O czym chcesz poczytać na blogach?

Tudors

przyjemnostki

Wysoko urodzone panny). Poza tym była znana z pięknego haftowania i szycia. Kiedy próbowała prosić króla o zaprzestanie likwidacji klasztorów (Jane była katoliczką) usłyszała ostrzeżenie, żeby pamiętała o ostatniej królowej, która wtrącała się w politykę. Spełniła marzenie króla – urodziła mu syna, jednak sama umarła przez komplikacje poporodowe. Niestety, okazało się, że Edward jest chorowitym chłopcem i umarł w wieku 16 lat zostawiając kraj w chaosie walki o władzę dwóch sióstr (Marii i Elżbiety).

Annabelle Wallis jako Jane Seymour w serialu The Tudors

Teraz doszłam w mojej opowieści do bohaterek książki “Dwie królowe”. Czwartą żoną Henryka została ze względów politycznych Anna Kliwijska. Plotka mówi o tym, że król zdecydował się też na tę kandydatkę, ponieważ urzekł go jej portret, który okazał się nie być zbyt dokładną podobizną. Widząc ją na żywo poczuł obrzydzenie i nazwał “końską twarzą”. Philippa Gregory przedstawia to wydarzenie zupełnie inaczej. Młoda Anna została zaskoczona przez króla (który uwielbiał robić innym niespodzianki) i ucałowana na widoku całego dworu..

Serial Borigas online do pobrania za darmo

  (ka):
  cinemaonline
  Czas publikacji:
  poniedziałek, 16 maja 2011 09:32

  Opcje

  • Przejdź do wpisu „Borgias Sezon 1 Odcinek 8 Online”
  • Dodaj komentarz do wpisu „Borgias Sezon 1 Odcinek 8 Online”
 • czwartek, 12 maja 2011
  • Borgias Sezon 1 Odcinek 7 Online

   Oglądaj Online
   Borgias Sezon 1 Odcinek 7


    

   Opis: Produkcja okreslana jest jako następca "The Tudors". Akcja rozgrywa się w 1492 roku i opowiada o potężnej rodzinie przestępczej, którą.

 • Dziennik medialny 1

  Karen. Żeby mieć pieniądze na kupno większego mieszkania Will i Grace chcieli sprzedać obecne znajomym, po dużo wyższej cenie.

  Eurovision Song Contest 2009 Countdown, cz. 1, YouTube
  Znowu program autorstwa szwedzkiej SVT, ale tym razem po angielsku. Rozmawiano z zeszłorocznym zwycięzca, z tegoroczną reprezentantką Rosji; zapowiedziano występ Patricii Kaas w barwach Francji, wyjaśniano zmiany w przebiegu głosowania i przypomniano remisy w 1969 roku i 1991. Putin zapewnił, że będzie głosował na brytyjską piosenkę, bo sam jej autor, Andrew Lloyd Webber go o to poprosił.

  The Tudors, S01E02, odc. 2, TVP1

  Odcinek oglądany 28 kwietnia 2007 r. Henryk spotkał się z przystojnym królem Francji i mimo że podpisał z nim traktat pokojowy, nakazał kardynałowi Wolseyowi sporządzenie nowego umożliwiającego wojnę z Francją. Spowodowało to, że duchowieńswo francuskie nie poparło kandydatury kardynała na stanowisko papieża, po tym, jak zmarł papież sprawujący władzę. Niewybranie kardynała Wolseya oznaczało słabszą władzę w kościele katolickim, dopuszczającą działalność Lutra. Henryk uznał dziecko z nieprawego łoża, urodzone przez jego kochankę. Tomasz Boleyn.

  Człowiek boi się czasu...

  Może nie najoryginalniejszy, ale rozpisany bezbłędnie. Wieczór kawalerski Chase'a - cudo. Krótko mówiąc, czekam na odsłonę szóstą. W międzyczasie polecam lekturę "Sprzedawców broni" Lauriego.

  b) Desperate Housewives - unikałam tego serialu jak ognia, bojąc się telenoweli. Pięć sezonów później mogę powiedzieć tylko jedno - czekam na szósty. To może i jest telenowela, ale wielka. Losy pań z Wisteria Lane bardzo sprawnie i barwnie splecione są bowiem z elementów dramatycznych, humorystycznych i kryminalnych. Poza tym, znalazłam swoje alter ego. :)

  c) The Tudors - w mojej osobistej hierarchii - potężny, ale pokorny wasal "Rzymu". Jeden z ciekawszych seriali historycznych, osadzony, zgodnie z tytułem,  w XVI-wiecznej Anglii. Stosunkowo rzetelny, choć nie uniknęto kilku błędów, wg oficalnych źródeł - zamierzonych, oczywiście. Ciekawie sportretowane postaci historyczne, barwne odwzorowanie życia na angielskim dworze, wielowątkowość i wielopłaszczyznowość, przepiękna Natalie Dormer... It's good to be King.

  d) Castle - mój absolutny faworyt ostatnich dni. Wiadomość o kontynuacji powitałam z prawdziwą radością. Castle.

  When you can live forever..what do you live for.. - Onet.pl Blog

 • Stephanie Meyer( autorka książki ) osobiście pojawiła się w filmie. Nie wypowiadała ona żadnej kwestii. Można ją zobaczyć w scenie kiedy Bella i Charlie wychodzą zjeść obiad w Forks.
 • Henry Cavill był początkowo brany pod uwagę do roli Edwarda przez Stephanie Meyer ale w momencie rozpoczęcia zdjęć do filmu miał już 25 lat i nie wyglądał na 17- latka, którego miał grać. Zaproponowano mu więc rolę Carlisle'a ,ale odmówił z powodu zaangażowania w inny projekt " The Tudors ".
 • Katie Powers, dublerka Kristen Stewart , zagrała w filmie również kelnerkę.
 • Robert Pattinson zgłosił się na przesłuchanie do filmu, ponieważ Kristen Stewart spodobała mu się w filmie "Wszystko za życie".
 • Cam Gigandet miał początkowo zagrać Emmeta Cullena, ale zgłosił się do reżyserki Catherine Hardwicke z prośbą czy mógłby zamiast tej postaci, wystąpić.