O czym chcesz poczytać na blogach?

Ubezpieczenie mieszkania

Ubezpieczenie mieszkania

Zdarzenia losowe takie jak: zalanie, pożar,zwarcie instalacji elektrycznej, a nawet wylanie się wody z prali, czy też rozmrożenie lodówki czy zamrażarki. Oczywiście możemy również ubezpieczyć mieszkanie od kradzieży, zbicia szyb czy innych elementów szklanych, dewastacji oraz wielu innych zdarzeń. Oferta ubezpieczeniowa jest naprawdę szeroka i jest w czym wybierać, aby dopasować ubezpieczenie do swoich potrzeb. Dodatkowo przy ubezpieczeniu mieszkania możemy wykupić ubezpieczenie OC w życiu prywatnym które chroni nas, gdy to my np. zalejemy mieszkanie sąsiada bo u nas pękła rura lub też wyrządzimy osobom trzecim jakąkolwiek inną nieumyślną krzywdę. Czy ubezpieczenia mieszkania są drogie ?, wbrew temu co sądzą Polacy takie ubezpieczenia nie są drogie. Przeciętna składka ubezpieczeniowa wynosi około sto złotych.

Ubezpieczenia domu i mieszkania

Oczywiście szkoda mi było nawet kilkudziesięciu złotych na ubezpieczenie swojego mieszkania, bo po co? Zawsze miałem ważniejsze wydatki. Nie doceniałem wartości, którą posiadam i nie zdawałem sobie sprawy, jak łatwo mogę ją stracić.

Posiadam mieszkanie i kilka lat temu pęknięta rura doprowadziła do zalania.
Niestety nie posiadałem ubezpieczenia mieszkania, a szkody były całkiem dotkliwe. Woda wszędzie w mieszkaniu spowodowała, że zaczął odpadać tynk oraz kafle. Zalane były także klepki parkietu i potrzebowały wymiany. Dodatkowo szafka oraz ważne papiery w niej się znajdująca, a także zniszczona wywołanym przez wodę spięciem zmywarka. Likwidacja uszkodzeń była sporym wydatkiem, a mogłem temu zapobiec kupując ubezpieczenie mieszkania.

Zdecydowałem nie kusić więcej losu i je wykupić. Poszukując ubezpieczenia mieszkania trafiłem na kalkulator ubezpieczeniowy. Dzięki niemu dowiedziałem się sporej ilości faktów o ubezpieczeniach mieszkania. Przy okazji umówiłem się na spotkanie z ubezpieczeniowcem oraz kupiłem polisę. Jej cena nie była zbyt.

co przyniesie przyszłość - Onet.pl Blog

Do swojego szefa by poinformować go o tym co się stało, w końcu to mieszkanie służbowe i to on jest jego właścicielem. Zapytałam się również o to czy jest ono ubezpieczone. Zapewnił mnie o tym, że jak najbardziej jest i mam się niczym nie przejmować. To mnie troszkę uspokoiło, choć jak się potem okazało nie na długo. Popołudniu zadzwonił do mnie szef i powiedział, że ubezpieczenie mieszkania wygasło niecały miesiąc temu więc nie ma co liczyć na kasę, która pokryję koszty remontu. Po prostu myślałam,że się zabije. Pluję sobie w twarz, że sam wcześniej nie pomyślałam o tym ubezpieczeniu i dopilnowaniu by było opłacone. Ale teraz to już nie ma większego znaczenia, bo czasu nie cofnę. Mam nauczkę na przyszłość.

 

Frugalistka praktykująca

Jesienią jakoś drastycznie wzrosły na to wydatki. Ale marzę o serii masaży...

Wydatki domowe - co miałam kupić, kupiłam. Chociaż jak znam życie, to może mi wpaść w oko jakiś drobiazg do ozdoby, poduszka, świeczka... Jedyna rada, to unikać sklepów. W listopadzie mam do zapłaty ubezpieczenie mieszkania. A wcześniej czeka mnie wymiana pionów i chyba wydatek na fachowca od płytek etc. (ale na to mam odłożone).

Na chemię wydaję mało (magiczne ściereczki z mikrofibry są świetne) i tu się raczej nic nie zmieni.

Szkolenia z inwestowania

owe są nadzwyczaj często. Uprzednio przed szkoleniami samemu warto rozejżeć się i zauważyć jakie faktory oddziałują na cenę działek, mieszkań. Należałoby przetrząsać statystyki ewaluacyj posiadłości, które zmieniają się nader cyklicznie w zależności od koniunktury. Następny faktor, jaki prawdopodobnie może pomóc nam w prognozowaniu inwestycji może być wartość ubezpieczenia mieszkania. Wskazane jest sprawdzić jak wiele kosztuje zabezpieczanie bliźniaczego mieszkania w różnorakich prowincjach miejscowości to raczej da powszechny ogląd jak postrzegają to fachowcy z instytucyj ubezpieczeniowych. Jak już w uprzednich notkach wzmiankowałem nim zdecydujemy się na jakieś kursokonferencje należałoby rozejrzeć się na forach za odpowiednimi dla nas, ale nie.

O ubezpieczeniach, OC Warszawa, ubezpieczenia Warszawa - bloog.pl

O ubezpieczeniach, OC Warszawa, ubezpieczenia Warszawa

Kategorie
  • wszystkie

Wyjazd

środa, 17 listopada 2010 9:41

Postanowiłem wyjechać znowu z mieszkania. Po ostatnim wyjeździe do rodziców nie mogę usiedzieć w domu. Tym razem moim.

Swoją dziewczyną do kina na film. Oczywiście, popcorn, cola i te sprawy. Zdecydowaliśmy pojść na "The social network". Moja dziewczyna jest wielką fanką facebook'a, zresztą ja też często go odwiedziam, więc wielkiego wyboru nie było. Oglądamy film. Wspaniale zbudowane postacie, film prosty, fajny pomysł. W pewnym momencie była rozprawa sądowa. Pierwsza moja myśl: gdyby wziął ubezpieczenie Warszawa to by do tego nie doszło. Załamałem się, a moja dziewczyna się roześmiała. Chyba poproszę szefa o urlop.Podziel się:

Praca komornika

piątek, 29 października 2010