O czym chcesz poczytać na blogach?

Tucson arizona

Pisak (pismo młodzieży wasilkowskiej) - Onet.pl Blog

pisak
Przyroda w Arizonie

  W Arizonie w Ameryce jest bardzo mało traw, kwiatów i lasów. Tak jak w Polsce mamy dużo ptaków, to w Tucson (miasto w stanie Arizona) można spotkać sporą ilość jaszczurek tzw. lizards.

  Szkoła w Ameryce różni się pod wieloma względami od szkoły w Polsce. W ubiegłym roku szkolnym mieszkałam w Arizonie w Tucson i tam chodziłam do IV klasy. O godz. 7:05 codziennie przyjeżdżał pod nasz dom autobus szkolny, który po drodze zabierał dzieci do szkoły. Pół godziny przed lekcjami można było pobawić się na szkolnym placu..

magduandpeter | e-blogi.pl

Przypadło nam do gustu. Nie byliśmy zapewne najlepszymi klientami, nie zostawiliśmy w hotelach i kasychach zbyt dużo, niemniej i tak przekroczyliśmy nasz dzienny limit. Dla równowagi kolejną noc w drodze do Los Angeles przespaliśmy w samochodzie.
Komentuj [0]


ARIZONA @ 2011-06-23 19:29

Od awarii samochodu minęło już sporo czasu. Przejechaliśmy setki mil i wszystko działa jak najlepiej. Jesteśmy na dobrej drodze, żeby zdążyć na samolot z Anchorage do Nowego Yorku, który odlatuje dziesiątego lipca.

Pierwszym naszym przystankiem w Arizonie było niewielkie miasto Tucson. Tucson znane jest z Narodowego Obserwatorium Astronomicznego Kitt Peak, które, jak twierdzą jego pracownicy, pochwalić się może największym zbierem teleskopów na świecie. Obserwatorium można odwiedzić za dnia lub można wybrać się na nocny program.

blog dokumentalny - Onet.pl Blog

"Poczekaj chwilę, mam drugi telefon". Po kilku minutach podjął słuchawkę, mówiąc: "Właśnie dzwoniła twoja sekretarka, aby mi powiedzieć, że chcesz, bym uczestniczył w twoim programie".

Nieco inaczej rzecz się miała podczas incydentu w maju 1971 roku w Tucson w Arizonie. Do państwa McConnell zadzwoniła przyjaciółka, która w opracowaniu Rogo i Baylessa występuje pod pseudonimem Enid Johlson. Pani Johlson, kobieta bardzo sędziwa, przeniósłszy się do domu opieki, nie kontaktowała się z małżonkami McConnell, ucieszyli.

Pies najlepszym przyjacielem człowieka

Ponad metr długości. Od nosa do ogona ma 2 metry 20 cm i waży 111 kilo. Nazywa się George i jest największym psem na świecie

George w lutym br. trafił do księgi rekordów guinnessa. Jest największym psem 2010 roku. George pochodzi z USA, z miejscowości Tucson w stanie Arizona w USA.

Jego właścicielem jest Dave Nasser. – To bardzo pokorna psina. Zero agresji. Jest potulny jak baranek, tylko trochę się nie słucha. Ale strasznie go kocham – wyznaje.

George potrafi zjeść ok. 50 kilo suchej karmy.