O czym chcesz poczytać na blogach?

Tweed

Recenzje włóczek

11:46, kasiaba1 , informacje
Link Dodaj komentarz »
piątek, 14 września 2007
Floria/ Floria Light Yarbow

Miękka włóczka akrylowa, gładka, z lekkim połyskiem, dostępna w dwóch grubościach.

Skład: 100% akryl

Grubość: 233m/100g (Floria)

               360m/100g (Floria Light)

Druty:3-3,5 (Floria)

          2,5-3 (Floria Light)

Szydełko:3-3,5 (Floria)

               2,5-3 (Floria Light)

Cena: ok.5-7 zł/100g

Kolory:

Dostępna w wyjątkowo bogatej gamie kolorów.

10:35, kasiaba1 , włóczka 100% akryl
Link Komentarze (6) »
czwartek, 13 września 2007
Tweed VLNAP

Miękka, melanżowa włóczka akrylowa dostępna.

....:::::BloG DaRuDiI::::....

Długo trwały spory, jakie właściwie jest pochodzenie jednego z najbardziej lubianych retrieverów - złotego.
"Golden"- znaczy złoty, a "to retrieve"-odszukiwać, odnajdywać. Myślę, że nie ma potrzeby wymyślać tłumaczenia na polski: złoty poszukiwacz, etc., skoro w całym kynologicznym świecie wystarczy jedno słowo -"golden"- by wiedziano, o jaką rasę chodzi.
Tak jak wspomniałam, różne były domysły, jakich ras użyto do utworzenia rasy, ale wszyscy autorzy sa zgodni, że jej ojcem był sir Dudley Majoribanks, późniejszy pierwszy Lord Tweedmouth.
W roku 1868 skrzyżował on złotej, unikalnej maści wavy coated retrievera o imieniu Nous z tweed water spanielką Belle. Wavy coated (falistowłosy) to pierwotna nazwa najpopularniejszych w XIX w. retrieverów flat coated.
Tweed water spaniele to nie istniejąca już rasa aporterów o sierści lekko kręconej, maści jasno-wątrobianej. Pochodziły one z pogranicza Anglii i Szkocji z okolic, gdzie Lord Tweedmouth miał swe majątki. W latach 1868 do 1890 hodował on z konsekwencją swój typ aportera, krzyżując innego tweed water spaniela, dwa czarne labradory, setera.

Przez różowe okulary... - Onet.pl Blog

Je nie tylko z koszulą.

 

Długości tego modelu spódnic zaczynają się tuż nad kolanem, a kończą się w tuż za nim. Pamiętajcie, że midi jest hitem sezonu – można zatem upiec dwie pieczenie na jednym ogniu, kupując tzw. pencil skirt sięgającą łydki. Zwróćcie jednak uwagę na to, że o ile model spódnice jest bardzo korzystny – eksponuje talię i zaokrągla biodra, o tyle długość midi bywa zdradliwa, ponieważ optycznie skraca nogi i zaokrągla łydki. 

 

Radzimy łączyć spódnice ołówkowe z butami na obcasie – zwłaszcza jeśli nie grzeszymy wzrostem top modelki. Chcąc optycznie wydłużyć nogi, wybierajmy też modele z wysokim stanem.

 

Trendy tego roku są dla nas łaskawe – ołówkowe spódnice bowiem przyjęły wszelkie wzory – zarówno motyw kwiatów, jak modną kratkę oraz kolory. Zwolenniczki drapieżnej strony mody mogą postawić na lakierowaną skórę, a orędowniczki klasycznej elegancji - na tweed. I jak tu się obejść bez ołówkowej spódnicy w tym sezonie?

:::when you were young you were the king of carrot flowers :::

Pennete z sosem warzywnym i słucham składanki Ladies of Jazz, boskiej Niny Simone My Baby Just Cares For Me.
Przemyśliwania moje, którymi mogłabym się podzielić z potencjalną przyjaciółką ograniczyłyby się do tego, że od niedawna moim ideałem mężczyzny jest Sting. A nie? Padłabym trupem z wrażenia, gdyby w kuchni przy obieraniu kartofli na wspólny obiad odezwał się do mnie z brytyjskim akcentem tym głosem ni to głębokim, ni to gardłowym, z lekką nutką imbirowej goryczki i goździkiem na osłodę. W wełnianym swetrze i szaliku, koniecznie, i spodniach z grubego tweedu. Wymiotuję Davidem Beckhamem i innymi chłopcami tego typu. Generalnie, mężczyzn nie lubię, z paroma wyjątkami.

Wzorcowo płakałam dzisiaj na Goodbye Lenin, bo to właściwie film o marzeniach jest, a nie o polityce.

skomentuj (5)
_______

09:00:33 2004-04-21
sting akustycznie

Nic u mnie nie słychać, a przynajmniej cicho jest, spokojnie, nic nie hałasuje, pachną melonowe świeczki.

Na Rynek Podgórski przychodzę wygrzać się.

Sweet :* BloG DominisI - Onet.pl Blog

Ale mogą być także oliwkowe, zielone i zielono-niebieskie. Włosy maja kolor brązowy, miodowy, kasztanowy lub intensywnie rudy.

Jeżeli jesteś Jesienią:


Do kolorów bazowych należą: brązy, ciemne zielenie, Ecru, khaki. Do nich pasują: żółty beż, brzoskwiniowy, miedziany, rdzawy, oliwkowy, a także pomarańczowa czerwień i ciepły fiolet.


Pamiętaj!

Zamszowa skóra jest jakby dla ciebie stworzona. Także jedwab, len, tweed i wszelkiego rodzaju wełny pasują idealnie. Wzory powinny być gęsto powtarzane. Biżuteria może być odrobinę ekstrawagancka. Etno, motywy indiańskie - będą w ram raz. Fryzury sportowe lub warkocze. Przy naturalnych lokach - włosy zwiewnie rozrzucone.

 

Unikaj!

Odcieni różu, zwłaszcza malinowego, a także śliwkowego, szaroniebieskiego i wszelkich jasnych, ostrych kolorów.


Na dzisiaj tyle..:* W następnej notce ZIMA! :P :* ...BuzIaCzkI..:*