Turniej czterech skoczni

ski-jumping - serwis o skokach narciarskich - 1.Informacje - bloog.pl

Systemu KO w TCS".

Turniej ten posiada odrębny ranking, w którym nie przyznaje się punktów za dane miejsce, lecz sumuje się noty ze wszystkich czterech konkursów. Dzięki temu w rankingu uwzględniani są wszyscy zawodnicy oddający skoki w Turnieju Czterech Skoczni, a nie tylko pierwsza trzydziestka.

Turniej Czterech Skoczni jest obok zimowych Igrzysk Olimpijskich i Mistrzostw Świata najbardziej prestiżowym turniejem w skokach narciarskich. Impreza ta ma większe tradycje nawet od Pucharu Świata. Jest rozgrywana na dwóch skoczniach w Niemczech (Oberstdorf i Garmisch-Partenkirchen) i na dwóch skoczniach na terenie Austrii (Innsbruck i Bischofschofen). Termin rozgrywania TCS przypada.

Adam Małysz - Droga do sławy

Dużej skoczni został wicemistrzem olimpijskim. Został tym samym jedynym polskim zawodnikiem, który zdobył dwa medale podczas zimowych igrzysk olimpijskich. Przed Turniejem Czterech skoczni w Polsce mówiło się , Adam Małysz wygra jako pierwszy w historii wszytkie cztery konkursy w tej prestiżowej imprezie . I ta sztuka sie udała.

Adam Małysz & skoki narciarskie - Onet.pl Blog

Wypowiedzi:

"Będzie lepiej niż w kwalifikacjach. Mam nadzieję" - mówi przed czwartkowym konkursem Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku Adam Małysz, który we wczorajszych skokach pokazał, że "Bergisel" to obiekt , któru mu bardzo pasuje.
"Schlierenzauer i.

Austria Team Forever.! - bloog.pl

Thurnbichler, który w TCS skacze za Gregora Schlierenzauera. Pewnie za niewłaściwy strój, trudno...

Pierwsze zawody Turnieju Czterech Skoczni 2010/2011 w Oberstorfie już dziś o 16.

O 15 zaplanowana jest seria próbna.

skijumping.pl

Skoki narciarskie

Klasę pokazał 18-letni Schlierenzauer, który oddał skok 211,5 m i zapewnił sobie tytuł mistrzowski. Występujący po raz pierwszy na “mamuciej” skoczni Austriak został najmłodszym mistrzem świata w lotach narciarskich.

“To jest niesamowite, jeszcze dwa lata temu podziwiałem najlepszych.

Gregor Schlierenzauer.

W czwartej serii finałowej miejsce na podium “rzutem na taśmę” zapewnił sobie Fin Janne Ahonen. Triumfator tegorocznego Turnieju Czterech Skoczni uzyskał 208,5 m i zajął trzecie miejsce. Na czwarte spadł Bjoern Einar Romoeren uzyskując tylko 196,5 m.