O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Turystyka

TEORIA I PRAKTYKA TURYSTYKI ROWEROWEJ - bloog.pl

     Cech te są także przypisywane do innych typów turystyki, ale biorąc powyższe pod uwagę nie można negować ich zgodności z turystyką rowerową. Istnieje ponadto jeszcze jeden wyróżnik, który predestynuje rower w turystyce. Mianowicie jest to relatywnie najtańszy i najefektywniejszy sposób uprawiania turystyki. Stwierdzenie to można poprzeć następującymi dowodami. Turysta rowerowy jest bardzo mobilny przez co jest w stanie szybko pokonywać większe odległości. Przejechanie kilku kilometrów nie sprawi takiego trudu jak przejście tego odcinka ( turystyka piesza ). Co więcej inne rodzaje turystyki mogą być uprawiane jedynie w określonych miejscach (np. żeglarstwo czy kajakarstwo) lub potrzebne są do nich specjalne warunki (np. narciarstwo) czy też wymagają większej troski nie tylko o siebie (np. turystyka konna ). W końcu jazda na rowerze nie jest obarczona ryzykiem w stopniu tak dużym jak np. nurkowanie. Zaleta ta oraz inne wyżej wymienione sprawiają, że rower stał się wręcz idealnym „narzędziem” do uprawiania turystyki kwalifikowanej, a idea ta może być popularyzowana w szerszych ( niż przy innych dyscyplinach turystycznych ) kręgach. Sprzyja temu także kształtowanie umiejętności jeżdżenia rowerem już u małych.

Nasz Konik

Właściwy kierunek wędrówki, potwierdzić słuszność wyboru drogi, upewnić o prawidłowej trasie wędrówki.
Szlak konny
Znaki określające przebieg szlaku są w kolorze pomarańczowym:
podstawowy w kształcie koła o śr. 60 mm
znak początku (końca) szlaku w kształcie koła o średnicy 100 mm w kolorze czarnym i na nim symetrycznie umieszczony znak podstawowy szlaku
22:49, sgtk , Słowniczek
Link Dodaj komentarz »
Przodownik Górskiej Turystyki Jeździeckiej
Przodownik Górskiej Turystyki Jeździeckiej

Przodownik Górskiej i Nizinnej Turystyki Jeździeckiej PTTK I stopnia
posiada uprawnienia na określony teren - okolice macierzystego ośrodka jeździeckiego (pasmo górskie, gmina),
jest członkiem kadry programowej PTTK,
kandydat na przodownika TJ I stopnia winien mieć ukończone 18 lat i posiadać minimum brązową odznakę turystyki jeździeckiej.
Przodownik Górskiej i Nizinnej Turystyki Jeździeckiej PTTK II stopnia
posiada uprawnienia na szerszy teren: gór (grupę górską) lub nizin (region)
jest członkiem.

Lustracja i weryfikacja naukowców PRL

członek KC. W latach 1945-1956 poseł do KRN, na Sejm Ustawodawczy oraz na Sejm PRL I kadencji. W Sejmie Ustawodawczym był przewodniczącym Komisji Kultury i Sztuki…

————–

Włodzimierz Reczek (1911-2004)

Gościniec, Kwartalnik 3-4 (16-17)/2004

…Był autorem w 1968 r. książki Model organizacyjny turystyki w Polsce, wydanej w ramach Biblioteki Podręczników Katedry Turystyki AWF. Książka ta jest poświęcona wciąż aktualnemu zagadnieniu organizacji turystyki w Polsce. Jest to temat niezmiernie ważny, ponieważ turystyka odgrywa w Polsce i na świecie coraz większą rolę społeczną, kulturalną i gospodarczą. W przedmowie do tej książki prof. dr Stanisław Leszczyński, członek rzeczywisty Polskiej Akademii Nauk, dyrektor Instytutu Geografii PAN i kierownik Katedry Geografii Ekonomicznej Polski Uniwersytetu Warszawskiego, tak między innymi pisał: Praca dr. Włodzimierza Reczka, obejmująca całokształt zagadnień organizacyjnych, ma szczególne znaczenie, ponieważ daje pełną ocenę modelu organizacyjnego turystyki w Polsce Ludowej. Praca dr. Włodzimierza Reczka przyczyni się w dużej mierze do rozwoju rekreacji i turystyki w naszym kraju dzięki temu, że zaznajamia czytelnika z całokształtem zagadnień.

marekszczepkowski37 - blog - Onet.pl Blog

Współczuję biednemu człowiekowi, ale zmuszony jestem eliminować Go z przestrzeni politycznej. Pro publico bono.
marekszczepkowski37 (20:29)
Skomentuj

24 sierpnia 2010
O turystyce kwalifikowanej.
Czym jest wywołana w tytule, turystyka kwalifikowana? Otóż członkowie PTTK, kiedy byłem wiceprezesem Zarządu Głównego tego stowarzyszenia, uważali, że pływając kajakiem, żaglówką, chodząc na rajdy piesze nizinne czy górskie, uczestnicząc w imprezach na orientację z busolą i mapą, muszą mieć określone kwalifikacje. Podczas tak uprawianej turystyki, zdobywało się określoną w regulaminach liczbę punktów, które uprawniały przodowników i instruktorów, do nadawania odznak, świadczących o poziomie i kompetencjach, w wybranej dziedzinie turystyki . W ustawie o kulturze fizycznej z 1996 roku, tak pojęta turystyka, mieściła się w pojęciu rekreacją. Jeśli dobrze zorientowałem się w treści nowej ustawy o.

Turystyka i rekreacja

rozrywka

Jednak przyjemność płynąca z uprawiania hobby.

Hobbyści-amatorzy liczni są w niektórych dziedzinach nauki, np. entomologia, botanika, zoologia, przyczyniając się do ich rozwoju. Wiele dyscyplin naukowych zawdzięcza swoje początki hobbystom, np. polska trichopterologia rozwijana była przez Józefa Dziędzielewicza.

Może mieć charakter bierny, jak na przykład oglądanie filmu w kinie czy przedstawienia operowego lub aktywny, na przykład poprzez udział w rozmaitych grach lub przeglądając popularne serwisy rozrywkowe.

Uprawianie sportu, hobby czy turystyki jest formą rozrywki, jednak często te formy są określane mianem rekreacji, gdyż wymagają aktywnego zaangażowania się - co odróżnia je od samego tylko pasywnego odpoczynku.

Dostarczaniem rozrywki zajmuje się gałąź gospodarki zwana przemysłem rozrywkowym.

phuemilios blog

Dom, ogród liczba ofert: 28135   Edukacja, nauka liczba ofert: 13231   Dla firmy i biura

liczba ofert: 13567
 


skomentuj (0)
MOTYLA NOGA

Niby szczyt górki a punkt stoi kilka metrów poniżej, oczywiście odwrócony tyłem. 27km. 8 godzin. Podejmuję decyzję. Stratę już mam taką, że nie ma o co i z kim walczyć. Komputer pokładowy wyłącz tryb biegu. Włącz programy: spacer, rekreacja, szum drzew, śpiew ptaków. Jak na złość wbrew oczekiwaniom kolejne trzy punkty na tej pętli znajduję bez dłuższego szukania...


Idę przez las. Nagle wysoka siata a za nią.Nie trafiłem na tą leśną bimbrownię o której wspominał organizator.

Po dłuższej przerwie na trasy setek wrócił Paweł. Poszło mu dużo lepiej ode mnie. Co prawda nie zrobił całości i nie poznał tak dobrze jak ja kwartału 141 ale ładnie powalczył. Zrezygnował na PK16 (oficjalnie 83km.). Podatek też zapłacił spory: logger wyliczył mu dystans 101km.
Na koniec coś co mnie zafrapowało w niedzielę. Stacja.
           
Ostatnie wpisy
 • Analiza techniczna
 • Powrót do korzeni
 • Sił mi brak
 • Kategoria: wpisy dziwne ...
 • Ambitna turystyka
 • Dalej napierają
 • Czyżby Zenek?
 • Wyznaczanie.

Gliwiczanin w Wieliczce

  2010 (1)
 • Marzec 2010 (5)
 • Luty 2010 (2)

Blogroll

 • Administracja
 • Archeowieści
 • Browar Kopyra – Piwo i piwowarstwo domowe
 • KLAPS! Klapsiorem w ruchome obrazki
 • Wieliczka Biega

Chmura kategorii

bez kategorii hobby infrastruktura inwestycje kościoły ludzie rewitalizacje sport i rekreacja urzędy wycieczki zabytki
 • RSS - Posts
 • RSS - Comments

Oceną, bo nie było jakoś dużo czasu, by wszystko zbadać. Czy polecam wycieczkę w tamte strony? Tak, zdecydowanie tak.

Smutnym wnioskiem, którym się podzielę, jest fakt, że nie wszyscy nowo przybyli zaaklimatyzowali się na Śląsku i widać to bardzo mocno w podejściu do swojego nowego hajmatu. Miasta zamiast pięknieć i ściągać turystów, popadają coraz to bardziej w ruinę, zaprzepaszczając swój turystyczny potencjał (żeby Was nie zmylić, nie wszystkie).

Co to ma wspólnego  Wieliczką i moim zakorzenianiem? Primo, widzę jak istotne jest bycie.