O czym chcesz poczytać na blogach?

Trzustka

Stop Przepuklinie – centrum informacji | Stop Przepuklinie – centrum informacji o przepuklinie

2012 by Mariola S.

Odpowiedź na eksperymentowanie czym jest trzustka istnieje prosta. To podłużny, spłaszczony gruczoł znajdujący się wnikliwie w jamie brzusznej człowieka. Większość ludzi nie wie zbyt dużo o swojej trzustce.

Gruczoł ten istnieje częścią porządku pokarmowego i często pozostaje niezauważony aż do momentu pojawienia się pierwszych problemów. Jeżeli interesują nas informacje na przedmiot raka trzustki, będziemy potrzebowali wysoko więcej dokładnych informacji. Trzustka znajduje się dokładnie w jamie brzusznej, pomiędzy żołądkiem natomiast kręgosłupem. Druga część jest zagnieżdżona w krzywej dwunastnicy (jelito cienkie). Ze względu na głębokie położenie trzustki guzy są rzadko wyczuwalne (trudno spożywa zwietrzyć za sprawą naciśnięcie na brzuch).

Mnogość objawów raka trzustki często nie pojawia się dopóki guz nie urośnie na tyle gigantyczny by zakłócać sąsiednich narządów takich jak żołądek, dwunastnicę, wątrobę tudzież pęcherzyk żółciowy. Trzustka kreuje się z tkanki gruczołowej oraz systemu przewodów. Trzustkę można podzielić na dwoje elementy.

dewdrops

A zeby było jeszcze lepiej to nawet zachowanie będe miała poprawne (bo przekroczyłam 6 godz. nieusprawiedliwionych )!!! Do tego dokładaja sie głupie a napewno niezrozumiałe dla mnie sny nio i jeszcze to ,że jestem samotna i nikt ,mnie nawet nieprzytuli ani niepocałuje:( Już ponad roczek smuje sie wieczorami po ulicach i patrze tylko na szczęście innych zakochnych par. I wpadam w jeszcze głębsze dołki
:( Jakby w takim dość dużym mieście niebyło nikogo kogo mogłabym obdarzyć swoją miłością ale z wzajemnością ! A moźe niezasługuje na to tak waźne uczucie ? Nie chyba jeszcze tak źle to niejest prawda ??? A jeśli tak niejest to dlaczego wciąż czekam???
trzustka 2003-05-16 21:20:12
skomentuj (5)


Dzisiejszy spacerek :)
Tak żebym się nie nudziła w domciu i nie spędziła za dużo czasu przed komputerem wyszłam na spacerek i to nie z przyjaciółmi tylko z mamą i babciom . Myślałam że będzie nudno lecz tutaj się pomyliłam . Poszłyśmy na plaże i nawet się troszeczkę opaliłyśmy :) Ubrałam nawet mini i jakoś było mi dziwnie bo już od 2 lat nie chodziłam w mini . Ale teraz znów zacznę tylko poczekam z tym do wakacji :) Pod koniec naszego spacerku złapał nas deszczyk niestety :(
Dzięki temu zjadłam pyszny obiadek nio a teraz pisze ta notkę . Może bardziej cieszyłabym.

Junior, SPINK i ja - bloog.pl

Zmrok, jesień, zima, zaraz znów choinka, święta, i… kolejny rok się skończy.

Nawet nie wiem kiedy na tym moim niedoczasie.

A propos czasu…myśl o moich przyszłorocznych urodzinach, liczbie która jakoś tam będzie mnie definiować, sprawia że trochę ręce z klawiatury opadają. 

Szczególnie w kontekście tego całego zamieszania, nieładu i niepewności jutra..

Biorąc pod uwagę mój wiek i miejsce w jakim jestem na tzw. życiowej drodze, niekompatybilność boleśnie wali po oczach.

Selawi…

 Podziel się:
Tagi: trzustka, zaplenie trzustki, przewlekłe zapalenie trzustki, spink1, CZD, gastroland

komentarze (10) | dodaj komentarz

ogromny smutek

piątek, 14 października 2011 18:09

 

Ania przegrała walkę z chorobą, nie mogę uwierzyć, miałam zaszczyt ją poznać...

guga.blog

Ją do szpitala MSWiA w trybie natychmiastowym. Od rana zaczyna się diagnostyka przedoperacyjna.
Doc Durlik, do którego jesteśmy umówieni na konsultację w Europejskim Centrum Medycznym jest szefem oddziału, na którym położono mamę.
Dr, który przyjmował mamę od razu zapytał czy wyraża zgodę na operację. Mama zazwyczaj najmądrzejsza w różnych swoich głupotach i mająca najwięcej do powiedzenia zgłupiała i milczała.
Powiedział, że pocieszające jest to, że nic nie wskazuje na to żeby miała żółtaczkę (to wskazuje na przerzuty do węzłów chłonnych) i budujący brak bóli oraz apetyt.

Tyle przed nami...

Rak trzustki pozostaje nowotworem, który ma jedno z najgorszych rokowań.

Wycięcie głowy trzustki wraz z dwunastnicą jest jedynym pojedynczym czynnikiem zwiększającym przeżycie chorych z rakiem trzustki.

W dużych, wyspecjalizowanych w leczeniu raka trzustki ośrodkach, 5-letnie przeżycia osiągnięto u 19,8% operowanych.
W przypadku resekcji R0 5 lat przeżywało 24,2%, w przypadku braku przerzutów w węzłach chłonnych – 31,6% chorych.

skomentuj (0)

czas leniwie płynie 2010-02-13 23:43:24

a mnie prześladują myśli... w dzień, w nocy,.