O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Tynki

Czeka cię budowa domu lub remont mieszkania? | Kompendium Budowlane jest nowym miejscem w sieci, stworzonym z myślą o każdym, kto buduje, wykańcza i remontuje (zarówno z pomocą fachowców, jak i samodzielnie) lub też ma te działania w planach. Kompendium,

Otóż może i to z powodzeniem.

Sam przekonałem się o tym podczas remontu mojego mieszkania. Bardzo sceptycznie podszedłem do propozycji fachowca, aby właśnie tynkiem mozaikowym wykończyć pewne mniejsze elementy pomiędzy kaflami. Ostatecznie dałem się przekonać i nie żałuję. Poniżej 2  ujęcia z mojej łazienki

Wykończenie półeczki pod lustrem

.

Wykończenie tynkiem mozaikowym odcinka tylnej ściany wnęki (z płyty kartonowo-gipsowej, za którą schowane są rury)

Tynki mozaikowe, to także świetne rozwiązanie do kuchni, dobrze komponują się z płytkami ceramicznymi i kamiennymi. Sceptyków zaskoczy fakt, że „kamyczki” z powodzeniem stosowane są nawet w salonach, gdzie szczególnie popularnym rozwiązaniem jest dekoracja obudów kominkowych (znacznie tańsza od marmurowej).

Ciekawą ofertę tynków mozaikowych posiada polski producent Malfarb, który proponuje dwa produkty przeznaczone zarówno do zastosowań.

Nasz kawałek nieba

RSS
piątek, 09 października 2009
1.04.2009

Wiosna przyszła a wraz z nią nasi tynkarze
Dzisiaj zaczęli tynkować - podobno ma im się zejść ze 2,5 - 3 tygodnie.

Sporo myślelismy nad tynkami - w pierwszej wersji miały być tynki kwarcowe kładzione ręcznie, potem zobaczyliśmy takie tynki u znajomego i zmienilismy zdanie. Postanowilismy położyc zwykłe szare cementowo wapienne a na to szlichę gipsową, ale tylko tam gdzie to będzie konieczne. Potem nastąpiła kolejna zmiana decyzji - kolega męża namawiał nas na tynki maszynowe na białym cemencie. Prawie się skusiliśmy, ale pojawiło sie małe ale - a nawet dwa. Po pierwsze - zobaczyłam tynki u kolegi - nie spodobały mi się, moim zdaniem nadaja się do gipsowania. Co prawda kolega tłumaczył, że u niego to blok - robota dewelopera - niby robili koledzy (bo znajomy jest.

Duchowy Dom – Dom z duszą

W Jabłonnie k. Warszawy »

Budowa domu w technologii straw bale

Naturalny, ekologiczny, energooszczędny dom w organicznej architekturze.

Warsztaty – Słoma jako naturalna izolacja i wypełnienie ścian konstrukcji drewnianej.
Warsztaty – Naturalne tynki ze słomy, gliny i piasku.

Zapraszamy na praktyczny warsztat z naturalnego budownictwa – Jabłonna 25 km od centrum Warszawy.

Budujemy dom z drewna, słomy i gliny. Jeśli chcesz zobaczyć i sprawdzić jak powstaje ekologiczny domu o wyjątkowej architekturze, chcesz poznać bliżej technologię, ciekawią cię oddychające ściany, chcesz doświadczyć radosnej i twórczej atmosfery budowy i spędzić czas w ciekawym towarzystwie, przyłącz się do naszej budowy. Chętnych doświadczenia ekologicznej budowy i lepienia ścian z gliny zapraszamy każdego dnia.

.

Nie tylko pieski blog - bloog.pl

Każdy może sobie dzięki tym poprawić wygląd zewnętrzny budynku, bo raczej wewnątrz ich się nie stosuje tego materiału, chociaż zdarzają się takie koncepcje, gdzie bonie są po prostu wykładane wewnątrz mieszkań. Jest to coś bardzo istotnego i każdy powinien na to zwrócić uwagę.

Podziel się:
Tagi: bonie
Trackback: http://bloog.pl/id,330612531,trackback

komentarze (0) | dodaj komentarz

Sonaspray - tynki dźwiękochłonne

piątek, 25 listopada 2011 9:15
Sonaspray to tynki akustyczne produkowane przez amerykańską firmę ICC, czyli International Cellulose Corporation. Tynki Sonaspray to bezspoinowe tynki dźwiękochłonne, które przeznaczone są do pokrywania sufitów i ścian. Sonaspray to tynki, które zawierają.

Magda Umer i Andrzej Poniedzielski - bloog.pl

A z tym jest kupę roboty. Dawno nieuprawiane pole. Ugór.

Jeremi często powtarzał, że mądrość to jedyna uroda starości. Szkoda.

Z powodów estetycznych i z trudną do ukrycia niechęcią - spróbuję zmądrzeć. 

PS Ciesz się, że masz jeszcze włosy do wytrzepywania tynku. Bo Piotruś Machalica powiedział do mnie przedwczoraj, po nagraniu: a teraz sobie pojadę.

No i po wakacjach. Piszę do Ciebie w stanie popowrotowym. Kiedy to na człowieka powracającego sypie się niezabezpieczony przed wyjazdem tynk z nieremontowanego, jeszcze wcześniej, sufitu. Uczucia wtedy są tzw. mieszane. Radości posiadania domu z tynkiem, towarzyszy zdziwienie, a i dyskomfort - posiadania go we włosach.

Czasem, w mojej do Ciebie korespondencji długo i zamaszyście pisałem o tym co za chwilę do Ciebie.

Norbert Blog - bloog.pl

Podobnych, znajdujących się na osiedlu, warto dokonać pewnych zmian, wybierając do tego celu bonie.
Ponieważ termin ten nie jest powszechnie używany, warto powiedzieć kilka słów o tym, czy w ogóle są bonie? Otóż bonie to elementy sztukaterii, czyli pewne części ozdobne, które można umieścić na elewacji, aby nadać jej nowy, niepowtarzalny wygląd. Ponieważ bonie występują w różnych kształtach każdy właściciel nowego domu, znajdzie ten, który doskonale wkomponuje się w projekt i nie będzie stanowił sztucznego motywu, który nie tylko nie dodaje uroku, ale wręcz niszczy jego estetykę. Ponieważ bonie to elementy, nadające ekskluzywności, klasycznego, eleganckiego wyglądu wybierać powinni je ci, którzy planują osiągnięcie takiego efektu. Jeśli jesteśmy o tym przekonani, warto wybrać takie rozwiązanie, a z pewnością rezultaty przejdą nasze najśmielsze oczekiwania.

Podziel się:
Tagi: bonie
Trackback: http://bloog.pl/id,330612530,trackback

komentarze (0) | dodaj komentarz

Czy tynki akustyczne dostępne są na polskim rynku?

budowlanka | e-blogi.pl

O podobnym zastosowaniu jak przygotowane od podstaw na miejscu budowy,
          o suche mieszanki do szpachlowania ścian,
          o zaprawy klejowe do przyklejania np. płytek ceramicznych,
          o zaprawy klejowe do łączenia elementów np. bloczków z pianobetonu,
          o cienkowarstwowe wyprawy tynkarskie oparte na żywicach akrylowych i innych do wypraw zewnętrznych i wewnętrznych (w tym tynki na warstwie ocieplenia),
          o zaprawy do wykonywania posadzek (jastrychów) jako podkładów pod podłogi itp.,
          o zaprawy bezskurczowe do napraw, uzupełnień elementów budowlanych (betonowych),
          o inne.

Skomentuj [0]

Wapno 2011-03-22

Odmiany wapna są różne. Między.

Tynki maszynowe

Z dachu lepiej widać

Oburzeni, już naród powstaje, już myśli, jak tu się ogryźć.

A zrobić to ciężko. Bo Niemiec stereotypowy jest przeciwieństwem Polaka. Nudny, regulaminowy, sztywny i dobrze ułożony, do tego wyrzuca z siebie przeraźliwie długie słowa z wdzięcznością karabinu maszynowego. I dobre samochody robi, i ma fajne autostrady. Weź tu z takim konkuruj, jak u nas wieczny burdel, kombinatorstwo, tumiwisizm i brak zorganizowania. Bo my, panie, to w narzekaniu jesteśmy najlepsi (w piciu wyprzedzają nas Rosjanie). W dodatku służymy im za tanią siłę roboczą - reperujemy samochody, kładziemy tynki, malujemy ściany, podcieramy tyłki seniorom. W każdej liczącej się sprawie jesteśmy gorsi, a ambicja boli i żądzą zemsty dyszymy. Trzeba się jakoś odegrać, a skoro nie ma sensownych dziedzin, w których jesteśmy dobrzy, to im jedziemy po kobietach.

.

I've thrown myself in too many words, hold me, I'm drowing, hold me - Onet.pl Blog

Samobójców.
Lichtenberg jest jedną z najbardziej peryferyjnych stacji w Berlinie i jest przy tym stacją najbardziej zaniedbaną. Odbierając sobie życie na stacji Berlin Lichtenberg, ma się wrażenie, że pozostawia się za sobą szary, brudny, śmierdzący moczem, obdrapany z tynku świat pełen śpieszących się smutnych lub nawet zrozpaczonych ludzi. Zostawić ta¬ki świat na zawsze jest o wiele łatwiej.
Wejście po kamiennych schodach na peron jedenasty jest ostatnim wejściem w tunelu między halą kasową i zamykającym go pomieszczeniem.Czwarty na peronie jedenastym.”*
,
Chłodny grudniowy wiatr, delikatnie kołysał kartami powieści, jakby cichym czumem zaczytany, w kolejne wersy zapominał o gwarze pędzących pociągów, które zgodnie z treścią powieści, tak wiele serc już zabrały. Mocny napór, maszynowego powietrza wytrącił z drżącej dłoni, żółto brązowy kwiat słonecznika, który upadł pod ostatni z masywnych wagonów, pozostawiając po sobie jedynie cichy świst powietrza i kilka poszarpanych, ciężkimi metalowymi kołami płatków, które silnym kontrastem.