O czym chcesz poczytać na blogach?

Tsotsi

halli32eb

|

Czasem jak czytam pewne recenzje to flaki mi wychodzą same – nosem i odbytem jednocześnie, mega recenzenci sieciowi od 7 boleści, no ale, co zrobić Świat jest pełen domorosłych fachowców, wróżek i szarlatanów.
„ Tsotsi ” to opowieść o Dawidzie który całe życie ( po ucieczce z domu ) spędził w slumsach na obrzeżach miasta. Wychowała go „ ulica ” a jego życie toczyło się normalnie, od napadu do napadu. Dekalog jaki wyznaje to ten, który sam pisze każdego dnia… Grabić i zabijać nie oszczędzając nikogo, nie okazywać litości ani uczuć, Nasz / przywłaszczony / Janosik powiedział by o Dawidzie że to pieruńskie zło wcielone, wszystko się zmienia podczas napadu na bogatą amerykankę kradnie jej auto z niechcianym bonusem w środku. Brutalność i agresywność kontra 3 miesięczne niemowlę – co z.

zgredkowanie na ekranie

W rolach głównych.
Aliści to co się stało wczoraj, ok. 14.00 wprawiło mnie w super-hiper-radosny nastrój. Otóż odpowiadając na radiowe pytanie "Jaki afrykański film zdobył w zeszłym roku Oscara?" wygrałem karnet na 6 filmów pokazywanych w ramach Przeglądu Kina Afrykańskiego!!!
6 FILMÓW! I to sam mogłem wybrać jakich!
Normalnie za taką przyjemność płaci się 66zł, ja mam za friko :)))
Cieszę się jak małe dziecko, które na przykościelnym jarmarku wygrało podwójną porcję waty cukrowej :)))
Na cześć Jaca: Hip hip! Huuuuuuuuuuuura!
:)
Aha, odpowiedź to oczywiście "Tsotsi" - świetny film z jeszcze lepszą muzyczką kwaito :)

djamaladdin 2007-04-08 04:25:44
skomentuj (11)


Trochę ruchu (nie) zaszkodzi...

Po świątecznym obżarstwie powinno się zażyć trochę ruchu. Wszak sport to zdrowie :)

djamaladdin 2007-04-10 09:16:13
skomentuj (3)
ballada o zielonym groszku i niewiedzy ludzi

Pamiętam czasy dzieciństwa i radość z jaką latem jeździliśmy na działkę.
"Działka" to było 800m2 razem z ceglaną chałupką w której wychował.

cosanostra.blog... 2006-03-20 20:32:15

Ojojoj co za film. Guy Pearce, Ray Winston, muzyka i scenariusz Nick Cave. Magia zdjęć, pejzaży. brakuje mi tylko poezji - aż dziw, że Cave udostępnił jej tak mało. Emocjonalna przejażdzka po spalonej słońcem zesłańczej zgniliznie. Nie zobaczymy w polskim kinie, nie zobaczymy na polskim dvd. Brawa.
Na deser Tsotsi - utracone dzieciństwo i emocjonalna bieda jest bardziej wzruszająca w afrykańskiej wersji. Staś i Nel byliby dumni.

skomentuj (0)

... 2006-03-24 09:57:53

Otwieram sobie jakąś babską gazetkę, no i wiadomo - święta za miesiąc więc producenci różnej maści przetworów atakują zewsząd. Wśród przepisów cały artykuł o babach, jajkach, mazurkach, zajączkach, barankach itp.; pięknie nakryty stół, a na środku... butelka coca coli. BUTELKA COCA COLI HAHA. Cofnijmy się wstecz.
Tęgie korporacyjne umysły.