O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Tynk

Docieplenia, dociepleniowiec,Wrocław - Onet.pl Blog

Zabezpieczenie dowolnej powierzchni ściany przed powstawaniem pęknięć
- możliwość tworzenia bardzo dużych szczelin dylatacyjnych
- szczególnie polecany do renowacji i wykonywania nowych dociepleń na dużych powierzchniach ścian np. bloki mieszkalne, itp.

 
  

Listwa PCV zakończeniowa 3mm elewacyjna z siatką

Listwa zakończeniowa 3mm elewacyjna z siatką wykonana z PCV, łatwa w montażu poprzez zatopienie w kleju, stosowana jest jako oddzielenie tynku od innych elementów budowlanych.

Doskonale zabezpiecza krawędzie elewacji, wykonana jest z wysokiej jakości PCV odpornego na czynniki atmosferyczne i promienie UV.


 

Listwa PCV zakończeniowa do folii fundamentowej

Listwa zakończeniowa do folii fundamentowej służy do zabezpieczania górnej krawedzi folii fundamentowej.
Profil zakończeniowy do folii funadmentowej ze względu na zastosowanie PCV jest łatwy w.

KAN-REMO | REMONTOWE ELDORADO

- zwykłe – o grubości warstwy powyżej 6 mm,

- cienkowarstwowe (gładzie) – o grubości warstwy do 6 mm;

3) rodzaju wypełniacza:

- zwykłe,

- lekkie – zawierające kruszywa lekkie (o gęstości nasypowej poniżej 800 kg/m3);

4) przeznaczenia:

- zwykłe,

- specjalne – wykazujące właściwości specjalne, wśród których mamy:

– tynk o zwiększonej twardości powierzchni (B7),

– tynk (zaprawa) z włóknami (C1),

– tynk do izolacji akustycznej (C3),

– tynk do izolacji cieplnej (C4),

– tynk ogniochronny (C5);

Do tynków gipsowych zalicza się również tynki gipsowo-wapienne oraz anhydrytowe, które mają podobne własności i zastosowanie.

Tynki gipsowe należą obecnie do najczęściej wykonywanych wypraw ścian i sufitów. O ich popularności zdecydowała przede wszystkim łatwość nakładania, krótki czas wysychania i możliwość uzyskania całkowicie równej, gładkiej powierzchni. To niewątpliwe zalety jednak nie da się ukryć, że w porównaniu z tynkami tradycyjnymi mają niższą odporność na długotrwałe zawilgocenie oraz uszkodzenia.

perlitowewylewki - Onet.pl Blog

1. Nalać zalecaną ilość wody do mieszania, tj. 0,7 - 1,04 l wody na 1 kg suchej mieszanki poliuretanbetonu
2. Dodawać stopniowo poliuretanbeton i mieszać, dopóki nie powstanie zbita masa betonu aż do wymaganej przez nas konsystencji;
3. Optymalny czas mieszania wynosi 3 min.;
4. Maksymalny czas mieszania wynosi 30 min.
 
Szczegółow szukajcie na stronach daxnera już samodzielnie.

Ja jednakże polecam Waszej szczególnej uwadze lekturę zakładki traktującej o tynkach wewnętrznych CELULOZOWYCH

"...Tynk celulozowy - czytam na stronie "Technický list" - przeznaczony jest do bezpośrednich powierzchniowych wykończeń podkładów cementozrębkowych i cementowiórowych, płyt betonowych i cegieł kształtówek, żelaznych belek, murów ceglanych oraz betonu komórkowego.

Tynk nakładamy bez pierwotnego powlekania gruntowego, dzięki swoim zdolnościom zasklepiania popękanych powierzchni.

Rozbudowa domu - Onet.pl Blog

272829
30      
  Szukaj


06 czerwca 2009
66 dzień prac, tynki c.d.

Wykańczam dom

   Przejdź do wpisu „Kolejny trudny dzień, podczas którego nie obyło się bez problemów.”
  • Dodaj komentarz do wpisu „Kolejny trudny dzień, podczas którego nie obyło się bez problemów.”
 • piątek, 06 kwietnia 2012
  • Co powiecie na tynk japoński w przedpokoju?

   Przez dość długi czas szukałam wraz z mężem właściwego wykończenia dla naszego przedpokoju, a konkretnie dla jego jednej ściany. Farby, tapety, panele... niby wszystko elegancko wygląda, są różnorodne wzory, lecz... no właśnie. To nie było to czego szukaliśmy. Ostatecznie zobaczyłam pewien tynk, nazywany tynkiem japońskim, który idealnie spełniał nasze oczekiwania (przyznaję, że w szczególności moje). Poczytałam troszkę o nim i dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy.

   Tego rodzaju tynk nadaje się.

 • Jak powinno wyglądać Twoje mieszkanie.

  Się brać pod uwagę sporo czynników, posiadających wpływ na czas i funkcjonalność użytkowania podłogi. Podstawowym z ważniejszych czynników jest wilgotność : zawsze musimy mieć świadomość faktu, iż nadmierna wilgotność podłoża lub też powietrza może znacząco wpłynąć na skrócenie żywotności parkietu czy paneli.


  W dniu dzisiejszym mając chwilę czasu przeczytałam pokrewne do mojego teksty, na które można rzucić okiem :
  Znowuż przekonałam się, że podłoga jest dobrym miejscem do ćwiczenia.

  Ale cudowny dzionek ...
  Ogrzewanie, tynki, wylewki oświetlenie, instalacje,... od czego wypadałoby zacząć ?
  02:23, ewelina-gdynia
  Link Dodaj komentarz »
  wtorek, 28 lutego 2012
  Malowanie wnętrza ...
  Od kiedy zajmuje się wykańczaniem mojego mieszkania, ciągle dochodzę do wniosku, iż tak naprawdę nie.

  Tynk akrylowy

  Paznokcie, tipsy, zdobienia... - Onet.pl Blog

  Wiosna:)
  Wiosna pełną parą....

  Paznokcie wykonane z akrylu w stylu wiosennym....:)zdobienie zwane przez moje klientki"tynkiem":) Czerwono-różowo-pomarańczowe.....jak widać:) i troszke brokatu pod zdobieniem:) 

                  

  kittyhawk at ownlog '06

  Wsiąkającą w grunty. Ocieplamy nie tylko ściany budynków ale również fundamenty, podłogi,i stropy, stropodachy, mostki termiczne, jest to poważny wydatek ale istotna grupa materiałów budowlanych ze względu na zapewnienie ciepła w domu. Wybór tynków na rynku jest bardzo duży, zależnie od upodobań i możliwości inwestora, można wybrać tynki: zwykłe, tynki o fakturze specjalnej, tynki szlachetne (mineralne). Oparciem dla konstrukcji podłogi jest podłoże, które może być z warstwy betonu ułożonego na gruncie, strop lub płyta betonowa ułożona na warstwie izolacji. Przed malowaniem wybieramy wśród materiałów budowlanych środki do gruntowania, a następnie farby: suche, farby gotowe (ftalowe, lakiery, emalie, farby emulsyjne i silikonowe, akrylowe i inne).


  Sufity podwieszone


  Link 11.12.2007 :: 14:34 Komentuj (0)

  Sufity podwieszone charakteryzują się szybkim montażem, są lekkie, niepalne, jest uniwersalne, elastyczne. Taki sufit jest bardzo trwały, ma.

  Tynk mineralny

  Mąż żona syn i pies - bloog.pl

  Świetnie sobie z synkiem radzimy. Po tym telefonie śmiałam się i płakałam na przemian. Rozbroila mnie!! Po tekstach o pomocy gdzie nie byli o to proszeni w sytuacji kiedy mogłaby być rzeczywiście ta pomoc potrzebna, A ich wnuk przez dwa miesiące mógłby jeść tynk ze ściany ona pyta czy mamy na chleb. NIE DZIĘKUJĘ!!! PORADZIŁAM SOBIE!!! I jestem z tego dumna. Przyjechała po tym telefonie a jej wnuk uciekł bo dla niego to była obca pani.Teraz Niusiek ma 4 lata, zna dziadków bo nigdy nie broniłam im kontaktów i przy nim.Zezłościłam. Bo dlaczego tylko ja mam dbać o związek. Układ powinien działać w dwie strony. Prosty przykład ostatnie walentynki. Kiepsko z kasą ale ja bo kocham męża chociaż coś zrobiłam. Cos z niczego To koreczki  to owoce  nawet może być woda mineralna jak nie ma na wino ale w kielszkach a nie w szklance. I świece i obrus a mąż co? DZięki ale nie miałem kasy i nic ci nie kupiłem i wręcza mi dodatek z jakiejś gazety o masażu erotycznym. Po to abym ja gonpomasowała bo przecierz nie on mnie!!! I siedzę.

  domydrewniane.blog

  I dachu). Zapewniają zdrowy i przyjazny mikroklimat, są bezpieczne oraz trwałe, a ponadto potrafią być energooszczędne.

  Między elementami konstrukcji domów drewnianych umieszcza się izolację termiczną (w postaci wełny mineralnej i folii paroizolacyjnej bądź wiatroizolacyjnej).

  Elewacje domów drewnianych (zewnętrzne części ściany budynku wraz ze wszystkimi występującymi na niej elementami) wykańczane są poszyciem z desek, tynkiem strukturalnym sylikonowym lub akrylowym (nakładanym na styropian), cegłami klinkierowymi, twardą wełną mineralną albo płytami poliuretanowymi.

  Wnętrza domów wykańcza się najczęściej płytami.