O czym chcesz poczytać na blogach?

Tygrys

Całe moje zycie i cos jeszcze

Słabszy niż u psów. Do rozpoznawania zapachów wykorzystywany jest pomocniczo narząd Jacobsona. Podobnie do lwów, aby ułatwić dopływ powietrza do receptorów węchowych, tygrysy otwierają pysk i wysuwają język w charakterystycznym grymasie.

Jak wszystkie wielkie koty z rodzaju Panthera, tygrys potrafi ryczeć. Głos ryczącego króla dżungli słyszany jest z odległości 3 km. Tygrys potrafi też świetnie pływać, a płynąc może zabić ściganą ofiarę. Bardzo dobrze czuje się w wodzie, potrafi przepłynąć rzekę o szerokości 6-8 km, a z nurtem rzeki 29 km.

Budowa siatkówki oka umożliwia tygrysom widzenie w ciemnościach (widzą sześciokrotnie lepiej niż człowiek). Obecność dobrze rozwiniętych pręcików wskazuje na możliwość widzenia barw.[potrzebne źródło] Tygrysy mają okrągłe źrenice i żółte tęczówki. W nocy światło odbite od oczu tygrysa przybiera kolor od czerwonożółtego do niebieskozielonego – w zależności od źródła światła i kąta jego padania. Na zdjęciach robionych w świetle lampy błyskowej powstaje tzw. efekt czerwonych oczu. Tygrysy, jak wszystkie koty, mają oko osłonięte przesłoną.

Tygrysy - najpiękniejsze koty świata - Reklama mojego bloga - bloog.pl

niedziela, 13 maja 2007 20:27

  Podziel się:
Trackback: http://bloog.pl/id,1849540,trackback

Oni posłuchali rady! (3) | Tygrys czeka też na Ciebie!!

Tygrys biały - skarb Azji

środa, 09 maja 2007 15:00

Narodowym skarbem Indii jest rzadko spotykany biały tygrys, który swój wygląd zawdzięcza zmutowanemu genowi recesywnemu. W roku 1951 w indyjskich lasach Rewa schwytano białego tygryska. Później jego normalnie ubarwiona partnerka urodziła zwyczajne kocięta. Gdy jednak.

dzikie zwierzenta

Odnaleziony na stanowisku Trinil na Jawie. Wymarł przed 1,2 milionami lat.  
01:00, reni155
Link Dodaj komentarz »
piątek, 12 lutego 2010
Szkielet tygrysa

13:41, reni155
Link Dodaj komentarz »
Ubarwienie

Tabela ubarwienia tygrysa:

Zimowa sierść jest żółta, a letnia-rudopomarańczowa jaśniejsza niż u pozostałych tygrysów tygrys syberjski
Pomarańczowo-brązowy z czarnymi pręgami (występuje równierz w odmianie bez pręg, albinotycznej czyli tygrys biały i melanistycznej czyli tygrys czarny)

tygrys bengalski

Blog Białego Tygryska - bloog.pl

Oznacza wojowniczość, piękno, odwagę, nieśmiertelność ale i krwiożerczość, chciwość i gniew. Często ukazywany jako symbol ziemi, w opozycji do smoka - symbolu nieba. Szczególną czcią otaczane są białe tygrysy - w Chinach królowie zwierząt, w buddyzmie symbole gościnności i pobożności, w Japonii jeden z czterech dobrych duchów (obok Ciemnego Rycerza, Czerwonego Ptaka, i Lazurowego Smoka). Części ciała tego drapieżnika były uważane za talizmany chroniące przed złymi mocami - pazury dodawały odwagi, a także, tak jak wąsy, były amuletem miłosnym, zęby przynosiły szczęście, zwłaszcza w hazardzie. Tygrys jest jednym z dwunastu chińskich znaków zodiaku. Zwierzęta te symbolizowały najwyższego generała armii w Cesarstwie Chińskim, jak również Indyjską kastę wojowników. W Grecji tygrys był symbolem pijaństwa, gdyż zwierzęta te ciągnęły wóz Dionizosa (nono! jaki wóz?!). Wielu ludzi wierzy, że to tygrys, a nie lew, jest prawdziwym królem zwięrząt. Jak powiedział mistrz Joda - Tygrys,  energia to i szczęście, jednak strach i szacunek także, więc dla ochrony i mądrości jest poszukiwany :-). Cechy pozytywne Tygrysa to:
Urodzony lider, czujny, energiczny, niezależny, dalekowzroczny, uroczy,.

|| It beautiful white tigers... beautiful whaite cats... || - Onet.pl Blog

Jest podzielone na skutek ekspansji rolnictwa. Chłopi zabijają z broni palnej zwierzęta roślinożerne niszczące uprawy, zmniejszając w ten sposób ilość pożywienia tygrysów.

Inne przestępstwa "ludojadów" spowodowane są niebywałą nieostrożnością. Shing, jeden z funkcjonariuszy Parku Dudhwa, wypuszczał w parku młode tygrysy urodzone w niewoli i żywił je mięsem do wieku trzech lat. Zmniejszał pomału ilość dostarczanego pokarmu, aby pobudzić je do samodzielnego polowania i adaptować do samodzielnego życia. Doświadczenie okazało się nie tylko nieprzydatne, ale wręcz mordercze: Tara, jedne z młodych tygrysów, nauczył się polować przede wszystkim na ludzi, których się nie obawiał. Został zastrzelony po zabiciu 20 osób.

Ostatni, wcale nie najmniej ważny czynnik, który popycha tygrysy do zabijania ludzi to odniesione rany, sprawiające, że nie są one zdolne do polowania w normalny sposób.

Rezerwaty tygrysów w Indiach

Królewski tygrys bengalski w dzisiejszych Indiach

Podgatunek - tygrys bengalski (Panthera tigris tigris) spotykany jest w Nepalu, Butanie i w Burmie, jak również w Indiach i Bangladeszu, gdzie znany jest pod nazwa królewskiego tygrysa bengalskiego. Rząd.

dupatygrysajedi.blogTagi: jest, i, zangief, laciu, debilem, przynudza
Tagi: jest, i, zangief, laciu, debilem, przynudza
skomentuj (1)


2010-01-05 22:59:57
Koncert życzeń
Nie wiem od czego zacząć, więc zacznę od dupy strony. Czyli od Szymona! Uooohohoho! To mi się żart udał! I tu mi się urodziła w głowie taka myśl że nawet nazwa naszego bloga się zaczyna od dupy strony! hihihi! Ale mnie się dziś żarty trzymają. I jeśli będziemy się trzymać tej symboliki to brakuje temu blogowi rzeczonej dupy. Tygrys jest, ma on w sobie tą cząstkę Jedi, ale biedny Tygrys Jedi, został jakby teraz brutalnie pozbawiony dupy. Choć nie do końca. Ten Tygrys Jedi ma tą dupę, tyle że nie raczył pokazać jej na łamach bloga. Bo nie wiem czy wiecie Ale Dupa Tygrysa Jedi to trzy osoby tworzące swoistą jedność, czyli DupęTygrysaJedi. Jednak są to też jednocześnie 3 odrębne osoby. Dupa, Tygrys oraz Jedi. Wszyscy już słyszeli że dupa istnieje, my też to wiemy. Wiemy że Dupa jest tylko drobną częścią ciała całego tygrysa ale nie oszukujmy się. Dupa to jednak dupa i dupy nic nie zastąpi ani nie wyobrażam sobie tygrysa bez dupy..