O czym chcesz poczytać na blogach?

Ubezpieczenia społeczne

Telewizja Podatkowa TV

  • leczer
  • Opublikowany Kwiecień 18, 2010 o 5:30 pm
  • Link
  • Odpowiedz

  Witam,
  pani z telefoniczmej informacji podatkowej poinformowała mnie, że składek na ubezpieczenie społeczne zapłaconych w UK nie można odliczyć od przychodu osiągniętego w UK ponieważ dochód tam osiągnięty jest zwolniony z opodatkowania. Jest on liczony tylko do wyliczenia stopy opodatkowania polskich dochodów (metoda wyłączenia z progresją).
  Nie wiem czy to nie ona ma racje?

Sprawy globalne i własne - Onet.pl Blog

Prawicę w innym okręgu. I teraz pod nowym pięknym szyldem Palikota zaczynają się gromadzić działacze ostro przez JKM krytykowanego SLD.
Do klęski przyczynił się również na parę innych sposobów. Na przykład czepiając się walki z pedofilią (swoją drogą, czy rząd osiągnął cokolwiek na tym polu?). Albo nazywając czymś hitlerowskim ubezpieczenia społeczne. Ja obowiązkowego ZUS wcale nie popieram, niestety, ubezpieczenia społeczne były wynalazkiem Bismarcka a nie Hitlera. Zgodnie z logiką Mikke można hitlerowcami nazywać fanów owczarków niemieckich, bo Hitler też takiego miał. Ludzie widzą takiego i myślą "wariat". Nikt nie musi złośliwie obcinać jego wypowiedzi w telewizji.

nicmadrego

Dożyjemy, to nie dostaniemy nic. Nie wiemy od kogo, bo niestabilna sytuacja polityczno gospodarcza naszego kraju nie gwarantuje istnienia ZUSu za kilkadziesiąt lat. Nie wiemy co, ani ile, bo któż to może wiedzieć, jak będą wyglądały stawki emerytalne, gdy dzisiejsi dwudziestolatkowie zaczną przechodzić na emerytury. Nikt o zdrowych zmysłach nie zawarłby z nikim takiej umowy. Dlatego ubezpieczenie społeczne jest przymusowe.

Gdybym zaczęła już dziś odkładać na lokatę pieniądze, które odbiera mi ZUS – za czterdzieści lat miałabym zgromadzone około 404 000 zł. Ładna sumka, którą mogłabym zużytkować czekając na śmierć. Gdybym jednak nie doczekała sześćdziesiątki, moje dzieci odziedziczyły by po mnie zebrane pieniądze i.

Old Bear - bloog.pl

Państwie, które dużo zabiera niewiele dając w zamian.
    Dlatego właśnie władza chce dać obywatelom możliwość dokonania wyboru: ci, którym to odpowiada mogą żyć według starych zasad, a ci, którym to nie odpowiada mogą zrezygnować z dobrodziejstw oferowanych przez państwo, jak bezpłatna służba zdrowia, bezpłatna oświata, przymusowe ubezpieczenie społeczne, przymusowe ubezpieczenie OC, jeżeli ktoś posiada samochód... W zamian za rezygnację z usług państwa, są zwolnieni z dotychczasowych opłat. Nie będą płacić na ubezpieczenie emerytalne, zdrowotne, nie będą płacić VATu, akcyzy i stu innych podatków. Podatki oczywiście będą płacić, ale tylko na dobro wspólne, czyli wojsko, administrację.