O czym chcesz poczytać na blogach?

Tumor

Luźne przemyślenia

Kluczowe: bicie dzieci, prawo, Unia Europejska
Zobacz komentarze × Skomentuj strone
2004-06-28 08:25:45 Głupkowate myśli prosto z lasu

1. Spłaszczenie przestrzeni.


Punkt się rozprężył w n-wymiarów przestrzeń
I przestrzeń klapła
Jak przekłuty balon.
(Witkacy, Tumor Mózgowicz, 1920 r.)

A mi tak trudno przyjąć definicję, w której "pole grawitacyjne to przestrzeń w której działają siły grawitacji". :-)

2. Pokąsany.


I rzekł pan: oto wprowadzam nieprzyjaźć między ciebie a komary. One będą cię kąsać a ty będziesz je tłukł.


3. Basen, a właściwie jego brak.


"Z przyczyn technologicznych basen nie czynny do 9 lipca!"

No więc włóczę się po lesie, bo kto to widział żeby iść na 7.oo do biura, słucham Uri Caine Ensemble(Wariacje.

zapach sosen rozgrzanych południowym słońcem... - Onet.pl Blog

Nie pytają a ja nie mówię, że na mojego ostatniego spontanicznego smsa już nie odpowiedział. myślę sobie czasem, że często tak bywało, że nie odpisywał. jednak to było wtedy a wtedy było inaczej. a teraz odniosłam porażkę.

a do porażki trudno się przyznać. będąc perfecjonistką.

dla perfekcjonistki porażką była 4 z matury z polskiego. odbiła sobie na ustej dostając 6.

będąc perfekcjonistką wyjazd do "obcego" kraju przeraża z powodu braku perfekcyjnej znajomości języka.

zawsze musi być perfekcyjnie. zawsze musi być tak, żebym poczuła, że jestem kimś, a nie tylko jednostką w tłumie.

 

moja miłość bywa też perfekcyjna, by potem przerodzić się perfekcyjnie w szarą codzienność.

 

hr (11:22)
5 komentarzy

13 października 2006
brain tumor

Lecząc pluszowe misie

piątek, 13 listopada 2009
efekty głupawki

Przewlekła nauka grozi zaburzeniami psychicznymi w postaci nieopanowanego śmiechu i tworzenia innowacyjnych połączeń słów:

1. pamięć krótko-świerza

2. heterotopia trzustkowa - trzustka poza trzustką

3. wstrząs - shake!

4. torbiałki (torbielki)

and the best from the best from the best: "tumor Miętus". To już stworzył mój niesamowicie inteligentny Word, kiedy chciałam napisać tumor mixtus.

00:57, shigellatbh
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 12 listopada 2009
ciąg dalszy patozmorryy

Patomorfologia łatwym przedmiotem nie jest. Zwłaszcza u nas na uczelni. A tu się studencie ucz jak komórki wyglądają w jakiej chorobie?? Co się dzieje z podścieliskiem?? Naciek.

.:: P.R.O.J.E.K.T. S.E.M.P. ::. - Zarezerwuj sobie miejsce w świecie nowego porządku

Do pewnego małego miasteczka w Pennsylwanii, żeby po raz ostatni stawić czoła tajemnicy związanej z jej tajemniczym zniknięciem 2 lata temu. Scully ponownie pragnie porozmawiać z kobietami, które podobnie jak ona, w nie do końca jasnych okolicznościach, zostały skazane na podobną śmierć. Czy zdąży?

MULDER: What uh, what exactly are we looking at here?

SCULLY: It's what's called nasopharengeal mass. It's a small growth between the superior conchea and the sinoidal sinus.

MULDER: A growth?

SCULLY: A tumor. You're the only one I've called.

MULDER: Is it operable?

SCULLY: No.

MULDER: But it's treatable.

SCULLY: The truth is that the type and placement of the tumor make it difficult, to the extreme.

MULDER: I refuse to believe that, I..

SCULLY: For all times I have said that to you I am as certain of this as you have ever been. I have cancer. It is a mass on the wall between my sinus and cerebrum. If it pushes into my brain statistically there is about zero chance of survival.

MULDER: I don't accept that. Th..there.

citronne.blog

I wyjebala i zostaly tylko 4 laski z naklejkami na bekstejdz. krew mnie zalala wtedy i wkurw wielki, ze ja tych wejsciowek nie mam. no ale ok. wyszlismy, spotkalam sie z ekipa melyndy i zaciagnelam ich pod inne wejscie, gdzie widzialam jak wnosili zarcie przed koncertem. patrzymy przez szybe (szklane sciany sa zajebiaszcze) - a tam laski bekstejdzowe i twiggy do nich wychodzi, po czym przychodza do stolikow tuz za szyba :D twiggy z andym przywitali sie grzecznie z dziewczynkami, don nas tez postaukali przez szybe i poprzybijali piatki i myslalam ze to byloby na tyle. ze popatrze sobie na przeogromna dupe twiga (butt tumor rumor to nie plotka jednak) i bede 50cm od niego...a tu twig sie odwraca i pokazuje nam zebysmy przeszly od tylu i nas wpuszcza! wiec polecialysmy w kierunku twigowego palca, obczailam ze drzwi sa uchylone i trzeba tam isc, a za drzwiami juz czekal na nas jakis pan, instruujac nas zebysmy sie trzymaly razem i zaraz wejdziemy. jebany slowacki nadgorliwy ochroniarz chcial nas wyrzucic, ale powiedzialam mu swoim polsko-czeskim zeby spierdalal, bo my jestesmy z tym gosciem, a gosc jest z zespolem, wiec niech wali na chate. ochroniarz nalegal zeby nas wyrzucic, mowiac ze tam juz nic nie ma (jak nie ma jak widze.

Blog DuzaMii

Łódki przechodzi szybki kurs tacierzyństwa. Bardzo ciężki kurs. W ciągu 4 dni był 2x u lekarza, żeby czegoś nie przegapić.

A poza tym moja przyjaciółka ( ale nie Monika, na miłość boską!) poprosiła mnie o przeczytanie rozpoznania. Strasznie lekarz nagryzmolił i po łacinie na dodatek. Pyta mnie ta przyjacółka: a jest tam coś o CA*? Albo TU*?
Nie, to nie było ani CA ani TU ale coś równie przerażającego. Na razie czekamy na wynik biopsji. Trzy długie tygodnie. Chyba , że dokonam cudu. Trzymajcie kciuki.

* CA Carcinoma (rak)
* TU Tumor (guz)

p.s
I miałam dzisiaj atak paniki . Ale koleżanka do mnie zajrzała (za pomocą wziernika) i się uspokoiłam  chwilowo.

Komentarzy: 0 KSIĘGA SKARG I WNIOSKÓW 2009-04-27

NAJPIERW SKARGI

Składam najsampierw skargę na korporację Granada Taxi, która to olała mnie spóźniwszy się.

Domowe Laboratorium Kosmetyczne

Działanie miejscowe i ogólne. Wydalany jest wraz z moczem, z potem, łojem, żółcią i powietrzem wydychanym przez płuca. Pobudza wydzielanie kwasu solnego, soku trzustkowego i jelitowego. Działa rozkurczowo (spazmolitycznie) i wiatropędnie. Zwiększa krążenie mózgowe, skórne, wieńcowe i w kończynach. Działa przeciwwysiękowo.

Olejek pobudza aktywność i liczbę makrofagów i granulocytów obojętnochłonnych, jest wymiataczem wolnych rodników i nadtlenków, przez co działa przeciwnowotworowo i opóźnia procesy starzenia tkanek, w tym skóry. Zwiększa syntezę cytokin, interferonu i TNF (Tumor Necrosis Factor). Jest silnym wirustatykiem (virustatica), czyli substancją hamującą replikację i dojrzewanie wirusów. Olejek pichtowy uszkadza osłonki lipoproteinowe wirusów i strukturę rdzenia nukleinowego wirusów. Zażywany dłuższy czas poprawia samopoczucie.

Olejek pichtowy działa przeciwłuszczycowo, przeciwtrądzikowo, zapobiega wypadaniu włosów, likwiduje łupież skóry owłosionej i pokrzywkę. Można stosować w leczeniu wyprysków u dzieci pod warunkiem, że nie dziecko nie jest uczulone na ten olejek.

Można w nieskończoność.