O czym chcesz poczytać na blogach?

Tynkowanie

Żabcia i Misio - Onet.pl Blog

W upalny dzień. Ostatnio  jednak zauważyliśmy na niej trochę mszyc. Niektóre zacienione iglaki miały bardzo mały przyrost. Na dodatek woda spadająca z jej liści lądowała na domku, aż mech porósł na ścianie. Trzeba to wysuszyć. Całe szczęście z doświadczenia wiemy, że wycięcie (nawet do samej ziemi) leszczyny jej nie szkodzi. Żeby się jej pozbyć, trzeba wykopać z korzeniami. Zdecydowaliśmy przyciąć na ok. 1 m. ten 20letni krzew. Na pewno odrośnie, a iglaki zdążą nadgonić.

Mamy piękne jabłka. Papierówki ogromne. W dzień kiedy je zebraliśmy, Micho robił coś przy rurkach w piwnicy. Udało mu się zasłyszeć rozmowę o tych jabłkach. Rzeczywiście szkoda drodzy państwo, byliśmy pierwsi. Musicie obejść się smakiem. Proponuję papierówkę zasadzić na własnej działce =).

W zeszłym roku obcinaliśmy też brzoskwinie. Jedna odrosła i już w tym roku ma piękne owoce!

Czasem bywa tak, że chwasty giną od oprysku, a czasem nie. Cóż u nas nie wszystkie zginęły, więc pozbyliśmy się ich ręcznie.  Trawnika jeszcze nie będzie, bo… ale to na koniec.

Róże nie są jeszcze okazem zdrowia, ale kwitną – nie wszystko stracone.

Woda w jeziorze jest nawet ciepła i bardziej czysta niż w zeszłym roku.

Najlepsze na koniec – będzie tynkowanie, oby tylko pogoda dopisała. Zdjęcia będą po tynkowaniu.

Ministranci z Sochaczewa (NEW - AGE) - bloog.pl

Mszę św. rozpoczęliśmy o 21.00 poświęceniem ognia


Ludzi było jak na Wielkanoc, cały kościół mimo, że pora była późna...Po raz pierwszy zadzwonilismy nowym dzwonem Janem Pawłem II


Nasz kościółek z placu budowy przeobraża się coraz bardziej w budowlę sakralną
Podziel się:
Trackback: http://bloog.pl/id,3113265,trackback

komentarze (1) | dodaj komentarz

Rekolekcje...

środa, 19 marca 2008 16:33
    Dziś w parafii mamy zakończenie rekolekcji, głosił je salezjanin o. Michał. Zadowalający był udział wiernych (wczoraj było na Mszy św 58 osób - to prawie połowa całej mojej parafii)
A jeśli chodzi o budowę kościoła to jesteśmy w trakcie tynkowanie, kładzenia płytki na podłogę, wstawiania drzwi, budowania ołtarza przed i po.

hodowla glonojadów - Onet.pl Blog

Pilnowany cały czas przez samca, który nie pozwala rozpraszać się bardziej ciekawskim maleństwom.

Może się zdażyć, iż niektóre samce okażą się wrednymi tatusiami, porzucą ikrę i nie będą chciały się nią opiekować. Co wtedy robić? Poprostu musimy sami wysiedzieć jaja. Czyli: przenosimy ikrę do malego akwarium i bardzo bardzo intensywnie napowietrzamy wodę podnoszą temperaturę wody nawet do 30ºC. Ikra nie może oczywiście "fruwać" po całym baniaczku. Ja w tym celu z kawałka plastikowej siatki do tynkowania utworzyłem coś w rodzaju w miarę gęstego sitka, umieszczałem tam ikrę i taką konstrukcję mocowałem na wprost wylotu z filtra napowietrzającego wodę. W ten sposób udawało mi się już kilkakrotnie doprowadzać do wylęgu z takiej porzuconej ikry ok. 95% młodych.

Zdarzają się również samce nadopiekuńcze, niepozwalające na opuszczenie grotki przez młode, które zużyły już swoje żółtka. Trzeba wtedy takiego samca siłom i godnościom osobistom usunąć ze zbiornika.

Młode rybcie można właściwie skarmiać.

Posadzki maszynowe – Wszystko o podłogach i posadzkach

Ogólnie o posadzkach przemysłowych

Posted on Sierpień 7, 2009. Filed under: Podłogi, Posadzki | Tagi: Podłogi, Posadzki, posadzki maszynowe, wylewanie posadzki |

Podobnie jak w przypadku ścian i sufitów, gdzie niezbędnym elementem jest tynkowanie, także kładzenie posadzek jest bardzo ważną częścią budowy domu. Wylewanie posadzki można wykonać na różne sposoby, ale niezbędne jest wynajęcie profesjonalnej firmy, która wykona całą niezbędną pracę szybko i solidnie.

Posadzka przemysłowa jest poziomym elementem budynku, ostatnią zewnętrzną warstwą podłogi. Najczęstszą metodą wylewania posadzki jest dzisiaj posadzka maszynowa, a same posadzki wykonuje się najczęściej z betonu lub też z żelbetonu. Czasami jednak wciąż można znaleźć nawiązania do tradycyjnych form kładzenia posadzek, które robione są z cegły bądź drewnianych kostek. Wylane podłoże niekoniecznie musi być piękne i estetyczne, toteż najczęściej stosuje się różnego rodzaju okładziny, wykonane.

- bloog.pl

Okien


Podziel się:
Trackback: http://bloog.pl/id,3926185,trackback

Napisali do mnie (1) | Napisz i Ty

idzie zima

sobota, 22 listopada 2008 17:14

pierwszy szron, na oknach...

...i dachu

palimy już w piecu :-)


Podziel się:
Trackback: http://bloog.pl/id,3926117,trackback

Napisali do mnie (0) | Napisz i Ty

tynki położono

sobota, 22 listopada 2008 17:06

wejście do domu, ładnie, równo. do tynkowania było 485 metrów, bez ścianek kolankowych

narożniki idealne