O czym chcesz poczytać na blogach?

Tsunami

NIESZUFLADA Art Tsunami Bomb!

Eggs

____________________________________

FL Notes Poetica

LOCH FELIKSA

PSYCHIATRYK FL

TRUML KARTOFEL BUML

Art Tsunami Bomb Service

________

____

_______  Art Nieszuflada FL Nieszuflada DESPERADO POETICA Ψ

above-average.blog.pl

Mi wlaśnie chodziło w poprzedniej notce i prez pare miesięcy rozmyślań nad Marcinkiem... nie wiem i pewnie nigdy się nie dowiem, czy zrobił to bezinteresownie, czy żeby zdobyć poparcie swjego przyszłego ludu, polski, może świata ale jedn wiem na pewno... jeśli już nie pryszło... to przyjdzie takie coś... taki dzień... kiedy zrozumie... kiedy poczuje się szczesliwym... i myśle że vedzie to wtedy, kiedy mama Darii i Olgi mu podziękuje... =) Pa.
above-average 2005-01-04 15:56:58
skomentuj (2)


=,( --> =)
Tsunami - fale sejsmiczne rozchodzące się w oceanach, wywołane podwodnymi trzęsieniami ziemi; wysokośc tsunami na otwartym oceanie sięga 2 m, ale rośnie w miarę zbliżania się do brzegu

To była definicja fali tsunami z encyklopedii. W zasadzie to po 26 grudnia, nikomu tłumaczyć co to jest nie muszę... ale tak na wszelki napisałam. Nic nie napisze bo.. sami wiece.


Jeja jak mi się dobrze zrobiło jak usłyszałam o Schumacher'u. Niepoinformowanych informuję, że Michael Schumacher podarował mln na rzecz ofiar tsunami w Azji. Myślałam nad tym kilkanaście minut i kiedy dotarło do mnei co on zrobił to takie świeczki miałam w oczach że o kurde =). I aż mi się głupio zrobiło, że nie mogę mu podziękować.

tashiwater | CZAS położyć KRES rządom SS

2011. Pytani dlaczego ta informacja jest ujawniana dopiero po dwóch miesiącach twierdzą, że do niedawna byli nieświadomi stanu rdzenia reaktora, z powodu braku danych. Zgodnie z nowymi danymi, poziom wody w zbiorniku ciśnieniowym reaktora nr 1 zaczął szybko spadać w ciągu kilku godzin po utracie zasilania o 3:30. O 7:30 paliwo było całkowicie odkryte i przed 9:00, temperatura rdzenia reaktora osiągnęła 2800 stopni Celsjusza! Całkowite stopienie rdzenia tego reaktora nastąpiło przed 6:50 następnego ranka. Nowe dane TEPCO wskazują na to, że wkrótce mogą nastąpić kolejne stopienia.

Czy jest tam coś, co się jeszcze nie stopiło??

Dlaczego media nie informują o tym?

źródło   http://www.naturalnews.com/032437_Fukushima_nuclear_meltdown.html

Ten wpis został opublikowany w kategorii Fukushima i oznaczony tagami aktualności, cez, Fukushima, Japonia tsunami, jod, katastrofa nuklearna, MOX, pluton, promieniowanie, radioaktywność, skażenie,.

W poszukiwaniu Eldorado... :) - Onet.pl Blog

Machali do nas i pozdrawiali. Nikt nie był napastliwy ani męczący. Po długim spacerze zrozumiałyśmy, że od kilku godzin nie minęłyśmy na plaży nikogo. Jesteśmy same a ocean wydaje się być prywatny.

   Po powrocie do naszego hostelu dowiedziałyśmy się, że jesteśmy pierwszymi turystkami w tym sezonie. Chłopcy dodali również, że nasze przybycie to dobry znak! W trakcie rozmowy dowiedziałyśmy się wiele prawdziwych informacji o Sri Lance i szybko zrozumiałam jak odmierzany jest tam czas.

W Polsce liczymy upływające dni, miesiące, lata. Na wyspie, w Tangalle - bajecznym miejscu jest czas przed TSUNAMI i po TSUNAMI! Ta część wyspy ucierpiała najbardziej przez mordercze fale. Idąc wzdłuż plaży, zauważyłyśmy liczne zniszczenia, porośnięte już bujną roślinnością. Smutne jak rodzinne grobowce. Hosteli zostało niewiele a te co istnieją dziś, są w całości odremontowane. W każdym widać świeży beton, czuć zapach farby i widać ciężko pracujących ludzi! Sezon rozpoczyna się za 2 tygodnie, wszyscy uwijają się by przyciągnąć turystów. Lankijczycy nie wiedzą czy wiele ludzi przybędzie. Martwią się, że problemy polityczne i zamachy Tygrysów Tamilskich odstraszą turystów, którzy dopiero zapominają o Tsunami.

♥ .Pandalasia- Panfu. ♥ - bloog.pl

Wspaniałe pandy, które dały komentarze (0) | Stań się tym wspaniałym! Dodaj komentarz!

Dookoła świata- Japonia.. Coolio108 ..

niedziela, 20 marca 2011 12:38

Witajcie!
Dziś na Blogu Panfu Kamaria wprowadza Nas w tajemnice
katastrofy w Japonii.. mówi o tsunami i trzęsieniach Ziemi..
Nie zrozumiałam jej za bardzo ale na szczęście na Geografii
mieliśmy temat "Skorupa Ziemska" i wtedy rozmawialiśmy
o katakliźmie w japońskim kraju..
Jak wiecie doskonale Ziemia jest podzielona na płyty,
które przylegają do siebie jak puzzle.. I cały czas są w ruchu
mimo, że my tego nie wyczuwamy, ponieważ są za słabe.
Otóż do katastrofy doszło przez to, iż dwie płyty
Eurazjatycka i Pacyficzna zaczęła na siebie nachodzići wtedy płyta oceaniczna podsuwa się pod płytę kontynentalną.
Powstają wtedy.