęcia i coraz większy stres, panikę, łzy. Na rogi zakłada się sznur i ciągnąc go przechyla się głowę do tyłu, aby naprężyć gardło. Wtedy podchodzi rzeźnik i jednym pociągnięciem ostrego noża przecina mięśnie, tętnice, tchawicę, żyły, przełyk - tak, by nie uszkodzić rdzenia kręgowego. Powolna agonia następuje bardzo długo,
zwierzę jest w pełni świadome. Dogorywanie trwa od 15 do 20 minut.
W USA zwierzęta przeznaczone na ubój rytualny zaczepia się za tylną nogę i podwiesza na haku, gdzie wiszą głową w dół w pełni świadome od kilku do kilkunastu minut. Zwierzę zwisające głową w dół, z naderwanymi stawami, często ze złamaną nogą, skręca się dziko z bólu i przerażenia, tak, że czasem trzeba mu unieruchomić szyję lub wstawić w nozdrza metalową klamrę, by rzeźnik mógł poderżnąć mu gardło jednym podcięciem, jak nakazuje religijny rytuał.
Konfucjusz powiedział kiedyś: "Ktoś, kto słyszał krzyk zabijanego zwierzęcia, nie będzie w stanie jeść mięsa".
George Bernard Shaw zapytuje.

DEAR-DIARY

Wprawne ręce myśliwego tną ciało, oddzielają wartościowe kawałki od bezwartościowych, choć dla ciebie one wszystkie są równie cenne.

Gdy byłam dzieckiem, zastanawiałam się, jakby to było- polizać ciepły brzuch zwierzątka- od wewnątrz. Czy jest słony, jak ludzka krew? Już nie żyło, ale nadal zadawało się piękne i ciepłe... I nigdy nie było mi smutno, gdy je widziałam, wiszące na drewnianym trzepaku, do góry nogami, nagie, częściowo już odarte ze skory czy futerka. Taka była kolej rzeczy.
Wychowałam się w rodzinie, gdzie polowania należały do tradycji. Na wsi ubój zwierząt jest codziennością. A fascynacja dziecka nie zna żadnych zasad. Fascynacja pięknem w ogóle ich nie zna!
Teraz też czułam zachwyt. Kazano mi zebrać i wyrzucić kosz śliskich, zaróżowionych odpadków. Każda część, każdy organ miał inny kolor, każdy był kompletny. Długo trzymałam je w dłoniach. Pachniały mrozem. Byłam ciekawa, jak smakuje surowe mięso, i pewna, ze w innych okolicznościach bez wahania zatopiłabym zęby w kuszącej zdobyczy.

* * *

Wciąż myślę o kimś, kogo czasem odwiedzam w jego małym, ładnym domku. Nie łączy nas wiele,.